Jump to content

Win8 Skystar 2 Tv Kartı Driver Sorunu

MaDLoCK
 Share

Recommended Posts

mrb arkadaşlar masaüstü bilgisayarıma win 8 enterprise x64 yükledim ama nedense win7 de sorunsuz çalışan skystar2 tv kartım pc yi açınca aygıt yöneticisinden baktığımda driver sorunu gözüküyo yeniden başlattığımda düzeliyo ama pc yi yeniden başlatmak yerine kapatıp tekrar açtığımda yine aynı driver sorunu gözüküyo bu konuda ne yapabilirim win 7 ye dönmek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

http://skystar-2.com/server.php?filename=soft_deen_SkyStar12-TV_001.zip
  1. Yukardaki linkteki driveri kur.
  2. Yeniden başlattıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işareti oluyorsa ağ bağdaştırıcılarındaki technisat yazan kısma sağ tıkla özellikler sürücüyü güncelleştir, sürücüyü bilgisayarımda tara, bilgisayarımdaki aygıt sürücülerini seçmeme izin ver de ordan techinsat gördüğün ortadaki yere tıkla ileri de hepsi bu kadar. Eğer yeniden başlattıktan sonra da yine yapıyor ise yine bu yolu takip et. Ama ilk dediklerimi yaptıysan nadiren alman gerekir bu ünlem işaretini. Kolay gelsin..

bakarız da sen kartı sağlıklı taktığından emin misin? Şimdi bu pci kartlar genellikle çok zor oturur yerine. Senin sorunla ben de karşılaştım zamanında pci exprese tam oturttuğum için artık rahatım. Ama yine de bende de arasıra ünlem işareti çıkıyor ama sürücüyü güncelleştir diyorum yukarda anlattığımı uyguluyorum.

bende win7 de sorunsuz çalışıyodu win8 de sorun oldu pc kapalıyken açtığımda ünlem işareti oluyo yeniden başlattığımda normal çalışıyo ama kapatıp tekrar açtığımda sorun yine çıkıyo yeniden başlatmayla kapatıp açma arasında ne fark var anlamadım

skystar 2 nin en son drıveri 4.60

kurulumda wındows 8 de ilk önce ses video ve oyun denetleyicilerinde kartı görür

ses video ve ouyun denetleyicileri skystar2 pc usb ne ise kartın sağtık sürücüyü güncelleştir

deyip kurulum cd sini göster ileri yap gerekli dosyaları yükler.kartın

otomatikman ağ bağdaşcılarına geçmesi gerekir geçmese bile artık cd den kurulumu yap yeniden başlatmanı ister

başlat ve kurulumu bitir dvbs programından kartın hd ise s2 kısmını işaretle değilse s2 kısmındaki tık işaretini kaldır.

nadiren de olsa arada bir sarı ünlem işareti alırsan pc yi yeniden başlatmak yerine aygıt yöneticisi ağ bağdaştırıcıları

tecnisat DVB-PC  Tv star kartındanın olduğu satır sağ tık devre dışı bırak aktifleştir bu kadar

Dvbs programın x86 ise  örneğin dvbviewer x 86 dosyalarının içine kur.

arkadaşlar bir dakika beni dinleyin
ben skystar 2 pcı digital tv kartı kullanıyorum
 şimdi sana nasıl kuracağını ve nasıl ayarlayacağını anlatıyorum
dediklerimi yap ve   uydu kablosunu tak hemen anında tv seyretmeye başla

1- bilgisayarımızda başlat denetimmasası->kullanıcı hesapları-> kullanıcı denetimini değiştir->> burdakı cubugu en alta indir ve yeniden başlat
2- googleye  technisat sksytar 2  yaz çıkan ilk siteye gir ve download dan 49.32mb boyutundaki sürücüyü çek bu sürücü 32-64 bit uyumludur
3- progdvb nin sitesine gir ve ProgDVB + ProgTV x32 sürümünü çek  (not bu sürüm Win8 64bit tede çalışır)

ilk olarak

sürücüyü sagtıkla ->klasöre çıkar ve setuptan kurunuz
sonra yeniden başlat ve progdvb yi kurunuz
sonra progdvb yi açın orada TÜRKSAT 2a-3a yı seç  sonra otomatik kanal tarama çıkar iptal de
çünki zaten tüm kanallar hazır olarak gelir

şimdi buraya dikkat.....!!!

aygıt kullanılmadığı zaman otomatik beklemeye geçebilir ve bundan dolayı tv kartı aygıt yöneticisinde hep sorunlu olarak görüne bilir

işte çözümü ;
bilgisayarım->sagtıkla->yönet-->> aygıt yöneticisi--->>agbagdaştırıcıları--->>technisat dvb-pc-tv   nin üzerine gel sag tıkla özellikler de
 orada GÜÇ YÖNETİMİ (buraya çok dikkat....!!!!) güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutucuğu seçili ise [v]   işareti kaldırıp  o kutucuğu boş bırakıyoruz [ ] ve tamam deyip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz....
ve sonuç...
tv kartı çalışıyor
progdvb çalışıyor
ve aygıt artık kendini arada sırada  kapatmıyor ve donanım hep aktif kalıyor  tv kartı artık sorunsuz çalısacak : )
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana....

