Jump to content

Win 7 De Sistem Geri Yükleme

bitlilimon
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar win 7 de sistem geri yükleme noktaısnı istediğim tarihte oluşturamıyorum. Bugünün tarihine oluşturuyor sadece.. Neyapmak gerek ???

bence:

kesin sorunlar format

bazı sorunlar ise teknik bilgi ve programlar ile çözülür

bu gibi bir işlem sağlıklı değil

herhangi bir sorun için Bilgisayarınızı bu oluşturduğunuz tarihe döndürmek malesef sorunu tam manasıyla çözmez

evet gerçekten öyle...forumda değişmiş :)

[quote name="yineben" post="1314869" timestamp="1368559383"]

bence:

kesin sorunlar format
bazı sorunlar ise teknik bilgi ve programlar ile çözülür

bu gibi bir işlem sağlıklı değil
herhangi bir sorun için Bilgisayarınızı bu oluşturduğunuz tarihe döndürmek malesef sorunu tam manasıyla çözmez[/quote]

bu cevabın bana hiçbir faydası olmadı sorunumu çözmedi çok genel bir cevap ouş..yardımcı olmak isteyn ?????

geri yukleme noktasini tabiki bulundugun an icin olusturabilirsin

Ben mi yanlış anladım yoksa arkadaş mı yanlış anladı. Siz eski geri yükleme noktaları kalmıyor diye şikayetçi değil misiniz? Direk okduğum zaman yanlış anlaşılıyor ama.

Edited by reyiz

Arkadaşlar win 7 de sistem geri yükleme noktaısnı istediğim tarihte oluşturamıyorum. Bugünün tarihine oluşturuyor sadece.. Neyapmak gerek ???

Sen ne zaman için oluşturmayı düşünüyorsun peki? İleri bir tarih mi yoksa geri bir tarih mi? Sana mantıklı geliyor mu?

Geri yükleme noktası oluşturmak ile geri yükleme noktasına dönmek farklı olgular.

Edited by yasak_ask

iyi de o zaman önceki bir tarihe geri yükleme nasıl yapacağım ? :)

:facepalm: Ben mi yanlış anladım yoksa arkadaş mı yanlış anladı. Siz eski geri yükleme noktaları kalmıyor diye şikayetçi değil misiniz? Direk okduğum zaman yanlış anlaşılıyor ama.

cvp budur, gelecek yada geçmişle ilgili geri yükleme noktası oluşturmazsınki, bulundugun an ıcın oluşturabilirsın, ilerde sorun cıkrsa o oluşturdugun tarıhe donersın

pre_1368561550__untitled-2.png

Yeni sistem geri yükleme noktaları oluşturduğun zaman diski kaplamamak için eski noktalar silinir. Sistem geri yükleme için ayırdığın kapasiteyi arttırmanız gerekmekte.

Edited by reyiz

Yazılanları okumadan cevap verenler, niye okumazlar ki yazılanları ? Bir tek teokan okumuş anlaşılan :D

Sistem geri yükleme noktası sadece an itibarı ile oluşturulabilir. Geri yüklemede ise geriye dönük tarihler içerisinden seçilerek uygulanır. Anlaşılan sen geri yükleme yapmak istiyorsun, Bunun için daha önceden sistem tarafından oluşturulmuş geri yükleme noktası ile sistemi geri yüklemelisin.

capture-20121101-091121.png

Haydi kolay gele !

Edited by TeYyArEe

bu cevabın bana hiçbir faydası olmadı sorunumu çözmedi çok genel bir cevap ouş..yardımcı olmak isteyn ?????

senin isteğin olsa geri yükleme noktası niye oluşturulsun ki

eğer öyle olsaydı : sorun olduğunda hemen istediğim tarihe geri yükleme noktası oluşturup ona dönerdik. vs. vs.

yanlış anlaşılmasın şimdiki sistemde geri yükleme noktası oluşturmak boşuna zaman kaybı 

Yazılanları okumadan cevap verenler, niye okumazlar ki yazılanları ? Bir tek teokan okumuş anlaşılan :D

Başlığı açan kişinin yazdıkları anlaşılır değil ki, bu yorumu yapıyorsun ama zaten sen yazana kadar sorun açığa kavuştu.

evet ben cevabımı aldım ilgilenen herkese teşekkürler..en başta geri yükleme noktaalarını görebiliyordum şuanda göremiyorum..

bir soru daha geri yükleme için oluşturulan kapasiteyi nasıl artırabilirm ?

pre_1368561550__untitled-2.png

Yeni sistem geri yükleme noktaları oluşturduğun zaman diski kaplamamak için eski noktalar silinir. Sistem geri yükleme için ayırdığın kapasiteyi arttırmanız gerekmekte.

Yukarıdaki şekilde. Yalnız ben hala ne demek istediğini anlamadım. Cevabınızı tam olarak kim verebildi?

Yukarıdaki şekilde. Yalnız ben hala ne demek istediğini anlamadım. Cevabınızı tam olarak kim verebildi?

sanırım siz verdiniz..

anlamayanlara tekrar anlatayım..bilgissayarımda sistem geri yükleme yapmak istedim..daha önceden eski tarihleri görebiliyordum şuanda göremiyorum..ben eski tarihte geri yükleme noktası oluşturulabiliyor sanıyordum olmuyormuş..