Jump to content

Windows Uac Tam Denetim Sorunu

latwe
 Share

Recommended Posts

Onlarla neden uğraşıyorsun ki ?  Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları > Kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değişr  'e bas 

en alta getir kapanır.

veya  aşağıdaki metni not defterine yapıştır   .reg uzantılı kaydet 

Windows Registry Editor Version 5.00

;kullanıcı hesabı denetimi

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"EnableLUA"=dword:00000000

%windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f

ben konuyu yanlış anlamışım ama verdiğim reg kaydını kullanabilirsen onla kapatırsın.

Edited by Rancho

Onlarla neden uğraşıyorsun ki ?  Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları > Kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değişr  'e bas 

en alta getir kapanır.

veya  aşağıdaki metni not defterine yapıştır   .reg uzantılı kaydet 

Windows Registry Editor Version 5.00

;kullanıcı hesabı denetimi

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"EnableLUA"=dword:00000000

%windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f

ben konuyu yanlış anlamışım ama verdiğim reg kaydını kullanabilirsen onla kapatırsın.

Anlamadın heralde ben bu exe karşı tarafa gondercem karşı tarafda uac uyarısı cıkıyor bazıları iptale basıyor uac acık olsa bile benim exe geçmesini istiyorum 

Anlamadın heralde ben bu exe karşı tarafa gondercem karşı tarafda uac uyarısı cıkıyor bazıları iptale basıyor uac acık olsa bile benim exe geçmesini istiyorum 

Kusura bakma başlığa bakınca yanlış anladım konuda da tam olarak ne istediğini belirtmemişsin konuya da yazsan iyi olur

http://www.tnctr.com/topic/216091-dosyann-bulunduu-klasr-belirleme/?p=1291488

Burdada bi örnek verilmiş.

Kodları yazıp nasıl kullanacağı bilmemen gerçekten çok garip.Altta verdiğim kodu scriptinin en başına koyman yeterli.(Tabi üstteki kodları scriptine yapıştırdıktan sonra)

_UAC_EnableDisable()

O kodlar İle uac kapatabiliyorum ama pc yeniden başlatılması gerekiyor yoksa uac hayla acık kalıyor

yani saldırı yapacam diyosun

saldırı filan yapmıcam

Kusura bakma başlığa bakınca yanlış anladım konuda da tam olarak ne istediğini belirtmemişsin konuya da yazsan iyi olur

saolasın genede 

Her şeyi devletten bekleme.

Shutdown(6)

Şu kod ile reboot yapabilirsin.Fakat bu çok tehlikeli.Kullanıcıya bunu belirtmen gerekir.Ayrıca reboot olduğunda programın yapanacağı için programını kapatmadan önce tek seferlik olan başlangıç çalıştırma regine eklemelisin.

Her şeyi devletten bekleme.

Shutdown(6)

Şu kod ile reboot yapabilirsin.Fakat bu çok tehlikeli.Kullanıcıya bunu belirtmen gerekir.Ayrıca reboot olduğunda programın yapanacağı için programını kapatmadan önce tek seferlik olan başlangıç çalıştırma regine eklemelisin.

exeimde zaten başlangınca ekleme war ama exe yollacağım kişinin pc si kapatmadan uac kapatması lazım konumdaki yabancı siteden aldığım kendine gore uac kapatma yapmıs ben yukardaki kodları benim kodlarımın arasına nasıl eklicem

Uac'ı niye kapatmak istiyorsunuz bilmiyorum. Uac gerçekten Windows 7 için hayat kurtaran bir fonksiyon. XP'de önüne gelen program izinsiz bir şekilde sistem dosyalarıyla oynayabiliyor. Ayrıca katılımsız sitelerinde UAC'ı kapatın demelerinide anlamıyorum. #RequireAdmin kodunu kullandıktan sonra scripttin içinden çalıştırdığınız diğer programlarda yönetici olarak çalışır, yine soru sorulmaz.

Eğer siz en başından kapatmak istiyorsanız zaten UAC'ı kapatmak için yine yönetici izni gerekir :facepalm:

Edited by reyiz

Uac'ı niye kapatmak istiyorsunuz bilmiyorum. Uac gerçekten Windows 7 için hayat kurtaran bir fonksiyon. XP'de önüne gelen program izinsiz bir şekilde sistem dosyalarıyla oynayabiliyor. Ayrıca katılımsız sitelerinde UAC'ı kapatın demelerinide anlamıyorum. #RequireAdmin kodunu kullandıktan sonra scripttin içinden çalıştırdığınız diğer programlarda yönetici olarak çalışır, yine soru sorulmaz.

Eğer siz en başından kapatmak istiyorsanız zaten UAC'ı kapatmak için yine yönetici izni gerekir :facepalm:

ben bu exe karşı tarafa atınca uac cıkıyor evet veya hayır diye butonlar cıkıyor yukardaki resim hayıra basan oluyor o yüzden uac dan gecmesi lazım exe

Girdirmek istediğiniz kayıt defteri değerleri için yine UAC gerekir. Çünkü HKLM dizininde değişiklik yapmaya çalışıyorsunuz. İkinci sefer kurulum çalıştırmaya çalıştığınızda UAC uyarısı çıkmayacaktır.

