Jump to content

<<Smart Installer Aıo>> V1.2 ..güncellendi..

fba44
 Share

Recommended Posts

Bayram AIO hediyeniz benden olsun :) Herkese hayırlı bayramlar...

Yeni 1.2 versiyonu yenilikleri ve değişenleri aşağıda anlattım.

SMART installer artık daha hızlı daha stabil ve daha akıllı.

Merhaba arkadaşlar.

Kendim için yapmış olduğum katılımsız yükleme programımı paylaşmak istedim.

Belki benim tarzımda ihtiyacı olan birileri varsa işini görsün diye.

Doğal olarak Biraz reklam var kusura bakmayın böyle olması gerekiyor.

Bu benim ilk AIO çalışmam diyebiliriz.

inşallah beğenirsiniz.

Programın tanıtımına geçmeden önce

Bu programı hazırlamada ilk adımı atmam Emre Ceylan arkdaşımız sayesinde olmuştur. Burdan ona sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrıca Kintaro üstadım takıldığım yerde yardımcı oldu ona da sonsuz teşekkürler. İnşallah bilgisinden daha çok faydalanabiliriz.

Edit: Ayrıca örnek çalışmalar içinde Divane_TR, pairs ve tnctr ailesine sonsuz teşekkürler

Gelelim Programa

Programı İndirmeden önce tanıtım videosunu izleyebilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=9aQ4GUAA8OQ&feature=youtu.be

v1.2 Yenilikleri :

• Daha çok özellik katıldığı halde boyut küçültüldü.
  • Tüm kodlar yenilendi. Program daha stabil hale getirildi.
  • Yeni hızlılık ayarları yapıldı
  • Kurulum süresi boyunca geçen zamanı gösteren gösterge eklendi. Bu gösterge kurulum başlayınca otomatikmen başlar ve kurulum bitince durur. Kurulum başladığında Kur butonun üzerinde geçen süreyi görebilirsiniz.
  • Herzaman üstte özelliği iptal edildi.
  • Seçenekler bölümünde gereksiz seçenekler kaldırıldı. Mevcut seçeneklere ek özellikler katıldı. ör:kurulum bititiğinde "bilgisayarı kapat" seçeneği seçili olursa kurulum bittiğinde hemen değil 30 sn içinde smartinstaller bilgisayarı kapatacaktır ve eğer isterseniz bu 30 sn içinde kapatmayı iptal edebilirsiniz. Böylelikle seçenek seçili iken programı sonlandırmadan bu görevi iptal edebileceksiniz.
  • Program açıldığında "tab" tuşuna bastığınız anda imleç otomatik olarak arama kutusuna gelecektir.
  • Her programın kurulumu bittiğinde traybalon ile bilgilendirme mesajı eklendi

v1.1 Yenilikleri :

• Gereksiz dosyalar kaldırıldı
  • Açılıştaki bekleme reklamı kaldırıldı
  • Bütün kodlar gözden geçirildi ve optimize edildi
  • ESC butonu ile Arama kutusunu temizleme
  • Alt kısımda ki durum bildirgesi metinlerine özellik katıldı.

-Program Sayısı yazısına tıklanıldığında tüm programları gösterir

-Seçilen yazısına tıklanıldığında Seçilenleri gösterir.

-Favoriler yazısına tıklanıldığında Favorileri gösterir

• Kur butonuna tıklanıldığında kurulacak programlar listelenir ve kuruluma başlamak için onaylamanız gerekir

v1.0 Özellikler

*Katılımsız programlarınızı "docs\programlar" klasörüne eklediğinizde kendisi otomatik olarak Alfabetik olarak listeye alır.
*Program açılışında UAC denetimi (Bu sayede programın yönetici olarak çalıştırmadığınızı program size bildirir.)
*Program Eklemek için program ekle butonu
*Favori özelliği
*Kurulum sonrası seçenekler
*Favorileri seç özelliği
*Favorileri göster özelliği
*Seçilenleri göster özelliği
*Seçilmiş olanları renklendirme
*Seçimi hatırla özelliği (kintaro üstadıma teşekkürler)
*Program arama özelliği (kintaro üstadıma teşekkürler;) 
*Yükleme ilerleme çubuğu
*Program Sayısı, Toplam boyut, Seçilenlerin sayısı, Favorilerin sayısını gösterme
*Tarih, Saat
*Fare işaretçileri
Araçlar
*DNS değiştirici
*Sistem bilgileri
*Windows Lisanslama
Hakkında
*Yapımcı bilgilendirmesi
*Program Özellikleri
*Program kullanılmasında kısa bilgiler
İletişim Formu
*Mail adresinize girmeden internet üzerinden soru, görüş, eleştiri veya geri bildirim gönderebilirsiniz.

