Jump to content

Sizce Hangi Operatör

drcslm
 Share

61 members have voted

1. 1. Hangi Operatörü Kullanıyorsunuz

Recommended Posts

Senelerdir vodafone kullanıcısıyım ama artık tarife ücretleri hiç mantıklı gelmiyor. şu anda hesabını bilen 1000 kullanıyorum 1000 dk 1000sms 1gb internet 55 tl fatura ödüyorum. aveada bir tarife gördüm 1000 dk ve 4 gb internet kontratsız 39 Tl kontrat ile 29 te sizce geçmeye değer mi? sonra pişman olurmuyum?

avea çekmeme ?

belirtilen faturanın üzerinde gelmesi söz konusu mu?

Edited by drcslm

Yılların Turkcell kullanıcısı olarak artık son 1 yıldır Turkcell'in kafasına göre kestiği kendini haklı çıkardığı ücretlerden ve son olarak mahkemeye vermem ile (Devam ediyor) Vodafone'a geçtim ve çok memnunum. Avea ise Hatay\Dörtyol'da merkezde bile çekmediği oluyor.

Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olurmuş

İzmir 300 diye bir tarifesi olması sebei ile şuan avea kullanıyorum,memnunum.

Ayda 20 TL = 3000DK avea içi + 300DK Heryöne + 5000 SMS (6 ay lık bu sms)

Kresi kartına otomatik ödeme verdim temmuzdada telefon alıcam.Memnunum yani.

numarasını taşıyana mı bu yoksa tüm avea kullanıcıları kullanabiliyor mu

Kardeş o ankete BİMCELL ide eklermisin. :D

Konuşmak için bütün operatörlerden ucuz. Kim ne derse desin. Bimcellin üstüne başka bir operatör aramam.

Bimcellin avantıjı çok fazla. Bimcell avea alt yapısını kullanıyor. Yani çekmeme gibi lüksü yok. Şu anda çok uygun bir paket var. Ayda 19 tlye her yöne 250 dakika konuşma her yöne 5000 sms ve 500 mb internet var. Bu çok cazip bir paket. Süper üçlü paket.

Birde ayda 10 tlye her yöne 250 dakika konuşma var.

Gelin şimdi beraber bu paketlerin detaylarını sizlere anlatayım.

1)Diğer operatörler bedava dakikaları veya paket dakikalarını 1 dakika üzerinden ücretlendirirken Bimcell 6 sn üzerinden ücretlendiriyor. Örneğin vodafonla babanı aradın sadece 24 saniye konuştun vodafone senden 41 kuruş kesiyor. Eğer bimcelli olsaydın 24 saniyeye konuşmaya sadece 4 kuruş kesecekti. 41 kuruş nerde, 4 kuruş nerde  Yani bimcellde 6sn yesi 1 kuruş.

2)Sadece konuşma paketi istersen bimcellede sadece 10 tlye her yöne 250 dakika konuşma var. Buda aynı şekilde öğreğin; vodafodada 250 dakikalık bir paket aldın var sayalım. Ki 10 tlye vodafonede veya diğer operatörlerde bu fiyata paket bulamassın. Neyse aldın fazredelim. Vodafonede yine babanı aradım ve 36 saniye sonuşup kapattın. Vodafone veya diğer operatörler senden 36 saniye kesmezler direk 1 dakikanı keserler. Yani 250 dakikanın 1 dakikası gitti geriye 249 dakika kaldı. Ama aynı paketi bimcellden almış olsaydın sadece 36 saniyeni kesecekti. Ve 250 dakikanın sadece 36 saniyesi gidecekti, 249 dakika 24 saniye konuşma süren kalacaktı

Ha birde bu bimcelldeki 250 dakikan bittiya, illa ay sonunu beklemek zorunda değilsin. hemen hattına 10 tl yükleterek tekrar konuşma paketi alabilirsin. Diğer operatörler bunu yapmıyor. Diğer operatörler şunu söylüyor, 250 dakikayi 1 aya yaymak zorundasın. Yani paket bittimi yeni paket alamıyorsun

3)Şu anda süper üçlü paket: Ayda 19 tlye her yöne 250 dakika, her yöne 5000 sms ve 500 mb internet veriyor. Bence bu tarife öğrenci için çok şahane. Hele hele akıllı telefonunda varsa 500 mb internet bir ay rahatlıkla yeter. Düşünsene hem sms var hem konuşma var hem internet var  Özgürlük bu değilmi sence 

4)Birde sadece sms paketleri var. 7 tlye 500 sms veya 9 tlye 2000 sms her yöne.

