Jump to content

Güncelleştirme Sorunum?

amb_drivers
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere bu altı adet güncelleştirmeyi başarılı bir şekilde yüklemesine rağmen gün içerisinde bilgisayar yeniden başlatıldığında veya ertesi günü tekrar açıldığında sürekli olarak aynı güncelleştirmeleri tekrar görüyor, tekrar yüklüyorum sonra gene görüyor. Kısır bir döngü içerisinde tekrarlanıyor. Çözüm yolu hakkında önerilerinize ihtiyacım var.

Bilgisayarım lenovo idea pad y550, sistem 32 bit windows 7

gncelletirme.png

Microsoft bu sorun nedeniyle bir onarım aracı geliştirmiş.

İlk önce varsayılan kipinde çalıştırıp bilgisayarı yeniden başlatınız. Sorun düzelmezse agresif kipinde işlemi uygulayıp bilgisayarı yeniden başlatınız. Kolay gelsin...

http://download.microsoft.com/download/6/C/9/6C970550-32AB-4235-9CDD-7FC9DD848BBB/windowsupdate.diagcab
Edited by reyiz

https://www.box.com/shared/sulmkt0ev6jgm8m9dpsv buradan dosyayı indirin çalıştırın çıkart deyin masaüstüne çıkartın 2 adet dosyayı sırasıyla sağ tık yönetici olarak çalıştırın ve bilgisayarı kapatıp açın.Bu yöntem daha önceki updateleri silmiyor ancak sıfırlama ve düzenleme yapıyor.Daima kullandığım bilgisayarımdan eksik etmediğim bir program.Güle güle kullanın.Bilgilendirme ve teşekkür bekliyorum ona göre.

Sevgili kocamanadam linkini verdiğiniz dosyayı indirdim, dediğiniz gibi çalıştırıp, çıkart yaptım. Çıkan dosyaları yönetici kipinde çalıştırıp bilgisayarı yeniden başlattım. Windows yeniden aynı güncelleştirmeleri tekrar gördü, hani ayıp olmasın diye tekrar güncelleştirdim. Sonra makinayı restart yaptım ve aynı güncelleştirmeleri tekrar görüyor. Tekrar tekrar aynı güncellemeleri yüklemekten gına geldi artık.

Format atıp tekrar temiz bir kurulum yapsammı acaba.

Umarım işine yarar

http://download.microsoft.com/download/2/B/D/2BDE5459-2225-48B8-830C-AE19CAF038F1/NetFxRepairTool.exe

NetFxRepairTool programına rağmen sonuç değişmedi.

Güzel kardeşim o dediklerimi yaptıktan sonra ortaya çıkan güncellemeler sende yüklü ise sağ klik güncellemeyi gizle diyeceksin kaç tane varsa hepsi bittikten sonra güncelleme yok yazısı gelecek böylece bir sorun kalmayacak.

Dediğiniz gibi yaptım. Kısır döngüdeki güncelleştirmeleri gizle yaptım.