Jump to content

Bad sektor nasıl temizlenir ?

yasal

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Fujitsu Siemens 80 gb hard diskimde, 40 gb tan sonra çok sayıda bad sektor oluştu. Hdd regenerator programını kullandım ama başarılı olmadı..Önerebileceğiniz etkili bir program varmı dır? Yardımınızı rica ediyorum

Temel olarak Bad Sector Fiziksel olarak nispeten zarar gormus demektir. Bu durumda yapabileceginiz o sektorlerdeki verileri kurtarmaktır. Bunun dısında bir de Low level format deneyebilirsiniz. Bu konu hakkındaki bilgiyide HDD üreticinizin web sayfasında yer almaktadır.. ( Low level Formattaki sorumluluk tamamen size ait. :lol: )

Temel olarak Bad Sector Fiziksel olarak nispeten zarar gormus demektir. Bu durumda yapabileceginiz o sektorlerdeki verileri kurtarmaktır. Bunun dısında bir de Low level format deneyebilirsiniz. Bu konu hakkındaki bilgiyide HDD üreticinizin web sayfasında yer almaktadır.. ( Low level Formattaki sorumluluk tamamen size ait. :) )

Açıklamanıziçin teşekkür ediyorum, Low level Format la ne gibi bir sorun oluşbilir ?

• Administrator

Low level formatla sorun oluşmaz. FAkat düzeleceği de garanti değildir. Hiren BootCD'nin içinde her türlü hdd'nin servis programı var.O programlarla atabilirsiniz. Ama Hdd boyutuna göre 12 saat belkide 1 gün bile sürebilir.

hirens in icinde hddregenator 1.51 versiyonu var tek ket bad sektorları kurtarıyor ben kullandım

fakat eger cok ciddi hasar olmussa mumkun olmuyor

yinede denemedi tavsiye ederim

garantisi varsa ugrasma derim

kolaygelsin

hirens in icinde hddregenator 1.51 versiyonu var tek ket bad sektorları kurtarıyor ben kullandım

fakat eger cok ciddi hasar olmussa mumkun olmuyor

yinede denemedi tavsiye ederim

garantisi varsa ugrasma derim

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, iki kez low level format attım faydası olmadı.Hdd regenerator bir haftadır çalışıyor 10 mb alanı ancak kurtardı,Hasarlı alan 256 mb...boyle giderse 6 ay çalışacak....en iyisi dediğiniz gibi yenilemek....Garantim bitmedi, hdd garanti kapsamına girermi bilmiyorum...Başvuracağım.Sağolun varolun...

arkadaş eğer durumun iyiyse yeni bir hdd al ve bu hdd'ni linuxta kullanabilirsin linux bad sectorden etkilenmiyor.benimde tavsiyem ağır formattı ama ben 40 GB giskin 31,7 kurtarabilmiştim. eğer biraz daha araştırma yaparsan başka bir program daha var ama adını hatırlayamıyorum şimdi (yanımda olsa hemen upload ederdim) ben çalıştırmayı beceremedim. yanlış hatırlamıyorsam seagate nin sitesinde böyle bir prgm olması lazım istersen gir bi bak.kolay gelsin

Vipeinfo gibi bir program mı idi bilmiyorum. Bad sectörleri kurtarmıyor ama, bu eksimleri tespit edip diskino alan üzerine veri yazmaması için temiz alanları zincirliyor.

Bu tür bir program kullanarak diski kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

lakin garantisi varsa uğraşmayın, hemen gönderin. Disk üzerinde gözle görülür bir hasar sözkonusu değil ise, yenisi gelir ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...