Jump to content

(C Diski:dinamik) Format Attım Windows Açılmıyor!

kerim mert
 Share

Recommended Posts

[size=5][font=comic sans ms,cursive]Arkadaşlar C den D ye alan aktarırken disklerim temelden dinamiğe dönüştü. Bir sorun dolayısıyla format attım.Format bitti Pc adını filan yazdım yeniden başladıktan sonra windows hiç açılmadı Windows Başlatılıyorda kaldı açılma sesi geliyor ama orada kalıyor. Nasıl düzeltebilirim Yardımlarınızı merak ve heyecanla bekliyorum...[/font][/size]

[size=5][font=comic sans ms,cursive]İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate x64[/font][/size]
[size=5][font=comic sans ms,cursive]HDD:320 gb (Dinamiğe Dönüştü !)[/font][/size]

Yapacağınız işleri adım adım anlatayım.
1.Önce w7 dvd nizi takıp formata başlayın.
2.Disk seçimi bölümünde bütün hardisk bölümlerini silip sadece tek parçalı hale getirin.
3.Sonra kendinize göre yeni bölüm oluşturunuz.Diski en fazla 3 bölüme ayırınız.
4.Sonra da C diskini seçip formatı atın.
Bu olmuyorsa;
1. Harddiskiniz bilgisayarınızdan çıkarın.Başka bir bilgisayara bağlayıp tüm disk bölümlerini siliniz.
2.Sonra da yukarıda anlattığımı yeniden uygulayınız.
Saygılarımla

ilk sorunu çözmek için kurmak istediğin bölümü sil tekrar yeniden oluştur biçimlendirme yapma seç ve devam et windows sürücüyü birincil yapacaktır yani C'den boot edecektir 2. sorun bence dvd bozuk flashtan formartı tavsiye ederim notebooklarda sorun çıkıyor çünkü

chip onlinede görmüştüm win7 - 8 işe yarıyormuş, hatta vistada bile yarayabilir denemiştim

http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-i-usb-den-nasil-yukleyebilirsiniz_36618.html