Eğer bu şekilde aşılabilir olsaydı bu işlevin bir anlamı kalmazdı.

Edited by reyiz

Girdirmek istediğiniz kayıt defteri değerleri için ilk olarak UAC gerekir. Çünkü HKLM dizininde değişiklik yapmaya çalışıyorsunuz. Diğer sefer program çalıştığında UAC uyarısı çıkmayacaktır.

Eğer bu şekilde uyarı aşılabilseydi tüm kurulum dosyaları UAC olmadan açılabilirdi.

regedit HKLM dizine değişlik yapmam gerekiyor yoksa program çalışmıyor usta uac yakalamadan calıstırabilirmiyiz baska türlü ?

Soru sorulduktan sonra evet diyerek onay verilirse zaten sistemde istediğiniz değişikliği yaptırabilirsiniz. İlla UAC'ı kapatmanız gerekmiyor.

Arkadaşınıze Evet butonuna basmasını söyleyebilirsiniz. Kodun devamında bir daha uyarı çıkmayacaktır.

Edited by reyiz

XP ise UAC fonksiyonu olmadığından #RequireAdmin koysanız bile yetki işleminden otomatik geçecektir. Sadece gerekli haklarsa sahip değilse soruyu soracaktır. Yani XP de hatalı bir durum ortaya çıkmayacaktır.

Sen boşver UAC ı muacı :D Al dosyanın sahipliğini ve full denetim iznini gitsin. O üstte dediğim exe ve parametreleri işine yarar diye umuyorum.Hadi iyi geceler :D

parametleri nasıl yapıcaz usta mesaj atarmısın teamwıver verim 2dk projeye yazarmısın ?

Takeown komutu yine UAC onayı alınmadan dosya sahipliğini alamaz!

75807964420892255137.png

91243757733570558807.png

Biraz daha açıklayabilir misiniz? Siz karşı tarafta UAC çıkmasın mı yoksa bir sistem dosyasında dosya sahipliğini mi almak istiyorsunuz? Dosya sahipliğini almak için programın yönetici olarak çalışması gerekir. UAC'ı kapatmak içinse programın en az bir kere UAC onayından geçmesi gerekmektedir.

Bu da cmd.exe'yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonraki sonuç:

47831514675004800828.png

Ayrıca kullanacağınız parametreler TAKEOWN /F "dosyaadi.uzanti" şeklinde.

Diğer parametreleri Komut İstemi'ne TAKEOWN /? yazarak öğrenebilmektesiniz.

Edited by reyiz

• 4 hafta sonra ...
  • Editor

Ve adam muradına erdi yardımseverlikteki üstün gayretimizle vatandaş uacı firevalı devre dışı bıraktırıp port açtı ve bilgisayarımızdaki bazı verileri torrenty oluyla cekti

Nasılmı? Buradaki öğrendiğini veya özelden yazdırdığı kodu winrar katılımsız exenin içine gömerek birilerinin canını yaktı

Ve adam muradına erdi yardımseverlikteki üstün gayretimizle vatandaş uacı firevalı devre dışı bıraktırıp port açtı ve bilgisayarımızdaki bazı verileri torrenty oluyla cekti

Nasılmı? Buradaki öğrendiğini veya özelden yazdırdığı kodu winrar katılımsız exenin içine gömerek birilerinin canını yaktı

Konuyu açan arkadaş mı yaptı bunu?

Ya bugün ben de uac ye takılmadan gecme ile ilgili bir mesj yazmıştım vatandaş kötü niyetli olunca ben nasıl yardım isteyebilirim.

http://www.tnctr.com/topic/220510-booticeexe-command-line-komut-satyry-kullanymy/

Bu konuda grub kurmak vs için yazdığımız bat dosyaları bootice yi çalıştırırken uac soruyor.

Nasıl geçeriz.

Eğer o kötü arkadaş böyle bir şey nasıl yaptıysa nasıl yapmıştır bilmiyorum.

Önceki mesajlarıma bakarsanız bunun bir yolu yok.

Neden uyarıyı engellemek istediğinizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim...

Herhangi bir amacım yok.

Özelden kod falan da istemiyorum.

Yalnızca yazdığım bat dosyaları uac uyarısı vermeden kurulabilir mi hepsi bu...

Şüpheyle yaklaşacak arkadaşlar hiç yardımcı olmasın.

İlgili şahısın forumda yalnızca 30 mesajı var forum sicilim belli... fazla söze gerek yok.

Tamam bende bir şey demedim ki?

Yani acemi bir kullanıcı mı kullanacak diye soru sormak istedim.

Önceki mesajlarımı inceleyin neden kapatılamadığını anlarsınız :).