Şimdilik bukadar arkadaşlar zamanla daha da yenilecektir.

NOT: Görüş ve önerileriniz benim için önemlidir. Özelliklede üstadlarım geri bildirim yaparsa sevinirim.

Talepler doğrultusunda elimin yettiğince programı geliştirebilirim.

NOT2: Tanıtım videosu yenilenmedi çünkü görünüm olarak hemen hemen aynısı sadece baştaki reklam kaldırıldı programın açılması için artık beklemek yok.

NOT3: Program CD/DVD gibi yazmaya korumalı birimlerde çalışmaz.  Ağdan çalıştırabilmeniz için ise .ini uzantılı dosyalara erişimde yazma hakkı vermelisiniz

Herkese iyi kullanımlar

----------------------------------------------------------------------------------

v1.2 Link:

http://yadi.sk/d/qfzrWrh27i-5n

----------------------------------------------------------------------------------

v1.1 Link:

Edited by fba44

http://rapidshare.com/files/3994213568/smartinstaller_v.1.0.zip
b
unu code içine alıp koyar mısın daha güzEL GÖZükür

Benim sorum şu bu katılımsızları smart instal maker ile yaptın demi  

1.sorum bi aralar bende uğraşıyordum katılımsızın tüm dosyalarını koyuyorum bide  mesela x.reg kaydı var onuda kayıt defterinde seçiyorum katılımsız kurulumu tıklıyorum çalışıyor yalnız seçtiğim reg kaydı katılımsız şekılde çıkmıyor onay işreti ok tmm şeklinde karşıma çıkıyor ok tmm diyorum öyle oluyor yani hiç ellemiyecem reg kaydıda otomatik olacak sen yapabiliyor mun nasıl yapacaz ? yada bilenler varsa yardımcı olabilirlermi

2.sorum katılımsız kurulumu tıkladığımız ekranının ortasında yükleniliyor şeklinde görüntü nasıl yapılır label diyorlar sanırım sene yada yardımcı olacak kişiler yardımcı olurlarsa çok sevinirim?

http://rapidshare.com/files/3994213568/smartinstaller_v.1.0.zip
bunu code içine alıp koyar mısın daha güzEL GÖZükür

Benim sorum şu bu katılımsızları smart instal maker ile yaptın demi  

1.sorum bi aralar bende uğraşıyordum katılımsızın tüm dosyalarını koyuyorum bide  mesela x.reg kaydı var onuda kayıt defterinde seçiyorum katılımsız kurulumu tıklıyorum çalışıyor yalnız seçtiğim reg kaydı katılımsız şekılde çıkmıyor onay işreti ok tmm şeklinde karşıma çıkıyor ok tmm diyorum öyle oluyor yani hiç ellemiyecem reg kaydıda otomatik olacak sen yapabiliyor mun nasıl yapacaz ? yada bilenler varsa yardımcı olabilirlermi

2.sorum katılımsız kurulumu tıkladığımız ekranının ortasında yükleniliyor şeklinde görüntü nasıl yapılır label diyorlar sanırım sene yada yardımcı olacak kişiler yardımcı olurlarsa çok sevinirim?

dediğin gibi code içine aldım linki. Adfly sitenin malum reklam kaynağı arkadaşlar bu şekilde girmeye özen gösterin.
1. cevap: Arkdaşım ben sadece katılımsız yükleme aracını yaptım katılımsız programlar sitedeki arkdaşların paylaşımları örnek olsun diye videoya koydum sizin indireceğiniz boş bir program olacak içine istediğiniz kadar katılımsız yükleyebileceksiniz.

