Jump to content

Kasa Içi Tozlanmaya Nasıl Önlem Almalıyım?

ArminVB
 Share

Recommended Posts

[quote name="jiinss007" post="1272579" timestamp="1358474726"]reklam anlamayın ,,, PARİZİEN veya PENTİ külotlu çorabıyla kasanı tamamen sarıyorsun , sorun çözülüyor , sakın dalga geçtiğimi sanmayın , deneyin ve sonucu buraya yazın , teşekkürü de çok görmeyin , eyidir yani .[/quote] Bu önerdiginiz fan performansini düşürüp pc'nin ısınmasına neden olmazmi ?

:dribble:  konuya bak  :dribble:

Kasa içi tozlanmaya önlemden ziyade ayda bir 2 ayda bir kompresör ile içindeki tozları alsan yeterli çözüm olacaktır.Toz zaten kendiliğinden bir şekilde girecek yolu bulur,havasız ortam sağlarsan anca belki :D

Benim bilgisayarı ayda 1 temizliyorum. Ayda 1 değilde 3-4 ayda bir temizlemek varken :D hava aldığı 3 nokta var power suply fanının olduğu yer, yan kapağın üstündeki yer ve kasanın arkasındaki yer :D 

Benim bilgisayarı ayda 1 temizliyorum. Ayda 1 değilde 3-4 ayda bir temizlemek varken :D hava aldığı 3 nokta var power suply fanının olduğu yer, yan kapağın üstündeki yer ve kasanın arkasındaki yer :D

toz almaması demek pc nin hava akışı olmaması demek buda parçaların soğumasını engeller ve perofmans sorunu dahada ötesi parçaların yanmasına kadar gider :D önerim masaüstü pc kullanan arkdaşlara kompressörle her 3 ayda bir temizlik yapın hatta kış aylarında çok soguk oldugu zamanlar temizlik yaptıktan sonra balkona filan koyun 3-5 saat hava alsın pc performans artışı olur bizzat denedim ve etkili sonuçlar verdi yalnız sogukta nem yapıyo pc içeri alınca hemen elektrik bağlantısını kurmamanızı tavsiye ederim 1-2 saat sonra takın :D

Aslında önlem olarak olarak bir fikrim var bende aşağıdaki kasadan var dikkat ederseniz ön panelin arkasında toz filtresi var o filtrelere uygun sünger parçalarını kasanın açık olan yerlerine yapabilirsen her haftada bir elektrikli süpürge ile çekersin sorun olmaz gibime geliyor. 

dark_orion_kasa_01-640x640.jpg

Toz filtresinden bir görüntü

dark_orion_kasa_06.jpg

Edited by kurt0619

Aslında önlem olarak olarak bir fikrim var bende aşağıdaki kasadan var dikkat ederseniz ön panelin arkasında toz filtresi var o filtrelere uygun sünger parçalarını kasanın açık olan yerlerine yapabilirsen her haftada bir elektrikli süpürge ile çekersin sorun olmaz gibime geliyor. 

Toz filtresinden bir görüntü

Bu filtreden lazım bana ama nerde bulabilirim bundan :D 

Arkadaşlar bilgisayar kasamın içindeki tozlanmayı nasıl azaltabilirim ? Tozu filtrelemek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım ? 

öncelikle tozlanmayı kafana fazla takma pcye çok fazla bir zararı olmaz şahsen benim pcmi 4,5 sene boyunca ne açtım ne bir temizlemeye çalıştım hiç bir şey olmadı en son bi dün açtım ilk kez kasayı bir süpürgeylen alıverdim tozları yani fazla kafana takma daha 1-2 senelikse uğraşma fazla tozlanmamıştır o daha...

reklam anlamayın ,,, PARİZİEN veya PENTİ külotlu çorabıyla kasanı tamamen sarıyorsun , sorun çözülüyor , sakın dalga geçtiğimi sanmayın , deneyin ve sonucu buraya yazın , teşekkürü de çok görmeyin , eyidir yani .

jiinss007 arkadaş ammada cinsmişsin hadi oluyo diyelim ne ara denedin bunu :DDD

çok müstehcen bir çözüm olmuş :) mantıklı ama görüntü çok kötü olmaz mı?

bencede bayağı müstehcen olmuş :DD