Jump to content

Reklam Ve Malware Silme Programı Arıyorm

quadcore
 Share

Recommended Posts

Meraba arkadaşlar desk 365 v9 gibi anasayfayı internet exploerer kitlemesi ve hiç bir sayfayı değiştiremiyorum 

ayrıca bazı sayfalarda abuk sabuk reklamlar var bunları nasıl silebilirm programı yokmu

eskiden adaware siliyordu simdi onun 10 sürümünün de lisansı ölmüş hiç bir yerde yok bulamadım hep aynı lisans var elinizde güncel  bu turde reklam temizleme programı falan program varsa uploat edebilirmisnz 

k3m8m.jpg

lütfen yardımcı olun dowland yazıyor her yerde yeşil sekilde yanlıslıkla torrentlerden geldi nasıl kaldıra bilirm normalde dikkatliydim dikkatsizligime geldi acmısım 

ve anasayfayı falan yaptım ama reklamlar hala var nasıl silebilirm

dostum nerede reklam var? internet tarayıcılarında mı? başlat/çalıştır/msconfig/başlatma menüsünde neler var bir resim koyabilir misin? sonu * .pif/cmd/bat/exe givi şeyleri yaz başlangıç menüsünde, her pc açılışında kendini yeniliyor bu yüzden, chrome ise sorunun bazen adamlar sadece ksıayola ekliyorlar bu işi, kısayolu sil, başka kısayoldan başlat? 

dostum chrome da ayarlardan uzantılara gir orada ne var ne yok kaldır, ve daha da sorunsa en nihai çözüm ad muncheri kur gitsin kurtul(yukarıdaki mesajımda nerde reklam var diye sordum,milli eğitimden bağlandığımdan o resmin olduğu host yasaklanmış göstermiyordu, hotspot shield ile girdim yeni gördüm

Edited by yeniceli2001

Yeni üye

Yazma tarihi: 04 February 2013 - 23:49

Alintidir     Hosts Dosyası Nasıl Yenilenir?
25 Eylül 2011 / Yazar: Ayberk KİMSESİZ / Kategori: Yazılım İpuçları

Windows’un hosts dosyası bazen virüsler, reklam yazılımları, casus yazılımlar ve trojanlar tarafından değiştirebilir. Değiştirilmesi şu anlama geliyor; artık internet bağlantınız tamamen hosts dosyasındaki IP yönlendirmelerine göre hareket edecek. Haliyle ne zaman bir internet sitesine girmek isteseniz, hosts dosyasına kaydedilen zararlı siteye yönlendirileceksiniz. Yani hosts dosyası virüs ve benzeri zararlıların eline geçtiğinde, içeriği mutlaka değiştiriliyor ve kötü niyetli satırlar ekleniyor. Hatta güvenlik yazılımına sahip olsanız bile, gerekli virüs güncelleştirmelerini dahi alamayabilirsiniz. Böyle durumlarda hosts dosyasının içeriği sıfırlamak gerekiyor. Tabii aynı zamanda virüslerden de kurtulmalısınız. Onun için bu konuyu inceleyebilirsiniz.

windows7-hosts.jpg

1- Önce hosts dosyasının yerini bulalım. Başla-Çalıştır yolunu izledikten sonra %windir%\System32\drivers\etc\komutunu verirseniz, hosts dosyasını karşınızda bulacaksınız.

windows-hosts-notepad.jpg

2- Bu dosyayı “Not Defteri” yazılımıyla açın. İşletim sisteminize ait hosts dosyası içeriğini üçüncü adımda bulun ve içine kopyalayın. Ardından kaydetmeyi unutmayın.

Windows 7 Hosts Dosyası 

# Copyright © 1993-2006 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a ‘#’ symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handle within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

Windows XP Hosts İçeriği

# Copyright © 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a ‘#’ symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost

Hosts dosyası içeriğini kaydedikten sonra sisteminizi tekrar başlatmanız gerekiyor. Fakat bu ağ ayarlarıyla ilgili olduğu için, buna gerek yok. Başlat-Çalıştır yolunu izleyin ipconfig /registerdns komutunu verin.

Ayarları elle yapmaktan çekiniyor veya bir şekilde hosts dosyasına erişimizin yoksa, Microsoft’unhazırladığı aracı kullanabilirsiniz.