Jump to content

Adsl Modemin Sinyalini Nasıl Genişletebilirim ?

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar... ben özel bir adsl şirketi üyesiyim

ve intenetimi diğer kardeşlerimle paylaşıp faturasını ortak ödemek istiyoruz...

us robotic marka modemim var,,, site de   oturuyoruz  2-3 apartman mesafe var diğer kardeşlerim arasında,,,wlan sinyalimi nasıl güclendirebilirim apartmanlar arası sinyal alışverişi yani,,,anladınız siz onu   büyük bir verici anten mi takmam gerekiyor  desibel  i yüksek antenmi   yoksa bu iş için benim bilmediğim bir cihaz  varmıdır ???

bana tavsiyelerde bulunabilirimisiniz...teşekkürler...

Selam arkadaşlar... ben özel bir adsl şirketi üyesiyim

ve intenetimi diğer kardeşlerimle paylaşıp faturasını ortak ödemek istiyoruz...

us robotic marka modemim var,,, site de   oturuyoruz  2-3 apartman mesafe var diğer kardeşlerim arasında,,,wlan sinyalimi nasıl güclendirebilirim apartmanlar arası sinyal alışverişi yani,,,anladınız siz onu   büyük bir verici anten mi takmam gerekiyor  desibel  i yüksek antenmi   yoksa bu iş için benim bilmediğim bir cihaz  varmıdır ???

bana tavsiyelerde bulunabilirimisiniz...teşekkürler...

Cam yada balkondan birbirinizi görebiliyormusunuz önünüz açıkmı? Mesafe ne kadar aradaki kaç metre aşağı yukarı? 

en son ihtimal abimi almıcaz aramızda fakat o en son çare,,,aklıma şey geldi benim eski çalıştığım iş yerinde telsiz telefon vardı senao marka en tepeye anten koyduk kendi özel anteni gerçekten 6-7 km menzili vardı ben  kullanıyordum onu oradan biliyorum...

öyle bi anten ayarlasam iş görürmü sizce???? biraz saçmalamış olabilirim ama bişiyler yapmak istiyorum...

en son ihtimal abimi almıcaz aramızda fakat o en son çare,,,aklıma şey geldi benim eski çalıştığım iş yerinde telsiz telefon vardı senao marka en tepeye anten koyduk kendi özel anteni gerçekten 6-7 km menzili vardı ben  kullanıyordum onu oradan biliyorum...

öyle bi anten ayarlasam iş görürmü sizce???? biraz saçmalamış olabilirim ama bişiyler yapmak istiyorum...

http://www.supervitrin.com/ilan-10158-realtek-6000mw-usb-wireless-adaptor-46dbi-anten-6km-uzun-menzil.html

böyle  bişeyde iş görebilir. Ama işte denemeden yatırım yapmakta saçma olur. 

http://www.supervitrin.com/ilan-10158-realtek-6000mw-usb-wireless-adaptor-46dbi-anten-6km-uzun-menzil.html

böyle  bişeyde iş görebilir. Ama işte denemeden yatırım yapmakta saçma olur. 

evet aslında güzel bisisteme benziyor ama benim asıl amacım modem sinyalini geniş alana yaymak

şimdi bu anteni aldık diyelim abim devamlı leptopun yanında çanta gibi bunu gezdirmesi gerekecek  sıkıntılı olur yani masa üstü pc olsa tamam fakat leptop olduğuna sıkıntı yaratacak ben modeme güçlü anten ayarlayıp sabit bişiy yapmak istiyorum

Biraz pahalı olmasına karşın linkteki ürün işinizi görür.

Başka sitelerde daha uygun fiyata da bulmak mümkün.Hem alıcı hem verici olarak kullanılabilir.

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wa5210g-54mbps-yuksek-guclu-dis-ortam-access-point/productDetails.aspx?productId=bd100333&categoryId=410

Edited by yadas