Jump to content

Power Performansı Etkilermi

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar sizlere geçe bi ekran kartı tavsiyesi istemiştim o ekran kartını aldım ve taktım şuan kullanıyorum blackops oyunu  yükledim görüntü ayarlarını en düşük ayara aldım bazen 1-2 saniyelik takılmalar yapıyor sebebi nedir acaba powerdan tam performansı alamıyormu acaba ekran kartı bilgisayarımın özellikleri şunlar Ramlarımın Bir tanesi 553 mhz digeri 800 mhz tek tek ramları denedim yine aynı oldu

İşlemci: Intel Dual Cpu 2.0 ilk çıkan çift çekirdek

Ram: 2 GB DDR2

300 W Power

Ekran Kartım:  

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-engt430di1gd3(lp)-gt430-gddr3-1gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=49009

Edited by MaDTuRk

Farklı bilgisayarlarda deneme şansım yok ama bilgisayarı direk formatladım temizledim 32 bit wın7 kurdum ve iç dış tüm fanlar ne var ne yok tertemiz ettim

Başka bilgisayarda denemek aslında çok faydalı olacak. En azından sorunun ekran kartıyla alakalı olmadığını anlarsın ve diğer bileşenlere yönelirsin çözüm için. Malum elektronik şans işi fabrikan çıkan her malzeme %100 çalışıyor sağlamdır diyemeyiz.

Psu'dan değil bu kardeşim zannetmem o kadar aham şaham birşey değil. Cpu Mainboard ve ekran kartının Watt tüketimlerini topla 300 Watt'a yaklaşıyor mu yada geçiyor mu buna bak. Birde anakartın ne ?

Edit : Lütfen işlemcinizi model olarakta belirtin.

Edited by hackermemo

Sitesinden güncel driverıda indiririm olmazsa kardeşim anakartım Palit 945GC1333 Sonic. 1  saat önce format attım modern warfare 3 yükledim görüntü ayarlarını sona aldım tık demeden oynuyor bide modern warfare 3 daha güçlü daha sonradan çıkan oyun acaba oyundamı problem var ?

anakart resmi

JfDn3SO.jpg

Edited by MaDTuRk

Sitesinden güncel driverıda indiririm olmazsa kardeşim anakartım Palit 945GC1333 Sonic. 1  saat önce format attım modern warfare 3 yükledim görüntü ayarlarını sona aldım tık demeden oynuyor bide modern warfare 3 daha güçlü daha sonradan çıkan oyun acaba oyundamı problem var ?

anakart resmi

JfDn3SO.jpg

Sadece o oyunda yapıyor ise oyunu update paketlerini indirip kurunuz.

Call of Duty: Black Ops oyunun 5 ve 6 son güncelleme yaması. Bu  yama gerçekten çok önemli hataları düzelttiyor,bazı sistemlerde görülen ses sorunları, takılmalar ve yavaşlamaları gideriyor ve önemli FPS artışı sağlayan bu yama aynı zamanda birçok ekran kartında çıkarttığı oyundan atma sorununu da çözüyor. Ayrıca birçok bug'ları ve tek kişilik senaryodaki oynanış  sorunlarını gideriyor!. Bu yüzden kurmanızı kessinlikle tavsiye ediyoruz...!

Edited by MaDTuRk

Galiba hocam oyunda biri problem olsa gerek ondan sonra çıkan oyun daha güçlü yapsa onda yapardı dimi

Zaten profesyonel bir ekran kartı almamışsın. 128 bit ile high ayarlarda oynamaya çalışırsan tabiki kasar ve donar.

Yokya ustalar pc allaha şükür canavar gibi oyun problemli imiş netten baktımda uptade paketini yüklemek gerekiyormuş takılmaları kaldırmak için çünkü bir sonraki oyunun full ayarlarda oynadım tık demedi saçma geldi mantıken son oyunu daha çok kasması lazımdı ama tık demedi