Jump to content

Eski Laptopun Harddiski

menejer
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar benim bir sony laptopum vardi isletim sistemi Win 7 idi. Ben laptopumdaki harddiski harici diske cevirmek icin USB 3.0 External 2.5```HDD CASE aldim ve bilgisayarima taktigimda 2 ye bölünmüs  2 alanida görüyor ama C olan bölüme giremiyorum ama Recovery`nin yüklü oldugu diger bölüme giriyorum ama oradada dosyalari göremiyorum. Arkadaslar nasil ben dosylalarimi kurtaririm. Lütfen yardim edin...

Harddisk'i kutudan çıkart kasanın içine direk bağlamayı dene. Ondaki işletim sisteminden başlat verilerinide kasanın kendi harddiskinin içine yedekle. İşin bitince biçimler tek bölüm yaparsın.

Harddisk'i kutudan çıkart kasanın içine direk bağlamayı dene. Ondaki işletim sisteminden başlat verilerinide kasanın kendi harddiskinin içine yedekle. İşin bitince biçimler tek bölüm yaparsın.

ustam sistem cökmüstü onda onun icin icindeki dosyalari  kurtarmak icin harici disk yapip kurtarmak istedim.

ustam sistem cökmüstü onda onun icin icindeki dosyalari  kurtarmak icin harici disk yapip kurtarmak istedim.

Kasayı aç harddiski tak kendi işletim sisteminden başlat makinayı. Birde öyle bak.

mptg4.jpg

Kasayı aç harddiski tak kendi işletim sisteminden başlat makinayı. Birde öyle bak.

ustam bende pc yok  laptop var

Yine dahili ikinci disk olarak bağlayabilirsin. O zaman dosyaları daha rahat alırsın.

Olmadı recuva programıyla dosyaları alabilirsin.

O programi nerden bulurum ve nasil kullanabilirim?

Laptop'u kullanıyor muydun yoksa bir köşede yatıyor muydu ? Harddisk'in içerisindeki veriler ömür saklanamaz.Bir süreden sonra kaybolur.Eğer öyle ise veri kurtarmaya çalışmakta netice vermeyebilir.

Edit : Bu soruyu en üstteki açıklamanda geçmiş zaman eki kullandığın için sordum.

Edited by hackermemo

Laptop'u kullanıyor muydun yoksa bir köşede yatıyor muydu ? Harddisk'in içerisindeki veriler ömür saklanamaz.Bir süreden sonra kaybolur.Eğer öyle ise veri kurtarmaya çalışmakta netice vermeyebilir.

Kullaniyordum cüktükten sonra sistemi tekrar geri yüklemeye calistigimda donup kaliyordu bir yerde takilip kaliyordu.  Icindede dosyalarim var onlari kurtarmak icin nasil bir yol izlemem gerekir. Resimdede görüyorsundur harddiski taniyor ama icine girip dosylara ulasamiyorum!

Biçimlendirip r-studio ile kurtarma yapabilirsin 

Kesin cözüm olur mu? sonra klasörlerim gitmesin!!

Biçimlendirme yapılmıyor mu?

Bicimlendirme formatlama mi oluyor? Bana formatla diye öneri geliyor bende yapmiyorum dosylar silinir diye.

Kesin cözüm olur mu? sonra klasörlerim gitmesin!!

Bicimlendirme formatlama mi oluyor? Bana formatla diye öneri geliyor bende yapmiyorum dosylar silinir diye.

Kurtarman gereken dosya türleri neler mesela?

Biçimlendirme harddiski silmek demek. Format atarsan o zaman dosyalarının üzerine dosya yazacağın için kurtarılması daha zorlaşır.

Kurtarman gereken dosya türleri neler mesela?

Biçimlendirme harddiski silmek demek. Format atarsan o zaman dosyalarının üzerine dosya yazacağın için kurtarılması daha zorlaşır.

icinde video ve fotograflar var. Birde ben üzerine sistem kurmayacagim sadece ben diske sag tikladigimda bicimlendirme oluyor herhalede türkcesi o geliyor yoksa diske sistem falan yüklemeyecgim.

Yukarıda dediğim gibi birde cihazın içinden sata kablosuyla bağlamayı dene. Olmadı başka bilgisayarda dene.

Sonucu bildir ona göre yorum yazalım.

Ben laptop kullaniyorum ve Sata kablosu nasil birsey?

icinde video ve fotograflar var. Birde ben üzerine sistem kurmayacagim sadece ben diske sag tikladigimda bicimlendirme oluyor herhalede türkcesi o geliyor yoksa diske sistem falan yüklemeyecgim.

Ben r-studio programına güveniyorum tabi ful sürüm olması gerek. DERİN tarama ile dosyalarının büyük bir bölümü kurtarılır.

Eğer biçimlendirme yapılmadan kurtarılabilecek bir yöntem önerilirse önce öyle kurtarmayı dene olmaz ise son çare bu dediğimiz yöntemi denersin.

Bizimde biçimlendirmeden kastımız o, sistem yüklemeden silmek.  

Ben laptop kullaniyorum ve Sata kablosu nasil birsey?

Sata kablosunun resmini ekliyorum alta

SATA-KABLOSU-DATA-KABLO-AYNIGUN-KARGO__5

O Kadar uğraşmana gerek yok. Usb den bağla aparatla harici disk olarak. İnternetten "free partition rescue" diye arat. Muhtemelen birkaç program denedikten sonra kurtarırsın. Bende raw hale gelen harddikten bütün bilgilerimi böyle kurtardım

Edited by baracuda81