Jump to content

Hdd Format Atmayı Engellemek Mümkünmü ?

red_devil
 Share

Recommended Posts

sisteme windows 7 kurabilirm ancak o kadar da hızlı bir sistem olmadığından sisteme kurupta boş yere sistem kaynaklarını tüketmesini istemiyorum. sonuçta o bilgisayarı kullanıyorum ve önemli bilgilerim olduğundan formatlamayı da engellemem gerekiyor. Windows Xp için bi çare bulmalıyım.

[quote name='tutuklu8' timestamp='1348801392' post='1244006']
hdd password olayı senin için en önemli olay
onun üzerine git başka hiçbir şekilde çözümü yok
hdd password bios piline ihtiyaç duymaz
[/quote]şayet hdd için koyduğun şifreyi unutursan bilgilerine erişmen mümkün olmaz ve de senin istediğin şeyin tek çözümü bu.....

Edited by asateş

• 2 hafta sonra ...

Merhabalar kardeşim...

Deepfreeze programını şiddetle tavsiye ediyorum.
Program hakkında bilginiz yoksa bu açıklamalar işinizi görecektir..[b] [/b]

[b]FORMAT TARİHE GEÇTİ,VİRÜS KORUMAYA HİÇ GEREK YOK![/b]

[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Tanıtım:[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Güçlü teknoloji; üstün koruma. Deepfreeze yeni sürümüyle karşımızda. Bilgisayarınız yeniden başladığında her şey %100 ilk açtığınız gibi olacak, Windows 2000, XP, Vista, 7 için 8 saniyelik tek bir yükleme yeterli. Elveda virüsler, casus yazılımlar, korkular; Deepfreeze yenilenmiş versiyonuyla daha muhteşem döndü. Bırakın çocukları bilgisayarınızı istediği gibi dağıtsın silsin. Tek bir yeniden başlatma ile her şey eskisi gibi olacak. Üstelik tek bir bit bile kaybolmayacak.[/background][/size][/font][/color]

[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Temel Özellikleri:[/background][/size][/font][/color]

[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]- Tüm programların kaydını tutup, açılışta silebilir.[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]- Birden çok sabit sürücüyü destekler.[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]- FAT, FAT32, NTFS desteği mevcuttur.[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]- Güvenli bir şifre koruması mevcuttur.[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]- Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken sadece 2Mb alan kullanır.[/background][/size][/font][/color]

[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Önemli Not: Önemli çalışmalar yapıp dosyalarınızı kaydedeceğiniz zaman veya yeni bir oyun ve program kuracağınız zaman deepfreeze programını kapatmayı unutmayın.[/background][/size][/font][/color]

arkadaşlar windowsun bir dosyasının bozulmasından dolayı format atılamıyor
ama hangi dosya idi hatırlamıyorum
başıma geldi pc yi format atayım dedim
ilgili dosya bozuk format atamıyorum diye yazı çıkıyordu
hangi dosya idi.tam hatırlamıyorum
bir programla o dosyanın denetimi sağlanırsa format olayı engellenebilir.
bu dosyalarin bozukluğundan dolayı format atma olayı engellenebilinir
yanlız bozuk dosyalar tekrar düzgünleri ile değiştirilirse format atılabiliniyor
ama bir programla buna izin verilmezse format atmayı kısmen engellenebilir.
ama biraz araştırmak gerek tabi
ama win7 ye xp atmaya kalkınca problem çıktığını duymuştum.

atapwd diye program varmış
şifreyi unutursanız hdd nin başka pcde bile kullanma şansın bile yok
yani format olayı olmuyor muş.

Edited by mesale0077