Jump to content

Flash Reklamın Kodu Nedir..

Share

Recommended Posts

konuların hıcbırınde ukudugum kadarı ıle, sordugum soruya cvp bualamadım... masa ustunde flash koymak ıstıyorum hazırladıgım masaustu exe sınde. fakat yolunu ana makınamdan gosterecegım. haftalık kampanya yada yenı oyunlar ıcın hazırladım flashları koydugumda sırasıyla gececek... 

yanı oraya flashın goruntulecenek bır pencere hazırlayacam.. ve ana makıanda ısımelrı 1-2-3-4-5 olan flashlar hazırlayacagım... clıentlerde bunlar sırasıyla degısecek bırı bıttıgınde dıgerı... ben ana makınadakı 2 nolu flası sılıp baska bır flash hazıryaıp koydumgum daını 2 yaptıgımda bu flash yayınlanmaya baslayacak ben hıc el surmeden clıentlerde. 

bu mumkun mu? acaba?

Ben tam olarak konuyu anlamadım ama istediğin sanırım belli sayıdaki flaş objeleri belli bir aralıkla arka akraya uygulama içerisinde çalıştırmak?? 

Öncelikle ana pencerede bir tane Flash Object ekle. Sonra On Show kısmına

Flash.Load("Flash1", "AutoPlay\\Flash\\1.swf", true, false);

Application.Sleep(5000);

Flash.Load("Flash1", "AutoPlay\\Flash\\2.swf", true, false);

Application.Sleep(5000);

Flash.Load("Flash1", "AutoPlay\\Flash\\3.swf", true, false);

gibi...  5 sn ara ile flashlar değişecek... Tabi yolları kendine göre düzenleyecen.  Son flash gösterildikten sonra tekrar nasıl başa döner bilmiyorum :D

Tam aradığım şeyi istemişsin dostum. Bana da bu lazım, konu hakkında bilgisi olan var mı ?

[quote name="TugruL" post="1289392" timestamp="1362487353"]Ben tam olarak konuyu anlamadım ama istediğin sanırım belli sayıdaki flaş objeleri belli bir aralıkla arka akraya uygulama içerisinde çalıştırmak?? 

Öncelikle ana pencerede bir tane Flash Object ekle. Sonra On Show kısmına
 [code=auto:0] Flash.Load("Flash1", "AutoPlay\\Flash\\1.swf", true, false); Application.Sleep(5000); Flash.Load("Flash1", "AutoPlay\\Flash\\2.swf", true, false); Application.Sleep(5000); Flash.Load("Flash1", "AutoPlay\\Flash\\3.swf", true, false);[/code]

gibi...  5 sn ara ile flashlar değişecek... Tabi yolları kendine göre düzenleyecen.  Son flash gösterildikten sonra tekrar nasıl başa döner bilmiyorum :D[/quote]

Buna lokal değil de ağ üzerinden yol verecek olursak nasıl olacak ? Mesela ana makine ip adresi 192.168.2.200 olsun ve flash çalışma bu ana makinenin c:\flash klasörü altında olsun.

Hangi kafe programını kullanıyorsun ? Eğer AKINSOFT ise zaten bu özellik mevcut programda. Client bilgisayarın ayarlar kısmında tam nerde hatırlamıyorum ama .swf dosyası göstererek oynatabiliyorsun. Fakat senin istediğin gibi 3-5 tane ayrı ayrı göstermek yok. Sadece 1 tane gösterebilirsin. O yüzden burdada yapabilceğin şey şu. Tek swf ile işi halledeceksin. swf çalışma projeni silme hiçbir zaman. İçinde sadece gerekli sahneyi değiştir. Sonra yine kaydet aynı şekilde. Clientler bunu yine ordan okumaya devam etsin.

Buna lokal değil de ağ üzerinden yol verecek olursak nasıl olacak ? Mesela ana makine ip adresi 192.168.2.200 olsun ve flash çalışma bu ana makinenin c:\flash klasörü altında olsun.

Valla fazla bilgim yok ama ağ üzerinden adres zor olabilir. Bi ara ofis içi ağda messenger gibi bişey düşünmüştüm kalkamadım altından. Flashların her bilgisayarın kendi dizininde kalmasının ne zararı varki? Flashları güncelleme işinide zaten uzaktan kendi cafe otomasyon programınızla yaparsınız :huh: Tabi 30-40 masa varsa biraz uğraştırır...

40 makına var. hepsı ıle tek tek at zor olacaktır. o yzuden flashları severdan alsınkı clıentler ısımız kolaylassın...

bır arkadas akınsoft demıs. akınsftda var kılıt ekranında yarıyor ıse. makınalar devamlı acık kalamaz yoksa 1000 lıra elektrık parası gelır. actıgında da makınayı yayınlanan flashlar 2 sn gormuyor hesapları acılıyor. yanı ams ıle olusturdugum masa  ustu programına bu sekıdle yaparsak zorlanmayız... 

verdıgın kodu deneyecegım tugrul bey. gecen seferde derdıme deva oldunuz. hıc olmazsa baslamak ıcın bır yol gosterdınız tesekkur ederım...

- Ana makinada Flash dosyasının olduğu klasöre paylaşım verin.

- Flashın gösterileceği makinalara bu yolu ağ klasörü olarak ekleyin

- Yaptığınız projede flash'ın olduğu sayfanın on preload evresine de Flash.Load() komutu ile bu ağ klasörünün yolunu gösterin.

Flash.Load("Flash1", "Z:\\test.swf", true, true)

STRy8Mw.png