Jump to content

Webcamı Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma + Canlı

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

microsoft-lifecamstudio.jpg

Web Kamerası İle 24 Saat Canlı İzlemek İçin Çalışmalarımla Bugün Sol Buldu Ve Sonunda Başardım.

Web Kamerasını Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma Şansı + 24 Saat Canlı Ve Onunla Birlikte Aynı Ağı Paylaştığınız Kablosuz Ve Kablolu Ortamda Kullanabileceğiz.

Yola Nelerle Çıktım Neler Gerekli;

1-Web Kamera
2-Kamera Destekli Kablo (Olmassa Olmazlardan Çünkü Diğer Statik Kablo Denediğimde Görüntüyü Aktarmada Sürekli Problem Yaşadım)
3-Güçlendiri(Bu Olmassa Olmazlardan 10 METRE ilerisini Veya 20 METRE İlerisini Göstermek İstiyorsanız USB Buna Pek Destek Veremez Çünkü Elektirik Akımı Kablonun Tamı Tamına Aktarması Gerçekten Mümkün Değil. Güçlendiriciye Muhakkak İhtiyaç Var.Nasıl Temin Ederiz Derseniz USB Çoklayıcılar Tam İşimize Göre USB Çoklayıcıdan Bahsettiğim Elektirik Akımıyla Çalışan Şahsen Ben Bununla Yaptım Görüntü Kameranın İmkanlarıyla Gerçekten Çok İyi.
4-H264WebCam 3.94 Programa İhtiyaç Var.(Ben Bununla Denedim Deneyimi Bilgisi Olanlar Değişik Programlarlada Yapabilirler.

Program İçeriğimiz;

pre_1350218639__1.png

Burda Nelerle Uğraşıcaz Onları Gördük.

LOCAL: Kamera Tanıtımı Yapacağımız Yer.

NET: İse Ağdan Veya Net Ortamında Dışarıya Görüntü aktarmak İçin Gerekli Bölüm.

LOCAL'dan Kamera Ayarlarını Kendinize Göre Yaptıktan Sonra Kaydedip Çıkıyoruz.Kamerayı Ayarladıktan Sonra Frame 30 yapın Çok Gerekli Görüntüyü Daha İyi Aktarıyor Reflesh Özelelliği Sayesinde Görüntü Daha Akıcı.Yalnız Bende Audio Desteği Vardı Yalnız Kesik Ses Aktardığı İçin Cızırtıyı Duymaktansa Duymamak Daha Mantıklı biggrin.png

Daha Sonra Ana Makinanın IP4 İpsini Öğreneceğiz Sonuçta Ağdan Çekeceği İçin Görüntüyü Bu Bağlantı Üzerinden Gerçekleşecektir.
Şimdi O Bağlantıyı Yanımıza Not Alalım.

pre_1350218688__2.png

Açılan Pencerede IP4 Ait 192.168.1.?? Artık Sizde Ne İse Onu Yanımıza Bir Not Alalım.

Benimki 192.168.1.64

Geldik Ağdan İzlemek İsteyenlere Ana Makine Şuan Yaptıklarımızı Yaptı Ve Sürekli Açık Kalacak.

Ağdan İzlemek İsteyen Arkadaşımız İse Aynı Programı Kurup Sadece NET Bölümü İle İİgili İşlem Yapacak Yani;

Burası Burdan IP Kameranın Kesinlikle O Tıkin Kapalı Olduğundan Emin Olunuz.

Nedemiştik 192.168.1.164 Nolu İpimi NET Adress Bölümüne Yazdım User name ve Password kısmını System bölümünden Ağda Hangi Arkadaşların İzlemesini İstiyorsanız Sadece Kullanıcı Adı Ve Şifreyi Onalara Veriyorsunuz.Gerekirse Koymaya Belirsiniz biggrin.png ama Neme Lazım Koymak En Doğrusu. smile.png

Gördüğünüz Gibi IP Camera Tik İşaretli Değil Bu Sayede Save Diyip Bağlantıyı Gelmesini Bekliyoruz. Ve Görüntü Geliyor.

pre_1350219883__4.png

Ve Bu İşlemleri Tamamladıktan Sonra Görüntü Geliyor.

pre_1350220077__34.png

Konuyu Nereye Açacağımı Bilemedim,Yöneticilermiz Uygun Yerlere Taşırsa Herkes İçin Faydalı Olur.

Şuan Programı Yok Piyasada Ve Full'ünü Bulmak Zor Size Son Versionu Büyük Çabalarla Buldum.

Uploaded

http://ul.to/igx5h3k8

Turboit

http://turbobit.net/w813ti6la5yo.html

Teşekkürler

Edited by Anarchosa

Eline Emeğine Sağlık Kardeşim Dün Akşam Bu Programla Baya Uğraşmıştım becerememiştim ancak senin resimlerin sayesinde işi çözdüm.sağolasın...

