Jump to content

Cpu Kullanımı %100 Yardım ..

beko28
 Share

Recommended Posts

[font=comic sans ms,cursive][b]Arkadaşlar benim sorunum Oyunlara giriş yaptıktan sonra en düşük oyun bile olsa CPU kullanımı %100 oluyor ve oyun felaket kastığı için çıkmak zorunda kalıyorum fakat masaüstüne geldiğimde cpu kullanımı 35-25 filan oluyor.[/b][/font]

[font=comic sans ms,cursive][b]Format at dediler attım ,virüs tarattım ,ekran kartı aldım , driverları güncelledim ginede düzelmedi .[/b][/font]

[font=comic sans ms,cursive][b]Acaba termal macun sürünce düzeliyor diyorlar doğrumudur pc alalı 5 sene oldu ama birkere bile termal macun sürmedim işlemciye eğer ondan yapıyor diyorsanız gidip alayım süreyim sizce bu sorun neyden kaynaklanıyordur?[/b][/font]

[quote][b] pc alalı 5 sene oldu[/b][/quote]
5 senelik pc diyorsun tmm güzel de hangi oyunlarda kasma yapıyor basit oyunlar da bile kasma yapıyor mu yoksa sen günümüz oyunlarını mı oynamaya çalışıyorsun??? ee haliyle zaten kasmalar olur böyle yapıyorsan eğer ki herşeyin de belli bir kapasitesi var

peki oyunu açtığında görev yöneticisi işlemlerden bak bakalım en çok cpu kullanımını oyun mu yapıyor yoksa farklı bir exe mi?

[quote name='menicava' timestamp='1354221136' post='1260028']
Kesinlikle termal macun kullanmanı tavsiye ederim. 5 sene demişsin cpu üzerinde termal macun kalmamıştır.
[/quote]
termal macun işlemcinin soğutulmasında fayda gösterir kullanımla alakası yok sorun kasma problemi

güzel kardeşim sorunun eminim ki Ram in yetersiz kaldığından cpu %100 lerdedir.benim ram 4 gb.sadece cod bo2 yi oynadığım zaman cpu %90-%100 oluyor.ama kasma olayı yok. diğer uygulamalarda sorun olmuyor. akşam üzeri resim paylaşırım.

[quote name='byLewis' timestamp='1354270771' post='1260156'] güzel kardeşim sorunun eminim ki Ram in yetersiz kaldığından cpu %100 lerdedir.benim ram 4 gb.sadece cod bo2 yi oynadığım zaman cpu %90-%100 oluyor.ama kasma olayı yok. diğer uygulamalarda sorun olmuyor. akşam üzeri resim paylaşırım. [/quote]

[b][size=4][color=#0000ff]Bunlar da resimler bende sadece bu oyunu açtığımda böyle ama kasma gibi bir sorun yok gayet akıcı birşekilde oyunu oynayabiliyorum..[/color][/size][/b]

[center] [b][color=#ff0000]OYUNU AÇMADAN ÖNCE [/color][/b]..[/center]
[center][spoiler][img]http://i.imgur.com/fB8OT.jpg[/img][/spoiler][/center]

[center][b][color=#ff0000] OYUNU AÇTIKTAN SONRA[/color][/b]..[/center]
[center][spoiler][img]http://i.imgur.com/MmHhm.jpg[/img][/spoiler][/center]

Edited by byLewis

Arkadaşların yazdıkları dışında, işlemcin haşlanmış olabilir yani yüksek ısı derecesine mağruz kaldıysa bu sorunu yaşayabilirsin.Onun dışında yeterince voltaj alamıyordur veya fazla alıyordur, cpu fanı rpm düşüklüğünden de olabilir, anakartında problem vardır ben yaşamıştım misal söyleyebileceğim bu kadar. Bu arada sorunu çözemezsen yeni cpu al derim yoksa diğer donanımları da zarar verirsin.

[quote name='byLewis' timestamp='1354290355' post='1260228']
[b][size=4][color=#0000ff]Bunlar da resimler bende sadece bu oyunu açtığımda böyle ama kasma gibi bir sorun yok gayet akıcı birşekilde oyunu oynayabiliyorum..[/color][/size][/b]

[center] [b][color=#ff0000]OYUNU AÇMADAN ÖNCE [/color][/b]..[/center]
[center][spoiler][img]http://i.imgur.com/fB8OT.jpg[/img][/spoiler][/center]

[center][b][color=#ff0000] OYUNU AÇTIKTAN SONRA[/color][/b]..[/center]
[center][spoiler][img]http://i.imgur.com/MmHhm.jpg[/img][/spoiler][/center]
[/quote]

dostum naptın sen bu ne böyle :) bu kadar oyun aynı anda yüklemişin bence sen bir an önce bir doktora görün :) :)) ovvv yooovvvvvvvvv

ben bilgisayara bir tane bile oyun kurmazken adam tüm oyunları kurmuş :D He bide bunları "C" sürücüsüne kurmuş olucakki sistem o yüzden yük altında ve işlemciye yük bindiriyor.. Dikkat et her zaman derim: [color=#000080][size=5]Herşey D'ye Sistem C'ye (atılır) :)[/size][/color]

[quote name='kingeser' timestamp='1354290374' post='1260229']
aynen :) macun hikaye fan sağlam olsun yeter ki :) tabi ki kasanin havalandirmasi
[/quote]

aynen :) ek olarak da fanın iyi takılması da şart :)

Edited by sere