Jump to content

Hiren BootCD 8.9 Türkçe

silvershadow

Recommended Posts

Bilgisayar teknikerlerinin ya da bilgisayar müdavimlerinin vazgeçilmez dostu Hiren Boot CD'nin 8.8 sürümü yayınlandı. Hiren Boot CD bir bilgisayar teknisyeni yada en az orta seviye bir kullanıcının acil durumlarda imdadına koşan bir CD. Hiren adında bir hintli tarafından oluşturulan ve sürekli yenilenen Hiren boot CD'si ile kullanıcılar, tamir, bakım vb. işler için gerekli olabilecek yazılımlara, bir menü sistemi ile kolayca ulaşarak işlerini kolay bir şekilde halledebilirler.

turkceyazilimhirenfl7.jpg

turkceyazilimhiren1nv2.jpg

¤ Dosya sistemi oluşturma, biçimlendirme,yeniden boyutlandırma (Tüm popüler formatlar Ext2/3,NTFS,FAT16,FAT32).

¤ Disk bölümü yedekleme ve disk yedekleme.

¤ F-Prot ve McAfee ile virüs taraması yapıyor.

¤ Windows yönetici şifresini sıfırlama (NT/2K/XP).

¤ Dosya kurtarma (Silinen ve formatlanmış diskler için)

¤ Donanım testi (Tüm PC donanım bileşenlerini test eder)

¤ Donanım performans testi (Benchmarking).

¤ Disk arızlarını tespit eder ve onarır (HDDRegenerator ile fiziksel hasarları düzeltme).

¤ Dosya yöneticileri.

turkceyazilimhiren2zo7.jpg

¤ Bilgisayarlar arası bağlantı kurabilme (LPT, Serial ve ETH üzerinden)

¤ Dos modda NTFS bölüme erişebilme.

¤ Boot yöneticileri.

¤ Dos modda USB desteği.

¤ Tüm MSDOS harici komutları.

¤ Windows için dos modda otomatik program başlatma yönetimi.

¤ Windows için Tweaker ve Ad-aware taraması.

¤ Farklı DOS modlarında başlatabilme.

¤ Windows sürücülerinin yedeklenmesi ve yedekten geri alınması.

turkceyazilimhiren3az5.jpg

turkceyazilimhiren4dq5.jpg

¤ Norton Ghost 11.0

¤ F-Prot Antivirus 3.16f (0402)

¤ McAfee Antivirus 4.40 (0402)

¤ Memtest86+ 1.70

¤ Active Kill Disk 3.1

¤ PCI and AGP info Tool (0402)

¤ System Analyser version 5.3p

¤ SATA Support

¤ Ghost Image Explorer 11.0

¤ Silent Runners Revision 50

¤ Autoruns 8.61

¤ Unknown Devices 1.2 (0402)

¤ PCI 32 Sniffer 1.1 (0402)

¤ CCleaner 1.37.456

¤ Spybot - Search & Destroy 1.4 (0402)

¤ SpywareBlaster 3.5.1 (0402)

¤ Ad-Aware SE Personal 1.06 (0402)

¤ Unstoppable Copier 2.28

¤ Unlocker 1.8.5

¤ Dial a Fix 0.60.0.24

¤ DriverBackup! 1.0.2

¤ WinKeyFinder 1.0

Güncelleme Notları

+ SeaTools for Dos 1.08

TestDisk 6.7b

PhotoRec 6.7b

Astra 5.31

HwInfo 5.0.5

Active Password Changer 3.0.420

Mpxplay v1.54 Final

CPU-Z 1.39

CCleaner 1.38.485

Ad-Aware SE Personal 1.06 (1003)

F-Prot Antivirus 3.16f (1003)

McAfee Antivirus 4.40 (1003)

PCI 32 Sniffer 1.1 (1003)

PCI and AGP info Tool (1003)

Spybot - Search & Destroy 1.4 (1003)