diğer konular  : )

-skystar 2 tv kartımı ağdaki bir bilgisayara paylaştırıp orada da tv seyredebilir miyim  cevabı evet : )    ama ben şimdi anlatamam
-skystar 2 tv kartımla  ligtv izleye bilirmiyim   korsan olarak  : )                                    cevabı evet ama bi paket alman şart  : )          
ama ben şimdi anlatamam biraz meraklı olun  : )

iyi geceler......

arkadaşlar bir dakika beni dinleyin
ben skystar 2 pcı digital tv kartı kullanıyorum
 şimdi sana nasıl kuracağını ve nasıl ayarlayacağını anlatıyorum
dediklerimi yap ve   uydu kablosunu tak hemen anında tv seyretmeye başla

1- bilgisayarımızda başlat denetimmasası->kullanıcı hesapları-> kullanıcı denetimini değiştir->> burdakı cubugu en alta indir ve yeniden başlat
2- googleye  technisat sksytar 2  yaz çıkan ilk siteye gir ve download dan 49.32mb boyutundaki sürücüyü çek bu sürücü 32-64 bit uyumludur
3- progdvb nin sitesine gir ve ProgDVB + ProgTV x32 sürümünü çek  (not bu sürüm Win8 64bit tede çalışır)

ilk olarak

sürücüyü sagtıkla ->klasöre çıkar ve setuptan kurunuz
sonra yeniden başlat ve progdvb yi kurunuz
sonra progdvb yi açın orada TÜRKSAT 2a-3a yı seç  sonra otomatik kanal tarama çıkar iptal de
çünki zaten tüm kanallar hazır olarak gelir

şimdi buraya dikkat.....!!!

aygıt kullanılmadığı zaman otomatik beklemeye geçebilir ve bundan dolayı tv kartı aygıt yöneticisinde hep sorunlu olarak görüne bilir

işte çözümü ;
bilgisayarım->sagtıkla->yönet-->> aygıt yöneticisi--->>agbagdaştırıcıları--->>technisat dvb-pc-tv   nin üzerine gel sag tıkla özellikler de
 orada GÜÇ YÖNETİMİ (buraya çok dikkat....!!!!) güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutucuğu seçili ise [v]   işareti kaldırıp  o kutucuğu boş bırakıyoruz [ ] ve tamam deyip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz....
ve sonuç...
tv kartı çalışıyor
progdvb çalışıyor
ve aygıt artık kendini arada sırada  kapatmıyor ve donanım hep aktif kalıyor  tv kartı artık sorunsuz çalısacak : )
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana....

diğer konular  : )

-skystar 2 tv kartımı ağdaki bir bilgisayara paylaştırıp orada da tv seyredebilir miyim  cevabı evet : )    ama ben şimdi anlatamam
-skystar 2 tv kartımla  ligtv izleye bilirmiyim   korsan olarak  : )                                    cevabı evet ama bi paket alman şart  : )          
ama ben şimdi anlatamam biraz meraklı olun  : )

iyi geceler......

Denemediğim kalmamıştı. Pc açılınca çalışan kart sonrasında çalışmaz oluyodu sanırım bu dedikleriniz sorunu çözecek şu an yaptım bakalım görelim...tekrar yazarım ... Paylaşım için Teşekkürler

• 3 hafta sonra ...

aynı sorun bendede var windows7 driversini kurarak çlıstırıyorum  progdb x32 yi kuruyorum sorunsuz calısıyor bilgisayarı kapa deyince saatin yanında sattalite sinyal alan program kırmızı olması lazımken sarı oluyor aygıt yöneticisindeki aygıtta üstüne ünleme  geliyor tekrar bul güncelle dediğim zaman tekrar kuruluyor ve çalısıyor  kapa aç yapınca tekrar gidiyor sorunun çözümünü bilen varsa  bizimle paylaşırsa sevinirim 

driverle şunla bunla alakası yok.zamanında aynı sorunu bende yaşadım.kart ilkin normal çalışıyor sonradan cozutuyorsa tek çözüm şudur:

driverle şunla bunla alakası yok.zamanında aynı sorunu bende yaşadım.kart ilkin normal çalışıyor sonradan cozutuyorsa tek çözüm şudur:

öncelikte bilgi için teşekkürederim güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutucuğu seçili ise demişsin bende orası işaretli tiki kaldırdım pc yi paka ac yapınca bida cozuturmu dersiniz

öncelikte bilgi için teşekkürederim güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutucuğu seçili ise demişsin bende orası işaretli tiki kaldırdım pc yi paka ac yapınca bida cozuturmu dersiniz

ben öyle yapınca artık ss2 ile ilgili bu sorundan eser kalmadı.