Jump to content

U3 Ozelligi Olmayan Harici Disk Icin Alternatif?

one2one
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaslar. bugun yeni bir harici disk aldim. (samsung s2 1tb usb3) ancak diskte u3 ozelligi yok. malumdur 1tb diski guvenli bir sekilde kullanmak zor. isim geregi bircok pc ye diski takip cikariyorum. u3 ozelligi olmadigi icin portableapps diye bir program yukledim. ancak ondada sadece programin kendi portable yaptigi programlari yukleyebiliyorum. ornegin bir photoshop bir office vs programlari yukleyemiyorum. sonucta u3 donanimsal bir ozellik degil. acaba diskime u3 ozelligi katabilirmiyim? veyahut ayni portable programi gibi bir menulu autorun yapan program varmidir? ilk sorum bu ikincisi ise autorun olarak calisacak disardan gelen viruslere karsi diskimi koruyabilecek bir yazilim varmidir? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler. Edited by one2one

[quote name='one2one' timestamp='1353809492' post='1258899']
merhaba arkadaslar. bugun yeni bir harici disk aldim. (samsung s2 1tb usb3) ancak diskte u3 ozelligi yok. malumdur 1tb diski guvenli bir sekilde kullanmak zor. isim geregi bircok pc ye diski takip cikariyorum. u3 ozelligi olmadigi icin portableapps diye bir program yukledim. ancak ondada sadece programin kendi portable yaptigi programlari yukleyebiliyorum. ornegin bir photoshop bir office vs programlari yukleyemiyorum. sonucta u3 donanimsal bir ozellik degil. acaba diskime u3 ozelligi katabilirmiyim? veyahut ayni portable programi gibi bir menulu autorun yapan program varmidir? ilk sorum bu ikincisi ise autorun olarak calisacak disardan gelen viruslere karsi diskimi koruyabilecek bir yazilim varmidir? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.
[/quote]

Portableapps içinde apps klasörüne istediğin portable programları koyabilirsin. Sonra ayarlardan simgeleri yenile tıkla. Kendi programları olmak zorunda değil. Ben kullanıyorum photoshopta var office programlarıda var başka birçok programda var.

[quote name='one2one' timestamp='1353809492' post='1258899']autorun olarak calisacak disardan gelen viruslere karsi diskimi koruyabilecek bir yazilim varmidir? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.[/quote]

[size=3][color=#ff0000][b][font=tahoma, geneva, sans-serif]Konu:[/font][/b][/color][color=#000000][b][font=tahoma, geneva, sans-serif] Flash Belleklerinizi Virüs Geçirmez Yapın [/font][/b][/color][/size]
[CODE]
http://www.tnctr.com/topic/57168-flash-belleklerinizi-virus-gecirmez-yapyn/
[/CODE]

Edited by forjest

[quote name='yasak_ask' timestamp='1353811548' post='1258900']

Portableapps içinde apps klasörüne istediğin portable programları koyabilirsin. Sonra ayarlardan simgeleri yenile tıkla. Kendi programları olmak zorunda değil. Ben kullanıyorum photoshopta var office programlarıda var başka birçok programda var.
[/quote]
harikasin ya nettede ilgili bitane konu bulamadim iyimi. cok tesekkur ederim ;)

[quote name='forjest' timestamp='1353825399' post='1258907']
[size=3][color=#ff0000][b][font=tahoma, geneva, sans-serif]Konu:[/font][/b][/color][color=#000000][b][font=tahoma, geneva, sans-serif] Flash Belleklerinizi Virüs Geçirmez Yapın [/font][/b][/color][/size]
[CODE]
http://www.tnctr.com/topic/57168-flash-belleklerinizi-virus-gecirmez-yapyn/
[/CODE]
[/quote]
hemen inceliyorum saolasin kardesi ;)

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.[/b][/color][/warning]

[quote name='tenekecezve' timestamp='1353880730' post='1259108']
[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.[/b][/color][/warning]
[/quote]

madde 10 kisminda konu uile alakali bir durum goremedim?
[b][color=#FF0000]madde 10: [/color] Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini unutmayın! Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız. İstisnai durumları hoş görmek yönetimin insiyatifindedir. [/b]

[quote name='one2one' timestamp='1353879112' post='1259105']
hemen inceliyorum saolasin kardesi ;)
[/quote]
kardes konuyu inceledim ama bu olay sadece yazmaya karsi koruma yapiyor. anladigim kadari ile autorun virusleri icin ama ben dosya yazmak istedigimde sonucta acmam gerekecek ve o sirada virus bulasabilir. benim istedigim hdd yi bagladigimda calisacak antivirus prosu. daha guvenli olur diye dusunuyorum :)