Jump to content

Ttnet Tarife Değişikliği

adam4
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar ben yaklaşık bir hafta önce 6gb kotalı peketimi sınırsız pakete çevirdim.
çevirmeden önce kotam 5.8gb olmuştu.geçeceğini bildiğim için çevirdim.2gün sonra aradım ve bana sınırsız pakete geçtigimi söylediler.
ve ayın 13üne kadar 6gblık kota peketini ödeyeceksiniz.kalan günler içöin ise sınırsız peketin ücretini ödeceyeceksiniz dedi.
yani ben şu anda kotam 7gb olmus durumda.ama tarife değişikliğinden oldu.bugünde 2ay önceki faturayı yatırdım 2ay geriden geldiği için.
ben şu anda sınırsız pket üzerindenmi internete giriyorum.yani öyleyse birşeyler indireceğim.lütfen bilen veya başına gelmiş birileri cevap verirse çok memnum olurum.
ayrıca 2yıllık sözleşme yaptım ve ilk 2 ay ücretsiz 10ay ise 40tl ödeyeceğim.sonra ise 59tl ödeyeceğim.

Anladığım kadarıyla kotanızı baya aşmışsınız. Bu yüzden kota aşım ücreti ödeyeceksiniz. Şuan sınırsız tarifede iseniz, indirme yapmanızda bildiğim kadarıyla bir engel yok.
Tabi dediğim gibi kotayı baya aştığınız için (heralde 3 gb den fazla) extra ücret ödemek durumundasınız...

13 üne kadar 6 gb lık pakett üzerinden ücretlendirilirsiniz zaten demiş yani temsilcinin dediğine göre sınırsızdan değil kotalı paketiniz üzerinden yansır ücreti ayın 13 üne kadar yapacağınız indirmeler... bu ayın 13 ü geçri Diğer ayın 13 ündenmi bahsettiniz acaba anlamadım.. 6 gün dediğinize göre 11 inde geçmişsiniz dediğim gibi 13 ünü geçrik eğer bu aydan bahsetmişse temsilci ve siz..

hayır benim peketim 6gblık paketti.
ben tarife değişikli yaptıgımda 5.8gb idi.ben o gün tarife değişikliği yaptım 2gün sonra müşteri hizmetlerini aradım ve onları sınırsız pakete geçtiğimi söylediler.
o an gittim kotayı 5.9gb olmuş.yani daha geçmemiş.ondan sonra bende kullanmaya başladım şu anda 7gb olmuş kotam.eğer sınırsıza geçtiğimde o ay ben download edebiliyorsam extra üçrette ödemem lazım.

şu anda download etmemde bir sakınca varmı onu bilmiyorum.
dün müşteri hizmetlerini aradımda ise bana şu anda sınırsız paket kullandıgımı 13günlük 6gblık kotalı paketin ücreti geleceğini söyledi.
kalan gün için zaten 2ay ücretsiz oldugu için ücret ödemeyecegimi söyledi.ne akdar doğru billmiyorum dedikleri.
ttnete hiç güvenmiyorum.ben eğer şimdi dosya indirmeye kalksam ay sonuna kadar rahat 300gb dosya çekerim.
buda demek oluyorki eğer 6gblık kota faturası gelirse bana 1000tl fatura yollarlar.birazda ondan korkuyorum.
internette araştırdım biraz ve onlar sorun olmayacagını vehatta o şekilde geçenlerin kullandıgı ve sınırsız paket faturası geldiğini söylüyorlar ama birde bilen birileri sormak istedim

Bende daha önce böyle bir geçiş yapmıştım ve tarife değişikliğinin gerçekleştiğini söyledikleri günden itibaren sınırsız downloadımı kullanmaya başlamıştım. Hiçbir problem yaşamadım. Bence söylenenlere güvenebilirsin. Ancak müşteri hizmetleri ile yaptığın görüşenin gününü ve saatini bir kenara not al, eğer olurda herhangi bir problemle karşılaşırsan tüketici hakları mahkemesine başvuru yapar konuşma saatini ve gününü söyleyerek konuşmanın kaydını istersin. Kesinlikle paranıda geri alırsın ki ttnet böyle bir uğraşa girmez sorunu düzeltir. Ama illa yok ben riske girmiyim diyorsan fatura kesim tarihini bekleyebilirsin.

Edited by pdrali