Jump to content

Tp-Link.. Tl-Wn822N

hayatın_içinden
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar geçen gün teknosadan TP-LİNK.. TL-WN822N marka bir kablosuz adaptör aldım...Sinyal  alımı çok zayıf geldi bana nedense bu ürünün aradaki mesafe 80 metre civarı ve müstakil tek katlı bir evde bulunmama rağmen sadece 2 diş çekiyor... Sorum ise bu ürünün sinyal seviyesini nasıl güçlendirebilirim ? Ayrıca masaüstünde kullandığım bu cihaza nasil ''WPA 2'' kullanıcı adı ve şifresi atayabilirim çok uğraşmama rağmen yapamadım !! Yardımcı olursanız minnetdar olurum...Saygılar

Arkadaşlar geçen gün teknosadan TP-LİNK.. TL-WN822N marka bir kablosuz adaptör aldım...Sinyal  alımı çok zayıf geldi bana nedense bu ürünün aradaki mesafe 80 metre civarı ve müstakil tek katlı bir evde bulunmama rağmen sadece 2 diş çekiyor... Sorum ise bu ürünün sinyal seviyesini nasıl güçlendirebilirim ? Ayrıca masaüstünde kullandığım bu cihaza nasil ''WPA 2'' kullanıcı adı ve şifresi atayabilirim çok uğraşmama rağmen yapamadım !! Yardımcı olursanız minnetdar olurum...Saygılar

Bende tp-link adaptör var performansından memnun değilim, çekimi zayıf. Daha iyi çekmesi için paraya kıyıp biraz daha özellikli performanslı ürünlerden almak lazım. 

Şifreleme olayına gelince onu modemden yapıyorsunuz. Modeminizin marka ve modeline göre modem arayüzüne girip wirelees'e şifre koymanız gerekiyor

uzak mesafe kullanımlar için alfa awus036h wifi alıcısını tavsiye ederim. açık alanda 1.5 km mesafeye %75 sinyal ile bağlantı kurdum

onun dışında sendeki alıcıyı güçlendirebileceğini sanmıyorum

şifre olayıda modem arayüzünden yapılabiliyor

Edited by ArminVB

uzak mesafe kullanımlar için alfa awus036h wifi alıcısını tavsiye ederim. açık alanda 1.5 km mesafeye %75 sinyal ile bağlantı kurdum

Ciddimisiniz ? eğer dediğiniz gibi ise alabilirim bu cihazdan 

Ciddimisiniz ? eğer dediğiniz gibi ise alabilirim bu cihazdan 

evet ama bassettiğim sinyali aldığımda önüm tamamen açıktı ve bir otelin wifisine bağlanmıştım. Çok sayıda satışınıda yaptım alan kişiler memnun kaldı. 

Ayrıca daha büyük anten alarak çekim gücünü arttırabilirsiniz ben 5 dbi anten ile o bağlantıyı yapmıştım

Edited by ArminVB

evet ama bassettiğim sinyali aldığımda önüm tamamen açıktı ve bir otelin wifisine bağlanmıştım. Çok sayıda satışınıda yaptım alan kişiler memnun kaldı. 

Ayrıca daha büyük anten alarak çekim gücünü arttırabilirsiniz ben 5 dbi anten ile o bağlantıyı yapmıştım

Bence çok iyi. Amcamda konunun sahibinin kullandığı modelden var 50 metre ileride Belediyenin wifi ağı var sadece 2 diş çekiyor önü açık parkta. 

Edited by kurt0619

Bende Tp-Linkin adaptörünü kullanıyorum.İş sadece adaptörle bitmiyor dostum.Modem duvardan kolondan kirişten uzak olmalı.Zira içindeki demirler sinyali emiyor.Bilgine...

Kerpiç yapı kalmadı artık bu nasıl mümkün olabilirki..  :)

Sizin aldıgınız sinyal %1000 sektörel bir anten ile gönderiliyor.  Yoksa bir modem 1.5 km de %75 sinyal gönderemez. 2.4 ghz sinyal teknolojisine aykırı. Sektörel anten bunu başarabilir sadece.

• 4 hafta sonra ...

SoftAP modunda yapmaya çalıştım ama şöyle bir hata verdi  ''ICS konfigurasyonu başarısız yine de SoftAP'ye bağlanabilirsiniz fakat internet servisi paylaşımında proglem olabilir''  Arkadaşlar peki sinyal kalitesi yüksek olan bir ürün önerebilir misiniz ?