Jump to content

C:surucude Otamatık Dosya

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

degerli dostlarım son günlerde cansıkıcı bir durumla karşılaşıyorum c: sürücümde aşağıda resmini koydugum bir dosya var ben siliyorum siliniyor bir zaman sonra bakıyorum aynı dosyadan gene oluşmuş .bende gıcık oldum bu işe yoksa bir casus yazılım varda omu yapıyor diye düşünmeye başladım.yani huylandım .metin belgesiyle ac diyom bakıyom içinde gacur gucur yazılarvar yani karışık yazılar.ne oldugunu yada hangi proğram bu dosyayı oluşturuyor merak ediyorum yardımcı olarsanız çok makbule gececek işte resmi [URL=http://resimyukleyin.net/viewer.php?file=87994809700608916336.jpg]87994809700608916336_thumb.jpg[/URL]

dostlar ilgi ve alakanız için kucak dolusu teşekkurlerimi sunuyorum sagolun varolun .allah işlerinizi kolay kılsın işte dosyanın linki buraya atıyorum bir bakın bakalım ne dosyasıymış bu ben anlayamadım ama merakda ediyorum teşekkurler

Edited by tahsin4345

İnternette her hangi bir dökümana ulaşamadım ama muhtemelen kullandıgınız programlardan birisi atıyordur.
dosyayı linke koydum bir alıp incelerseniz bende rahatlarım teşekkurler

dosyayı buraya koyun birde biz inceleyelim.

dosyayı linke koydum bir alıp incelerseniz bende rahatlarım teşekkurler Edited by tahsin4345

dosyayıda koydum ama cevap yazan yok galiba bu iş çözülemiyecek. hatta sistemde gom player vardı onuda kaldırdım ama gene aynı dosya c. ye otamatık olarak bir zaman sonra tekrar geliyor .bu ne iştir hangi proğram yada dosya üretiyor bu istenmiyen dosyayı yahuuuuuuuuuuuuuuu

Casusutan çok bir program dosyasına benziyo

hangi proğramın yaptığını nasıl öğreniriz bu konuda bir bilgin varmı

dostlar ben hala bir çözüm ve destek peşindeyim ama nasıl oluyorda dikkat cekemedim bilemiyorum yoksa bu sorun çözümsüzmü kalacak sıkıntı devam ediyor ne olur bir gayret diyorum şu sorunu çözelim

muhtemelen yüklü bi proğramın kullanıcı adı gibi bi bilgisini  veya ağ üzerinden çalışan bir programın ıp bilgisini tutan bir veri dosyası olabilir. illede sileceğim derseniz "unlocker" adlı yazılımı kullanabilirsiniz. 

http://www.tnctr.com/topic/131000-unlocker-191-turkce/

proğramın kullanımı çok basit kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ardından dosya üzerinde sağ tuş yapın unlocker i görürsünüz zaten...

Virüs olduğunu düşünüyorsan eğer Kaspersky Virus
Removal Tool programı ile sistemi derin bi tarama yaptır.ama bu dosya bir programın sistem dosyasıysa onu bilemem.

güvenli kipten kaldırmayı dene

muhtemelen yüklü bi proğramın kullanıcı adı gibi bi bilgisini  veya ağ üzerinden çalışan bir programın ıp bilgisini tutan bir veri dosyası olabilir. illede sileceğim derseniz "unlocker" adlı yazılımı kullanabilirsiniz. 

http://www.tnctr.com/topic/131000-unlocker-191-turkce/

proğramın kullanımı çok basit kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ardından dosya üzerinde sağ tuş yapın unlocker i görürsünüz zaten...

kaldırıp silmede sorun yaşamıyorum. kolayca siliniyor .unloker proğramınıda tanıyorum. bende varzaten. oda silemezsem ona müracaat ediyorum .oysa bunda silmede engel cıkarmıyor .burda sorun ben siliyorum. bir zaman sonra bakıyorum gene gelmiş.  tabi bu arada değişik proğramlarda kullandıgım için. bu dosyayı hangi proğram yapıyor onuda tesbit edemiyorum. bilsem yada tesbit edebilsem.  o proğramı ya yokedecem. yada onun üzerinde yogunlaşıp amacı niyeti ne onu anlamaya çalışacam durum budur  yanıtlarınız için çok teşekkurler bu bilgiler ışıgında çözüm bekliyorum

