Jump to content

150 Mbps Modemimle Max Kaç Mbit Internet Alırım?

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar. Elimde TP-Link TD-W8951ND marka modemim var.

http://www.tekmarshop.com.tr/Products-10283-tp-link-td-8951nd-150mbps-4-port-kablosuz-ethernet-adsl2-router-modem.html

Bu modem açıklamasında belirttiği gibi eğer 150 mbit internet hızım olsa bana bunun tümünü verebilir mi? Maximum ne kadar hız verebilir bu modem? Teşekkürler..

o modemin üzerinden geçen tüm iletişimin teorik hızıdır.

şebekeden ne kadar hız gelirse o kadar alırsın. ancak bu  eğer bilgisyar konfigürasyonu yavaş ise o hızı alamayacağın demektir. yani hdd hızlı değilse o hızı göremezsin.

diyelim 100 mbit internet hızım var hdd'em ise 2 tb 7200.12 rpm harddisk. Ben bu hızı bu modemle alabilir miyim? Bu modem vdsl modemmi?

Şimdi vdsl modem olduğunu sanmıyorum. Çünkü açıklamasında yazmıyor. Ama 150 mbps yazınca aklım karışıyor haliyle.

Yani anlayacağınız sorum şu: Bu modemle en fazla kaç mbps hız alırım?

anlamıyorum şimdi ben. Hdd'nin internet hızıyla ne alakası var. Bende 2 tb'lik hdd var. Şimdi eğer hattım ttnet'in fiber interneti olsaydı ve 100 mbit'i alabilseydi, bu modem ile ben bu hızlara erişebilecek miydim? Yani saniyede 10-14 mb download yapabilecek miydim?

1- Tp Link TD-8951ND modem ADSL / ADSL 2 / ADSL 2+ desteği vardır. VDSL değil.

2- Bir mesajında, 

diyelim 100 mbit internet hızım var hdd'em ise 2 tb 7200.12 rpm harddisk. Ben bu hızı bu modemle alabilir miyim? Bu modem vdsl modemmi?

Diyorsun peşinden de 

anlamıyorum şimdi ben. Hdd'nin internet hızıyla ne alakası var

Diyorsun bu ne çelişki ? Hem kendin ileti içerisinde HDD ile ilgili satır yazıyorsun sonrada millet bişey yazınca Ne alakası var diyorsun ! 

3- O modem ile alabileceğin maksimum hız 150 Mbit/sn (Mbps) yada yazıldığı gibi Megabit per second! Tabi bu hızı alabilmenin belirli şartları var ki onlarda şu şekilde

• ADSL hattının ADSL 2+ veya VDSL olması gerekli
  • ADSL veya VDSL hızının 150 Mbps veya üzeri bir hızda olmalı, veyahut 150 Mbps olmalı ama hat kayıpları yaşanmamalı
  • Kullanmış olduğun ethernet kartı 1 gigabit hız desteğine sahip olmalı

Bu koşullar yerine getirilir ise ancak 150 Mbps hız alabilirsin, bunu Megabyte olarak çevirir isek 19.2 Mb/sn bir hız ile internet üzerinden indirme yapabilirsin, tabi indirdiğin site bu hızda veri gönderebilir ise !

Başka sorusu olan ?

Haydi kolay gele !

hdd'nin internet hızıyla şu şekilde alakası olabilir diye umuyorum: Download yaparken download işlemi bittikten sonra hdd'ye kayıt sırasında, eğer hdd iyi ise fazla bekletmiyor, lakin düşük hızda bir hdd ise baya bi bekletiyor. Hal böyle mi? Yoksa başka ne gibi bir alakası var orayı tam anlamadım.

Edited by sere

nternetin istersen 1000 mpbs olsun hddnin yazma hızı 10 mb ise max 10 mbps görürsün nedeni indirdiğin dosyayı nereye kaydettiğindir. donanım özelliklerin sağlam ve yeteri kadar hızlı ise net kartın ramlerin işlemcin vede hard diskin 150 mbps yi tabikide görürsün daha fazlasını modem desteklemediği için malesef göremessin...

nternetin istersen 1000 mpbs olsun hddnin yazma hızı 10 mb ise max 10 mbps görürsün nedeni indirdiğin dosyayı nereye kaydettiğindir. donanım özelliklerin sağlam ve yeteri kadar hızlı ise net kartın ramlerin işlemcin vede hard diskin 150 mbps yi tabikide görürsün daha fazlasını modem desteklemediği için malesef göremessin...

yani anladım. Hattım ve gerekli donanımım yeterli ise bu 150 mbit hızı alabilirim bu modemle. :good: