Jump to content

Win7 Format Atma Sorunu !

ByHaLuK
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar ben normal DVD takıyorum boot tamam nomal geliyor ekran sonra mavi ekran geliyor

ve tam30 dk boyunca öle kalıyor ama donmuyor 30 dk sonra kurulum ekranı hani şu dil seçme ekranı falan

geliyor ileri diyorum yüne kur hazırlanıyor diyo 30dk sonra tekrar öbür ekran geliyor ben bir anlam veremedim

farklı DVD lerde yaptım olmadı en düşük hızda yazdırdım olmadı her halükarda olmadı bu nereden kaynaklanıyor acaba

cevaplar için teşekkürler 

hatta ison varsa usb installer kullanarak bi flash diske windows boot yap onunla da olur. ben IT de çalışıyorum hergün format atıyorum farklı platformlara usb den babası yok :)

peki formata başladığında nereye kadar gelince mavi ekran veriyor. yani driverler kısmında veriyorsa ondan mavi ekran alırsın. 

Edited by hayal@_kny

onu bir türlü yapamadım denedim fakat olmadı varmı bununla ilgili bildiğiniz bir konu link atarsanız sevinirim 

çok dolaştım forumda buldum bir kaçtane ama yok onlar da olmuyor boot edemiyor galiba yada usb yanlış yazdırıyorum

ama neden böle bir sorun la karşılaşıyorum onu çok merak ediyorum

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

bunu indir işletim sistemini seç

isoyu seç

flash diski seç 

formatlaya tik koy

oluştur de bitti

ha birde açık değilse bios tan başlangıçta usb den görebilmesi için usb ile alakalı herşeyi enabled seçmen lazım :)

Edited by hayal@_kny

Hiren boot en son sürüm 15.2  ana ekranda memtest X86 ile ramlerini  test edebilirsin

ve ana ekranda dos program - hdd tools - menüsünde harddisk sentinel ile harddiskin sağlık durumunu öğrenebilirsin yada mhdd programı ile sectörleri tarıyarak sorunun hangi sectörde yada sectörlerde olduğunu anlarsın