Jump to content

Ses Sistemimin Kablosu Kayboldu İsmini Bilmiyorum

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

Resimleri Vererek Kablo Bağlantısı Hakkında Yardımcı Olmanızı İsteyeceğim. INPUTTUN Hemen Yanında L-SPK kablo yeri var bu diğer hoparlöre gidiyor ne yazıkki bir türlü diğer hoparlörü çalıştıramadım. Şuan bu resimde gördünüz hoparlör çalışıyor.Ama L-SPK ile bağlantısı olan diğer ekine hiç ses gitmiyor kablosunu kaybettiğim için bir yerden temin etme şansım yokmu ?

pre_1366445474__wallpaper000.jpg

pre_1366445531__wallpaper001.jpg

Şuan elektronikçiden aldım ama çalıştıramadı oda.(Sistem çalışıyor bunu biliyorum) ama bana sadece 1 hapörlörü çalıştaracak kabloyu verdi fazla fazladan :D

Normalde 2.hapörlörü çalıştaracaktı yapamadı.

pre_1366446554__wallpaper002.jpg

Edited by Anarchosa

L-SPK kablosu bulmam gerekiyor ben nerden bulacam bilmiyorum ya netten sipariş etsem L-SPK kablosu neden bişey yok.
İsmi makinen üzerinde ne yazıyorsa onu yazıyorum ama buna başka bir isimle hitap ediyorlar galiba.

Edited by Anarchosa

l spk dediğin left speaker demek yani sol hoparlör çıkışı. 3,5 mm mono jak lazım. diğer giriş ise rca girişi o da mono olacak. istesen bunları alıp bi elektrikçide kablo bağlattır. 

bu dediğim, sana gönderdiğim linktekinin mono olanı. sen bu dediğimi alıp tek tarafını kullanabilirsin. işini görür.

pre_1366460408__wallpaper000.jpg

Sarı Kablonun Altında  yani L-SPK giriş yerinde bu var ben bunu  takıyorum üstüne sarı kabloyu beyaz veya kırmızıya takıp sonrada diğer hoparlörün beya giriş takıyorum çoookkkkkk az ses geliyor. 1.ana makine bomba gibi çalışıor. ben böyle o parçanın neye benzediğini şöyle fotoda göstereyim

pre_1366460616__wallpaper004.jpg

pre_1366460558__wallpaper003.jpg

Edited by Anarchosa

1- ZeKVan ve yamtar5835'in gösterdiği kablonun aynısından temin et (Sterio ses kablosu, bir ucu 3,5 sterio jak, diğer taraftaki uçlar kırmızı ve beyaz renkli RCA 'lar..).

2-Strerio 3,5 jakı ses kartının yeşil yada mavi renkli yuvasına tak (Ses alamazsan birinden çıkarır diğerine takarsın), kırmızı ve beyaz RCA uçlarıda resim ile gösterdiğin INPUT girişlere tak.

3- Hoparlör bağlantılarınıda (Bir tarafı 3,5 diğer tarafı RCA tipli kablolar) OUTPUT ve L-SPK ile hoparlörler arasına tak.

4- Bilgisayarında denetim masasını aç ve orada ses ayarlarından sterio'yu seç.

Hepsi bu kadar. Kolay gelsin..

Edited by temmuz