Jump to content

Usb Girişleri Çalışmıyor

kadirben
 Share

Recommended Posts

bi anda usb girişleri çalışmamaya başladı öndekilerderden başladı ve arka tarafta çalışmamaya başladı hiç bişi çalışmıyor herseyj denedim olmuyor usbstor ne kayıt defterinde var nede klasörde bu arada bios pilimde bitmiş durumda alakası varmıdır ve bu sorunumu çözene bi ömür dua etcem ve açılışta 00 usb mass storage not found diye bi yazı geldi acil yardım lütfen

arka usb çalışmaması ilk defa duyuyorum genelde ön usb ler yanıyor yani kartındaki kanallar yanıyor bende havya ile bakır kablo yapıyorum çoğu kişiye yaptım 

arka ve ön usbler aynı anda gittiğine göre başka bir terslik olabilir bios pilinize değiştirin bence alakası olabilir bios pili bittiği için mavi ekran veren pc ler bile gördüm

olmazsa usb girişlerindeki kart lara bakın yanmış olabilirler

Edited by yawuz58

usb lerinizi bilgisayarınıza taktığınızda iki şekilde çıkartırsanız sorun olmaz

1 -   sağ alt köşede güvenli şekilde kaldırmakla

2  -  ise bilgisayarıma girip orada  c-d-e ve usb niz mevcut orada fare ile usb nin üzerine gelip sağı tıklayıp çıkar kelimesini tıklayıp daha sonra usb nizi çıkarırsanız sorun olmaz.

eğer direk çıkarırsanız  bazen usb nizi bilgisayarınız görmeye bilir. Bunu çözmek için başka bir bilgisayara usb nizi takıp biçimlendirdikten sonra kendi bilgisayarınızda tekrar kullanabilirsiniz

Sistem optimize programı kullanıyorsan bazen onlar silinmemesi gerek dosyaları siliyor ve usb ye takılan aygıtların tanınmamasına sebep olabiliyor, kesin demiyorum ama formatla çözebilirsin belki sorunu...

Edited by ekycy

usbstor ve drivestore yok bu dikkatimi çekti yanan bi yer yok görünürde derinlmesine baktım bios pilini değişcem yine olmassa yazarım tşkler yavuz kabloyu nasıl yaptığına anlatır mısın toprağım bu arada formatta işe yaramadı ilk denediğim yoldu zaten