Jump to content

NLite

Recommended Posts

Arkadaşlar Ben Kendime Multi Boot Bi DVD yapmaya başladım ve tüm katılımsız programlarıo bitirdim driverlarımı .cab ladım nlite entegre ettim falan ama nlite la ilgili bir iki sorum var

Ben XP üzerindeki tüm driverları silince 330 mb a kadar düşürdüm xp sp2 yi. Driverları Silmemn bi sakıncası olur mu (kend driverlarım cab dosyasıyla entegreli durumda) yada 330 mb lık bi sp2 si olabilirmi

edit: oo olmamı sk8er_boinin dediği gibi 100 lük nilem olurmuş

2. Servisler Kısmından hangi servisleri iptal etmeliyim iptal ettiğim servislerin performans veya yer kazanma amacından yararı olur mu ? XP de neler eksik kalır

edit: xpde kaldırdığım servisler eksik kalır :lol: yer olarak fazla bi kazancım olmaz tabi elle kurulum(44mb) vb ini kaldırmazsam.performans kazanırım ama mutlaka index service ı silerim

3. Theme Dosyalı bir kaç tema verebilirmisiniz.İstediğim temayı nasıl default olarak ayarlarım.

theme dosyalı temayı ben görmemişim her yer doluymuş :lol: sizde default ayarlamak isterseniz nlite içinden ayarlayabilirsiniz yada winnt.sif içine

[shell]

CustomDefaultThemeFile = "%WinDir%\Resources\Themes\benim.theme"

yazarak ayarlayabilirsiniz.

4.SP2 den sonra çıkan tüm hotfixleri nasıl edinebilirim...

nr nin update packini nasıl göremem :D sabit başlıklar altında duruo

• Administrator

1-100MB'lik xp bile olur. İhtiyacınız olmayan şeyleri silebilirsiniz. Ama tncxp yapacaksanız birileri elbet beğenmeyecektir.

2-Sildiğiniz servisler cd boyutundan fazla birşey azaltmayacaktır. Sonradan ihiyacınız olabileceği için silmeyin bence. Ama Indexing service gibi gereksiz bir servis silinebilir.

3- Elimde tema yok. FOrumda mevcut. nLite'nin Unattended bölümünde tema kısmı var. Sistemdeki temaları cd'ye aktarabilir ve varsayılan temayı oradan seçebilirsiniz.

4-

http://www.ryanvm.net/forum/viewforum.php?f=21[/CODE]

MrNxDmX arkadaşımızın yapmış olduğu updatepack update konusunda tüm ihtiyaçlarınızı giderecektir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...