2. Cevap sanırım progress barı diyorsun bunun ile alakalı sitede çok örnek var inceleyebilirsin

Edited by fba44

İlk Evvele emeğine sağlık ancak "adf.ly" den malesef yükleyemedim geri sayım bitiyor tıklayınca tekrar geri sayım başlıyor (10 kez denedim)..

Teşekkür ederim kardeş. Linke tıklamak yerine işaretleyip kopyala yapıştır deseydin uğraşmazdın adfly ile.

Programı kullananlar görüşlerini bildirirse sevinirim 

2. Cevap sanırım progress barı diyorsun bunun ile alakalı sitede çok örnek var inceleyebilirsin

link verirmisin kardeş ? nasıl yapıldığını burda anlatırsan güzel olur 

Kardeş önce şurda bi anlaşalım. Sen AMS'de program kurulurken her bir program kurulumu bitince ilerleyen çubuğu diyorsun dimi. Yani benim programda o listedeki programların hemen altında seçiminiz bekleniyor yazan kısmımı soruyorsun Edited by fba44

aio için demiyorum ben örneğin bir katılımsız program yaptım çift tıkladım tıklayınca otomatikmen katılımsız şekilde kurulacak ama ekranın ortasında ilerleme çubuğu olacak label mi adı ilerletme çubuğumu bilmiyorum ama aio yu demıyorum kardeş...

aio için demiyorum ben örneğin bir katılımsız program yaptım çift tıkladım tıklayınca otomatikmen katılımsız şekilde kurulacak ama ekranın ortasında ilerleme çubuğu olacak label mi adı ilerletme çubuğumu bilmiyorum ama aio yu demıyorum kardeş...

Kardeş bu konu ile alakalı katılımsız kurulum destek bölümünden yardım istersen daha çok yardım bulabilirsin. Çünkü ben katılımsız program yapmıyorum. Katılımsız programları yükleme merkezi yaptım. O konuyla uğraşmış olsaydım yine yardım edebilirdim ama uğraşmadığım için yardım edemicem. Ama bildiğim birşeyi söyleyeyim. O ortada söylediğin ilerleme çubuğu programın kurulurken değil sadece sıkıştırılmış exe extract yapılırken çıkıyo diye biliyorum. Galiba winrar ile yapıyorlar

• 1 ay sonra...
sorum alakasız olucak fakat benim öğrenmek istediğim ams ile program menüsünü nasıl transparan olarak kapattınız acaba açılırkende bu özellik aktif olabilirmi acaba ????

"Fade in Fade out" Sanırım bununla yapmıştım bir araştır bulamazsan eğer kodlarıma bi bakayım

• 5 ay sonra...

İşlevsel olmuş, ilk çalışman için güzel. Fakat tasarım anlayışın out :)

Tasarımı beğenmedin mi hocam walla bende en çok onu beğenmiştim demek pek zevkli değilmişim yani :D

hocam yarın inş 1.2 sürümünü çıkarıcam bazı ek özellikler ile özellikle senin tavsiyelerini dikkate alacam

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar geri bildirimler den gelen şikayetler üzerine ufak bir sorun gördüm programlar klasörü haricinde diğer dosyalar ve programları kalabalık görünmesinde diye gizli yapmıştım bu nedenle secim.ini dosyasını başlangıçta görmediği için içeriğini temizleyemiyor ve bir önceki kurduğunuz programları kur butonuna basında sizin yeni seçtikleriniz ile beraber hatırlıyor ve onlarıda karşınıza çıkarıyor kurulsunmu diye. Bu secim.ini dosyasının gizli özelliğini kaldırırsanız bu sorun çözülür. Veya dosyanın gizli kalmasını istiyorsanız da programı açınca seçilenleri göster butonuna tıklayıp sonrada tümünü kaldır butonuna basarsanız da aynı işlemi görür. 

Ayrıca gizli olduğu zaman neden böyle birşey yapıyor onu anlamış değilim ama bunuda düzeltip yeni fix versiyon çıkarıcam yakın zamanda. Favorilerin sayısını görünmüyor malum kodları baştan ekleyip globelde çalıştırdım. Ufak bir kodu unutmuşum o yüzden bunu yapıyor. Favori ekelemede seçmede falan sorun yok zaten. 

En kısa zamanda görüşmek dileği ile