*programın 21 günlük sürümünü şimdilik indirdim 3 kamerayı birden kullanabiliyorum sorun yok ancakl ben bu kameraların görüntülerini nasıl kayıt edebilirim. (evde Yokken Kayıt etsin) Resimli veya (1-....)-(2-.....) (3-.....) v.b gibi açıklamada yaparsan sevinirim.

*Bende 10 mt'lik USB Kablosu var onunla çalışmıyordu şimdi USB Güçlendiricisi Alacağım ve Onuda Deneyeceğim...

Tekrar Şimdiden Verceğin Bilgiler için Teşekkürler......

[b][color=#ff0000]Edit :[/color][/b] [b][color=#0000ff]Biraz Karıştırınca Kayıt Yerinide Buldum C:/ veya D:/ ' de başka adla bir klasör açıyor bende[/color][/b]
[b][color=#0000ff](D:\TimHO_Rec\2012_10_15) Böyle Kayıt Ediyor...[/color][/b]

[color=#ff0000][b]Not: Forumdaki Arkadaşlar İnşallah [b][font=verdana,geneva,sans-serif]H264WebCam 3.94 Programını Tam Sürümünüde Konu İçinde Paylaşırlar....[/font][/b][/b][/color]

[color=#0000ff][b]Emeğin Boşa Çıkmaz İnşallah..........[/b].[/color]

Edited by bynec

[quote name='bynec' timestamp='1350307440' post='1248012']
Eline Emeğine Sağlık Kardeşim Dün Akşam Bu Programla Baya Uğraşmıştım becerememiştim ancak senin resimlerin sayesinde işi çözdüm.sağolasın...

*programın 21 günlük sürümünü şimdilik indirdim 3 kamerayı birden kullanabiliyorum sorun yok ancakl ben bu kameraların görüntülerini nasıl kayıt edebilirim. (evde Yokken Kayıt etsin) Resimli veya (1-....)-(2-.....) (3-.....) v.b gibi açıklamada yaparsan sevinirim.

*Bende 10 mt'lik USB Kablosu var onunla çalışmıyordu şimdi USB Güçlendiricisi Alacağım ve Onuda Deneyeceğim...

Tekrar Şimdiden Verceğin Bilgiler için Teşekkürler......

[b][color=#ff0000]Edit :[/color][/b] [b][color=#0000ff]Biraz Karıştırınca Kayıt Yerinide Buldum C:/ veya D:/ ' de başka adla bir klasör açıyor bende[/color][/b]
[b][color=#0000ff](D:\TimHO_Rec\2012_10_15) Böyle Kayıt Ediyor...[/color][/b]

[color=#ff0000][b]Not: Forumdaki Arkadaşlar İnşallah [b][font=verdana,geneva,sans-serif]H264WebCam 3.94 Programını Tam Sürümünüde Konu İçinde Paylaşırlar....[/font][/b][/b][/color]

[color=#0000ff][b]Emeğin Boşa Çıkmaz İnşallah..........[/b].[/color]
[/quote]

[font=verdana,geneva,sans-serif][b]Dostum İşlerim Dolayısıyla Online Değildim,Tam Konuya Açıklık Getirecektimki Araştırınca Bulmuşsun Evet Kayıt Ediyor.[/b][/font] :)

[quote name='tnc_tr' timestamp='1350314089' post='1248051']
Kasmayın ya gidin bi cctv kamera alın adam gibi kullanın sonrada mpeg kart yada dvr cihazı boşuna pc yi yormayın !!
[/quote]

[b][font=verdana,geneva,sans-serif]Kardeşim Haklısın Lakin Bırakın CCTV Kamerayı Şöyle Dursun,Ben Bir Nevi Webcamın Sadece Webcam Olmadığını Onuda Bir Güvenlik Kamerası Olarak Kullanabilme Şansın Olduğunu Açıklık Getirmek İstedim.[/font][/b]

• 5 ay sonra...

güvenlik kamerası ayrıntı ister ayrıntı olmadıktan sonra sıkıntı

iş yerinde çok olyla karşılaştık web camla yapsa idik yanmıştk

haklısın usta ben burda maliyeti ucuz yapıp kameranın kablosunu gerçek kamera kablosu ile destek vererek PC bağladım ve Kaliteli bir program ile Ağdaki kişilerin izlemesini sağlayarak bir imkan oluşturdum.Tabiki Bir güvenlik kamerası ile eş eğer  sayılmaz.

Ama  Paylştığım linktek programın FULL'ünü bulmak 1 haftamı aldı.O Programı bile bu sayee keşfetmek bie güzel :)