Jump to content

Qvo6.com'u Nasıl Temizlerim

ozanaus
 Share

Recommended Posts

butun tarayıcıların açılış sayfasına bu site eklendi(www.qvo6.com)

na yaptımsa tam anlamıyla kurtulamadım

regedit temizliği yaptım

tarayıcılar sag tık  hedeften uzantıları temızledım

ama hala crohme opera, hangı tarayıcıyı açsam bu site çıkıyo

[spoiler]http://www.qvo6.com/?utm_source=b&utm_medium=newgdp&from=newgdp&uid=WDCXWD5000BEVT-60ZAT1_WD-WX10A990618706187&ts=1367873390[/spoiler]

çözüm önerilerinizi beklıyorum tşkler

@ozanus Toolbar silme.rar indir.içinden AdwCleaner ve Smart Toolbar Removerçıkacak.adremower kur.sizin haberiniz yokken çaktırmaadan kurulan toolbarları bu gösterir ve temizlemek istediğinizi seçip kaldırın.yok gene olmadıysa AdwCleaner aç ilk başta güncelleme sorar.hayır de.sonra programda tarama yaptır sonra sil de.ardından pc yeniden başlar.hal olmuşmu bakalım.

Edited by STAN

@ozanus Toolbar silme.rar indir.içinden AdwCleaner ve Smart Toolbar Removerçıkacak.adremower kur.sizin haberiniz yokken çaktırmaadan kurulan toolbarları bu gösterir ve temizlemek istediğinizi seçip kaldırın.yok gene olmadıysa AdwCleaner aç ilk başta güncelleme sorar.hayır de.sonra programda tarama yaptır sonra sil de.ardından pc yeniden başlar.hal olmuşmu bakalım.

işe yaramadı maalesef

http://www.remove-pcvirus.com/tr/kaldir-qvo6-virus/

googlde epey arama yaptım, bu tur programlar ıse yaramdı, çözüm bulamayınca buraya konu açtım

reyiz kardeşimiz teamla bağlanarak sorunu halleti, kendisine tşkr edıyorum:)

aslında sorunu yeni kullanıcı açarak kökten kurtulabilirsin

yada btun tarayıcılara sag tk ozellıkler hedeften ılgılı sitenın adını sıleceksın

yalnız tarayıcıların bı kac kısayolu var

baslat aramaya google, opera explorer vss hespnı ayrı ayrı yaz

aramasonuclarında programlar altında lıste cıkacak progralara tıkalrsın ve acılan pencereden ılgılı tarayıcıyını butun kısayollarına sag tık ozellıklr deyıp hedeften linki sıleceksın

• 1 ay sonra...

Google Choreme İçin
Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan tarayıcı ambine sağ tıklayın ve özellikler deyin çıkan sayfada kısayal sekmesine tıklayın ve hedef yazan yerde bulunan \Application\chrome.exe" den sonrasını silin ve uygula tamam deyin.

İnternet Explorer İçin
Chrome için yapılan adımların aynısın izleyin bu kez hedef de ki Internet Explorer\iexplore.exe yazan yerden sonraki kısmı silin ve uygula tamam deyin.

Mozilla Firefox İçin
Ambleme sağ tıkla özellikler kısayol sekmesinin altındaki hedef teki Mozilla Firefox\firefox.exe sonraki kısmı silin ve uygula tamam deyin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra tarayıcıların tek tek ana sayfasını değiştirin google.com olarak ayarlayın eğer windows 7 kullanıyorsanız tarayıcınızı görev çubuğundan ayırın ve tekrar görev çubuna sabitleyin.. 

• 3 hafta sonra ...

Aynı dert bende de vardı.Denedim oldu. Teşekkür ederim Killer.Fakat İnternet Explorer de sağ tıkladığımda özellikler-kısayol-Hedef te sadece müdahale edilemeyecek şekilde kapalı Internet yazıyor.Diğerleri gibi değil.Ona da bir çözümün var mı?

Edited by ahmetgul05

• 1 ay sonra...
Bizzat Denenmiş bir çözümdür... kolay gelsin arkadaşlar

windows + R  Regedit diyoruz.

Daha sonra yolu izle..

Hkey_Local_Machıne - Software - Client - StartMenuInternet - IEXPLORERE.EXE - Shell - Open - Command

Tıkladığınızda sağ bölümde "varsayılan" diye birşey görüceksiniz çift tıklayıp açtığınızda karşınıza çıkıcak
olan Değer verisindekilerin hepsini silin ve aşağıya veriğimi oraya kopyalayın.

Kopyalanacak Değer; C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

Hkey_Local_Machıne - Software - Microsoft - internet Explorer - AboutURLs

Tıkladığınızda sağ bölümde "Tabs" diye birşey görüceksiniz çift tıklayıp açtığınızda karşınıza çıkıcak

Kopyalanacak Değer; http://www.google.com.tr

Hkey_Local_Machıne - Software - Microsoft - internet Explorer - Main

Tıkladığınızda sağ bölümde "Default_Page_URL" ve "Start Page" diye birşey görüceksiniz çift tıklayıp açtığınızda karşınıza çıkıcak

Kopyalanacak Değer; http://www.google.com.tr

Hkey_Local_Machıne - Software -Wow6432Node 

"qvo6" adlı dosya yı sil

Bilgisayarımı aç arama bölümüne "qvo6" yaz ve çıkan tüm sonuçları sil.

kullandığınız ne kadar browser varsa simgesinin üstüne gel özelliklerine gir Bunu bul

hedef : "C:\Users\Enver ÖZDEMİR\AppData\Local\MapleStudio\ChromePlus\Application\chrome.exe" sizde farklı yazabilir ama .exe" den sonrasını sillin.