• Editor

C sürücüsündeki dat dosyası gomplayer programına aittir gomplayer programını kaldırdığın halde tekrar çıkıyorsa başka bir sürücüde gomplayer programı halen calıstığı için o dosyayı atıyor muhtemelen çift işletim sistemi kullanıyorsun birinden programı sildin diğerinde hala duruyorsa bu dosyayı atmaya devam eder tüm süücülerdeki gomplayer programını kaldırarak tekrar bak büyük ihtimalle o dosya olusmayacaktır

C sürücüsündeki dat dosyası gomplayer programına aittir gomplayer programını kaldırdığın halde tekrar çıkıyorsa başka bir sürücüde gomplayer programı halen calıstığı için o dosyayı atıyor muhtemelen çift işletim sistemi kullanıyorsun birinden programı sildin diğerinde hala duruyorsa bu dosyayı atmaya devam eder tüm süücülerdeki gomplayer programını kaldırarak tekrar bak büyük ihtimalle o dosya olusmayacaktır

degerli dostum aynen dediğini yapacam .olabilir belki laptopumda diğer sürücüde kurulu olan win8 dende şu gom playeri kaldıracam bakalım birde öyle deniyelim.desteginiz için teşekkurler.ayrıca win8 e netfrework yükleme yöntemin gercekten çok ama çok makbule gecti inanın beni çok rahatlattı.o vermiş oladugun kodla hem 64 biti hem 32 biti çok cabuk bişekilde win8 e kurabiliyorum dolayısıyla internete baglanıp netfreworku yuklemem gerekiyor demeden kurmak istediğim fakat kuramadıgım proğramlarımı sorunsuz kurabiliyorum.internetten de gereksiz kota harcamıyorum sayenizde

tahsin win8 e netfrework yükleme yöntemini banada anlatırmısın

şu alttaki kod  derdine dermandır...

dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:%systemdrive%\sxs /LimitAccess    ..  masaustunde  bir metin belgesi ac     bu verdiğim   kodu x.cmd  yani uzantısını cmd olarak ayarla o şekilde kaydet .orjınal win8 dvd si içinden  çıkardıgın netfrework yani   sxs    kılaörü içindedir  bunu win8 kurulu olan c. ye  sxs kılasörü olarak kopyala  masaustunde oluşturdugun x cmd dosyasına tıkla artık gerisini o hallediyor hepsi bu kadar. bu vesiyleyle bu kodu bana ulaştıran. köylü dostuma birkez daha teşekkurlerimi sunuyorum.onun engin tecrübe,bilgi ve destekleri sayesinde bu olayı çözdüm.köylü dostumun destegi olamasa yapamazdım.butür yardımsever dostlarımızı ALLAH aramızdan eksik etmesin .

Edited by tahsin4345

VirüsTotal ile tarattır, internet üzerinden ve Msconfig'den gereksizleri kaldır.

o dediklerini zaten baştan yaptım .genede çok teşekkur ederim

kullandıgım antivirüs budur ve otamatık dosya oluşturma işini bunun yaptıgını tesbit ettim .antivisürüsü kapat ac yaparken birde baktım gene oluşmuş o dosya .başka dosya çalıştırmamıştım.antivirüs bu işi niye yapar .zaten birazda huylanıyordum yaklaşık bir saat internetten ayrı kalsa bilgisayarım, yani interneti kapatsam, hemen esed cıkıyor güncelleme yaparken hata oluştu uyarısını yapıyor.3,5 defa uyarıyı dikkate almazsam hemen turuncu renge bürünüyor .normalde birgün filan internetle buluşmasa böyle bir durum yapmasını hoş karşılarımda, hemen bir saatlık internet yok diye turuncu hale dönmesi biraz garip geldionu öğrenmek istemiştim Edited by tahsin4345