Jump to content

Toshiba Satellite C660 Recovery

murad82
 Share

Recommended Posts

Selamunaleykum, arkadaşlar şöyle bir sorun var,

geçen toshiba satellite c660 laptop aldım. fandan ses geliyodu yolladım garantiye düzeltip yolladılar.. şimdi de kablosuz internet baglantısı olmuyor. sorunu çözmek için ugrastım ugrastım olmadı. en son dedimki sistemi yeniden kurayım. ben recovery belleği var sanıyordum. ancak galiba yokmuş. dedim her ihtimale karşı bi recovery dvd hazırlayım. 1. dvd. başarılı 2. de başarılı fakat 3. dvd de 2 defa hata verdi yani o 2 dvd yandı. sonra dedimki ya 2 tanesi yeter herhalde hem zaten bellektede vardır diye.. daha ugrasmadan recovery'e bagladım.

ama bellek yokmuş galiba. ve 3. dvdyi de istiyor. şimdi napmam lazım. herhangi biyerden 3. dvdyi indirebilir miyim. zor durumudayım, yardımlarınızı bekliyorum.

2. sorum ise, hiç recoveryle ugraşmadan direk ultimate 64 win7 var elimde onu kursam, garanti kapsamından çıkarmyım!!! (cihaz bir aylık)

Toshiba satellite C660-2pr PSC1QE cihaz bu.

Acil yardımlarınızı bekliyorum.. teşekkür ederim.

Toshiba Satellite modellerinde Recovery işlemini başlatmak modelden modele değişebiliyor. Bunlar

1. Bilgisayar kapalı iken klavyeden 0 tuşuna basılı tutun. 0 tuşuna basılı tutarak power tuşuna 1 saniye basın. Sonra powerden elinizi çekin. Toshiba logosu görünene kadar 0 tuşundan parmağınızı çekmeyin. logoyu görünce çekin.
  2. Bilgisayarı kapatın, daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın, açılırken F8 tuşuna birkaç kez basın, gelen ekranda bilgisayarı onar’ı tıklayın daha sonra dil seçip ilerli diyin. Seçenekler arasındaki hdd recovery tıklayın ve yönergeleri izleyin.
  3. Bazı modellerde ise FN tuşu ve F10 veya F12 tuş kombinasyonu Recovery kısmını çalıştırmak için kullanılabilmekte.

Eğer HDD üzerindeki Recovery partition'a zarar gelmedi ise yukarıda belirttiğim seçenekleri deneyerek, bilgisayarınızı fabrika ayarlarına geri alabilirsiniz. 

Haydi kolay gele !