Jump to content

Ekrana Görüntü Gelmiyor

Ezio06
 Share

Recommended Posts

[b]Merhaba arkadaşlar diğer pcmden harddiski söktüm yeni pcye bağladım fomart atacaktım bilgiler vs kopyaladım sonra eski hddyi eski pcm taktım açtım pcyi masaüstü geliyor kapanıyor pc anlamadım kasayı açtım termal macun erimiş bir garip olmuş temizledim ve tekrar sürdüm taktım soğutucuyu sonra pcyi tekrar açmaya çalıştım bu sefer açıldı ve kapanmadı amma lakin görüntü gelmedi ekrana :) ekran boş bildiğimiz no signal diyor mavi ışık yanıyor sonra sarı yani turuncu gibi ışık yanıyor ekran kendini kapaıtyor. :S bu neden olabilir acaba ? [/b]

[quote name='mz1ya' timestamp='1353080565' post='1256574']
bende bazen ekran kartını harddiski cdromu çıkartıp takıyorum görüntü gelmiyor sonra ramlerin yerini değişiyorum öyle geliyor sende bir ramlerin yerini değiş belki gelir eğer başka bir şey varsa bilemiyecem...
[/quote]
Rami söktüm ama tekrar aynı yerine taktım diğer tarafı deneyip yazacağım.

[quote name='kay4' timestamp='1353140146' post='1256770']
bios pilini söküp taktınmı ekran kartını cıkart pinlerin oldugu kısımları alkol veya kolonya ile temizle birde bu şekilde dene
[/quote]
Bios pilini söktüm taktım ama sonuç aynı. pinleride temizledim değişen bişi yok monitörü diğer pcmde denedim sorunsuz çalışıyor sanırsam ekran kartı yandı.

[quote name='kay4' timestamp='1353147848' post='1256812']
power düğmesine basınca fanlar açıyormu kendi birde anakartın model numarasını yazabılırsen daha ii yardımcı olabılırm
[/quote]
evet bütün fanlar çalışıyor bilgisayar normal başlıyor. anakartın modeli aşağıdaki resimde buyrun;
[img]http://c1202.hizliresim.com/u/m/2uz91.jpg[/img]

[quote name='STAN' timestamp='1353150473' post='1256823']
büyük ihtimal ekan kartın bozuldu daha önce 2 defa basıma geldi
[/quote]
bende öyle düşünüyorum. çünkü bilgisayar başladığında ekran kartı ısınırdı çok azda olsa açtığımda buz gibi duruyor hiç tepki yok :S

[quote name='kay4' timestamp='1353154419' post='1256843']
model onboard olarak gözüküyo eger pc hp veya casper ise onboard ekran kartı cıksının ustunde plastık koruma vardır
[/quote]
6- 7 yıl önce almış olduğum TRAND bilgisayar.

[quote name='NoobAccountant' timestamp='1353156351' post='1256852']
Farklı bir ekran kartı edinme imkanın varsa deneyerek sorunun bulunduğu parçayı tespit etmen senin için en uygunu olur bence.
[/quote]
bir arkadaştan aldım ama bu kartta sağlam mı bilmiyorum şuan deniyorum.

[quote name='Ezio06' timestamp='1353160006' post='1256870']
6- 7 yıl önce almış olduğum TRAND bilgisayar.

bir arkadaştan aldım ama bu kartta sağlam mı bilmiyorum şuan deniyorum. malesef oda olmadı onboard'a bağladım oda olmadı :S
[/quote]