Jump to content

Asus Gtx 550 Ti Ekran Sorunu

MaDLoCK
 Share

Recommended Posts

mrb arkadaşlar vatan bilgisayardan anakart işlemci ram ekran kartı aldım sistemi toplayıp flaşh bellekle temiz format attım bütün sürücüleri güncelledim biosuda güncelledim ama ekranda 1 saniyeliğine kararma oluyo nadiren sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim sistem özellikleri aşşağıda yazılı...

anakart = GIGABYTEGA-Z77-DS3H Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI

işlemci = Core i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Cache 22nm İşlemci

ram = KİNGSTON 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 PC Ram

ekrankartı = asus GTX550 Ti GDDR5 1GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

harddisk = samsung 500 GB 5400 RPM 16 MB

power = primecom 500 watt

digital tv kartı = skystar2

buzamana kadar hep Gigabyte kullandım hep memnun kaldım buyuzden asus anakart almadım sorun biostan degil biosu güncellemeden öncede nette dolaşırken donma oluyodu 64 bit kurdum bukezde ekranda kararma basladı sık değil nadiren yapıyo ama yinede rahatsız ediyo beni oyun oynarken full ayarlarda oynuyorum sorun yok nerden kaynaklandıgını anlamadım acaba flash bellekten format attığım içinmi böyle oluyo

garantide sorunun çözüleceğini sanmıyorum sonuçta nadiren yapıyo garantide bakıcaklar normal çalışıyo bi sorun yok diyerek geri göndericekler hem sorunun ekran kartından olduğununda bi garantisi yok yardımcı olabilecek kimse yokmu

Ben yanlış anlamışım pardon. Öncelikle anakartında 2 PCI-e yuvası var bunlardan birisi x4 birisi x16 hızında çalışıyor, PCI-e x16 slotu PCI-e 3.0 modunu destekliyor. Ekran kartının PCI-e x16 slotunda takılı olduğundan emin ol. x4 slotunda ise ekran kartı olması gerekenden daha düşük veri yolu akışına sahip olacağı için bu sorun olmuş olabilir. 

[spoiler]pre_1355356084__gigabyte_ga-z77-ds3h_0.j[/spoiler]

Haydi kolay gele !

x16 slotunda takılı zaten acaba flaşh bellekten format attığım içinmi oluyo yoksa powermi yetmiyo çözüm yolu bulamadım hala

flashla formatın hiç bi zararı bi etkisi olamaz sorun büyük ihtimal bios güncelleme ile alakalı vatan bilgisayardan aldım dedin montaj ve kurulumu onlar yapmıyor mu zaten

flashla formatın hiç bi zararı bi etkisi olamaz sorun büyük ihtimal bios güncelleme ile alakalı vatan bilgisayardan aldım dedin montaj ve kurulumu onlar yapmıyor mu zaten

internet üzerinden aldığım için montaj işlemini kendim yaptım biostan olduğunu sanmıyorum biosu güncellemeden öncede aynı sorun vardı

ekran kartının saat hızını düşür 

benim 3650 de böyle oluyordu saat hızını 700 den 600 düşürdüm sorun kalmadı

anakartın dvd sinde easy tune 6 diye bi program var hiç biosla uğraşmadan direk ondan ovarclock yapılabiliyo dediğine baktım bendeki 900 de 800 e düşürüp deniycem umarım sorun çıkmaz

o zmn anakartın ile ekran kartı arasında bi çakışma var benim eski pc de de oluyodu anakart modelimi hatırlamıyom ama eski pc di Ati Hd 3650 ekran kartı taktıgımda böle bi sorun vardı anakart ile ekran kartı uyum sorunu olmuştu sende de olabilir büyük ihtimal

• 6 ay sonra...

konuyu hortlatıyorum ama ekran kartı iyice sapıtmaya başladı donmalar var ve ekran karardığında geri gelmiyor reset atmak zorunda kalıyorum en son çıkan driveri kurduğumda dahada kötü oluyo normalde sistem derecelendirmesindeki puanı 7.3 ama en son driveri kurunca donmalar sıklaşıyo ve derecelendirme puanı yarı yarıya düşüyo ekran kartının biosunu güncelledim ama sorun hala aynı bi çözüm yolu önerecek varmı? yüklediğim biosun detayları aşağıdaki gibi

GPU Device Id: 0x10DE 0x1244

Version: 70.26.43.00.03

ENGTX550 Ti DI VB Ver 70.26.43.00.AS01

Modified with Nibitor Copyright (C) 1996-2012 NVIDIA Corp.

GF106B Board - 10500000

Performance Level 0

Core Clk: 51.00 MHz

Mem Clk: 68.00 MHz

Shader Clk: 101.00 MHz

Voltage: 0.9500 V

Performance Level 1

Core Clk: 405.00 MHz

Mem Clk: 162.00 MHz

Shader Clk: 810.00 MHz

Voltage: 0.9500 V

Performance Level 3

Core Clk: 900.00 MHz

Mem Clk: 1026.00 MHz

Shader Clk: 1800.00 MHz

Voltage: by ASIC (1.0125 V - 1.1250 V)

User Voltage limit: below 1.1500 V

Bellek sorunu olamaz çünkü ekran kartını söküp onboard da kullandığımda donma vs. Olmuyo sorun ekran kartında 320 ile başlayan iki driver var bunları yükleyince iyice sapıtıyo bu yüzden eski driverla kullanıyorum yine tam stabil değil ama işgörüyo bu şekilde garantiye gönderim diyorum ama takıp bakıcaklar çalışıyo geri göndericekler acaba anakartla uyumsuzlarmı ondanmı oluyo acaba?