Jump to content

Mac İşletim Sistemi İçin Donanım Testi

cumhurkaradeniz
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Mac kurmak istiyorum ancak pc donanımı yeterli mi herhangi bir mac sürümü için bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Donanım bilgileri şöyle:

İşlemci: İntel Core 2 Duo E6550 - 2.33 Ghz(OC 2.68 Ghz)

Ram: 4 GB

Ekran Kartı: 1 GB Nvidia Geforce 210 (Galaksy)

Anakart: ASUS P5G41T-M LX

Hackintosh kurabilirsin , İatkos ML2 sürümünü dene , ilk denemen olucaksa sabırlı olmanı tavsiye ederim .Donanımların hakkında bilgi sahibi olmalısın. Bazı donanımların ID noları lazım olabilir , bunları bilmelisin.İlk seferde kurulum tam olmayabilir hatalarla karşılaşabilirsin,kurulumda neleri seçmen(kext) gerektiği tamamen donanımınla alakalı.Ne olduğunu bilmediğin kextleri seçme , kurulum tamamlansın eksik donanım kextlerini sonradan da yukleyebilirsin.Forum sitelerinden yardım alabilmek için ek bir İşletim sistemi şart ,yada başka bir PC , yoksa tekrar tekrar kurulum yapmak zorunda kalırsın.Sistemi açamadığında sistemi hangi kodlarla başlatman gerektiği gibi yardımlar vs...

Ben 2 yıl kadar uğraştım ve full olarak kullanıyor diyebilirim.100ü aşkın deneme(format) yapmışımdır .Tabi benmim eski ekran kartım ATİ di uyumsuzdu sonra NVİDİA geçtim sorunları aştım.

Donanımına ait kextleri bul ve indir taşınabilir bir  cihaza at.Aynı zamnda isimlerini öğren ki İATKOS ML2 dvd sinde bunlar varsa kurulumda bunları seçerek kurarsın yada kurulum bitince sistem açılırsa tabi elle kurarsın

Allah sabır versin , Bol Şans...

dj sms gerekenleri fazlasıyla yazmış. Mac kurmak biraz sabır işidir. Kuruluma başlamadan önce epey bir araşyırma gerektirir. Ekran kartın Mac ile barışık tanıtabilirsin 4 GB ram güzel, E6550 işlemci ML2  kaldırır ben e6200'e kurmuştum. Ses sorunu en fazla VoodaHDA ile çözülür, ethetnet kartı nedir yazılmamış kext aramak gerekir. En başta da sabır gerekir Kolay gelsin.

dj sms gerekenleri fazlasıyla yazmış. Mac kurmak biraz sabır işidir. Kuruluma başlamadan önce epey bir araşyırma gerektirir. Ekran kartın Mac ile barışık tanıtabilirsin 4 GB ram güzel, E6550 işlemci ML2  kaldırır ben e6200'e kurmuştum. Ses sorunu en fazla VoodaHDA ile çözülür, ethetnet kartı nedir yazılmamış kext aramak gerekir. En başta da sabır gerekir Kolay gelsin.

VoodaHDA nedir? Onboard olarak şöyle: Atheros PCI-E Ethernet Controller V1.0.1.47

VoodaHDA  Mac Os X' de sürücüsü bulunamayan ses kartları için kullanılan ve farklı versiyonları olan bir kext'tir (Kext windows'daki sürücünün Mac karşılığı) Atheros'un hangi versiyonu hepsinin bir model nosu vardır.

Aygıt Tanımı    Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller [1969-1083] [NoDB]

Merhaba arkadaşlar. Mac kurmak istiyorum ancak pc donanımı yeterli mi herhangi bir mac sürümü için bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Donanım bilgileri şöyle:

İşlemci: İntel Core 2 Duo E6550 - 2.33 Ghz(OC 2.68 Ghz)

Ram: 4 GB

Ekran Kartı: 1 GB Nvidia Geforce 210 (Galaksy)

Anakart: ASUS P5G41T-M LX

ram aynı ekran kartı hemen hemen işlemci dahyüksek benimki 3.01 ghz 
Kaldırabilir ama işlemciylede sorun yaşayabilirsin

İmzamda bulunan anakart tam bir Hackintosh uyumlu ama esksi tabi...

Lion ve üstü için en az Core2Duo işlemci ....

Bu linkte anakartının çoğu aygıt kexti mevcut:Anakartın adını arama motoruna yaz ve Search:

ASUS P5G41T

http://www.osx86.net/downloads/search.html#result

Bu da ekran kartıyla ilgili bilgiler:

http://www.osx86.net/hardware-drivers-kexts/5418-graphics-nvidia-geforce-gt-210-a.html

Yeni sürüm İatkos dvdlerde sürücülerin olabilir bir araştır ...

Edited by dj sms