SpywareBlaster 3.5.1 (1003)

Unknown Devices 1.2 (1003)

* Otomatik çalıştırılma özelliği düzenlendi

turkceyazilimhiren6ec4.jpg

Düzeltme

Bazı donanımlarda, OAKCDROM.SYS ve VIDE-CDD.SYS dosyaları nedeni ile açılabilir disk özelliği devre dışı kalıyordu.. Bu problem bu sürümde düzeltilmiş. Bunun dışında SATA sürücüleri de güncellenmiş..

download.gifYükleme : http://rapidshare.com/files/21987894/balamir-hbtcdsd.rar.html

arkadaşlar hiren boot cd ye ihtiyacım olduğu için indirdim ama kullanımı hakkında pek bilgim yok. yani bu iso dosyası tek başına mı cd ye kopyalanacak .

mesela xp de sorun var bir dosya silindiğinden dolayı açılmıyor ne yapmam gerekiyor. ( onar seçeneği çıkmıyor sa hiren boot cd ile ile kurtarabilirmiyim.

belki size komik gelecek ama biraz açklama yaparmısınız....

teşekkürler.. gerçekten iyi bir çalışma emeği geçenlerin ellerine sağlık

xp açılırken yada açılmaya çalışırken ne gibi bir hata veriyor onun hakkında bilgi verebilirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışalım...

Kullanımı hakkında ise evet iso dosyasını nero ile kalıbı cdye yazdır diye yazdırıyorsun eğer normal dosya atar gibi atarsan bootlu olmayacaktır..

ewet anladım...

geçenlerde xp açılmadı bi osya eksik dedi. tncxp cd sini taktım ama onar seçeneği çıkmadı yani xp yi tekrar kurmaktan başka çarem kalmadı. tabi ansızın gelen bu sonuç bazı belgeleri uçurdu. bu gibi durumlara hiren boot cd işe yarıcak sanırım bu açıdan sordum....

teşekkürler

Öncelikle teşekkür

Benim bir sorunum var daha önceden 8.7 versiyonu iso olarak indirdim yazdırdım hiç sorun çıkmadı kullandım.

Yanlız bu verdiğiniz link indirdim direkte atmıyorum ıso kısmında yazdır diyorum açılışta sormuyor bana hard disk mi cd diye bunun nedeni nedir

Nero/ veri /burning rom yazdırıyorum

şu dosyaları

adszag8.jpg

cvplarsanız sevinirim tşk

Ahhhh birde türkçe klavye desteği olsa türkçe klavye desteği olmayınca CD'deki programların nerdeyse %90 kullanılamıyor neden kimse bahsetmemiş ki yoksa kimse gerçekten kullanmadımı bu CD'yi Türkçe dil desteğinden çok daha önemlisi türkçe klavye desteğidir. Ben birkaç versiyon eskisini kullanıyorum yada türkçe klavye desteği olmadığı için sadece bulunduruyorum desem daha doğru olur nezaman çok lazım olsa ve denesem hep sonu hüsran oldu. Yinede arkadaşlar uğraşmış sağolsunlar.

• Administrator
Ahhhh birde türkçe klavye desteği olsa türkçe klavye desteği olmayınca CD'deki programların nerdeyse %90 kullanılamıyor neden kimse bahsetmemiş ki yoksa kimse gerçekten kullanmadımı bu CD'yi Türkçe dil desteğinden çok daha önemlisi türkçe klavye desteğidir. Ben birkaç versiyon eskisini kullanıyorum yada türkçe klavye desteği olmadığı için sadece bulunduruyorum desem daha doğru olur nezaman çok lazım olsa ve denesem hep sonu hüsran oldu. Yinede arkadaşlar uğraşmış sağolsunlar.

Benim yaptığım sürümde ( 8.8 ) tabiki. Türkçe klavye desteği var. Bu bölümde bulabilirsiniz.

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...