Bimcellisin ve sms paketide almadın diyelim. SMS sin bir tane ücreti sadece 10 kuruş. Diğer operatörlerde 41 kuruş.

Her yöne 10 kuruş

Yani demem oki hiçbir paket almasan bile bimcelle geçmemek mantıksız  Çünkü 6sn konuşmak sadece 1 kuruş. Düşünsene konuşmalarımızın zaten çoğu kısa sürüyo örneğin:Tamam baba geliyorum.  diyorsun ve telefonu kapatıyorsun  Kaç kuruş gitti. Eğer bimcelli isen 1 kuruş, diğer operatörlerden biriysen 41 kuruş 

Edited by &ULTİMATE&

Kardeş o ankete BİMCELL ide eklermisin. :D

Konuşmak için bütün operatörlerden ucuz. Kim ne derse desin. Bimcellin üstüne başka bir operatör aramam.

bimcell de ne gibi özellikler var  :)

Bimcell'de her ay 20 TL yükleme yapılması gerekiyor.

Bence fiyatları en uygun tarife Avea. KintaRo'nun da dediği gibi internet hızı süründürüyor :D.

Ben kontratlı Vodafone kullanıcısıyım ama en yakın zamanda Avea'ya geçmek istiyorum.

Turkcell'in yanından geçmem berbat hizmet veriyor.

Vodafone kullanarakta ülke ekonomisine zarar verdiğinizi söylemek isterim :D.

Yapma hocam spor salonuna gidiyorum Telefon çekmiyor Çarşı Merkeze gidiyorum Telefon çekmiyor. Herkes yakınıyor

Valla o konuda haklısın, Minubuste vakit geçirmek için sürekli netteyim, ne hikmetse aşağı bayrağın ordan çarşıya kadar olan yoldan gelip giderken çekim gücü sıfırlanıyor internet felan hak getire.

15 senelik Turkcelliyim  sadece geçen sene 1 seneliğine Vodafona geçerek ihanet ettim aşkımıza. Sonra tekrar geri döndüm. Hiç memnun değilim .. böyle aşkın ızdırabını.... demek geçiyor içimden ama nedense operatörde değiştirmiyorum :D Üşengeçliktenmi artık neyse, faturada otomatik ödemede olduğu için nasıl soyulduğumuda farketmiyorum, öyle devam ediyoruz işte...

Aksaray Ortaköyde Avea'nın çektiğini hiçbiri çekmiyor

Şelalelin yukarısına çıktık tek çeken hat AVEA(erzincan)

Köyde 3g çekiyor :D

Ben BIMCELL'iyim ve rahattım oh miss her ay 250 dk konuşuyorum hemde 10 tlye 

Türkcell mobil imza kullanıyorum yoksa ben de BIMCELL'e geçicem aylık ortalama 30 lira giderim var ama faydalandığım hizmet 200 dakika kadar konuşma ve 100 sms ve mobil imza.

İnternet bankacığı veya e- devlet işlerinde mobil imza kullnılıyor lakin verdiğin paralara yazık. Senide bimcelli olarak görmek isteriz :D

Linke tıkla: :D

http://www.tnctr.com/topic/220644-sizce-hangi-operatoer/?p=1312723

İnternet bankacığı veya e- devlet işlerinde mobil imza kullanıyorum lazım oluyor. Ama ikinci bir hat ile bimcelli olabilirim sadece mobil imza için kontür yüklerim olmaz mı? :D

İnternet bankacığı veya e- devlet işlerinde mobil imza kullnılıyor lakin verdiğin paralara yazık. Senide bimcelli olarak görmek isteriz :D

Linke tıkla: :D

http://www.tnctr.com/topic/220644-sizce-hangi-operatoer/?p=1312723

• 3 hafta sonra ...