Jump to content

Crysis 3 Takılma Sorunu Donanımsalmı Yazılımsalmı?

Share

Recommended Posts

herkese merhaba?
crysis 3 ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
bu oyunda birinci bölümü geçtikten sonra oyun hata verip masaüstüne atıyordu,
internette araştırdım, tekrar crack yaptım fakat bu seferde ciddi manada bir takılma oluyor,
işin garip yanı oyunun ilk bölümünü yüksek grafik ayarlarında çok rahat oynarken, takılan yeri crack i düzelttikten sonra geçince sonraki bölüm en düşük grafik ayarlarında bile çok rahatsız edici şekilde kasıyor.
şimdi ilginç bir şey daha söyliyim, normalde NFSMW oyununu da en üst seviye görüntü ayarlarında hiç bir takılma olmaksızın rahat bir şekilde oynarken, Crysis 3 için bahsettiğim crack güncellemesini yaptıktan sonra bu oyunda (NFSMW) kasmaya başladı,

donanım:

intel corei7 3770 3,4 ghz
asus p8z77 v-lx
corsair 2*8 gb 1600 mhz ddr3
asus gtx 660 ti direct cu II top gddr 5 192 bit 
sandisk SSD 3,0

tüm sürücüler güncel

antivirüs yok

bu problem şekillendikten sonra bilgisayarı tekrar baştan kurdum yine aynı problem şekillendi,
oyun ilk bölümden sonra kilitleniyor, crack düzelttiten sonra devam ediyor fakat bu seferde çok kasıyor, aynı zaman da diğer oyunlar da da, hatta hiç kasmasnın söz konusu olmadığı oyunlarda da kasıyor?

şimdi bu sorun belliki oyunla alakalı değil, ekran kartı sürücüsü de güncel, ama neden kaynaklı olduğunu bulamadım, yorumlarınızı bekliyorum.

Crack dosyasından dolayı olduğunu zannediyorum..Dediklerine göre bu çıkıyor ama sistemine iyi bakmak lazım yani bundan kastım belki ekran kartın ısınıyordur veya işletim sisteminden kaynaklı bir sorun vardır.

benim anladığım kadarıyla da crack ten kaynaklanıyor, ama şöyle bir durumda var ilk başta söylediğim gibi,

oyun ilk bölümde sorunsuz oynuyor, kalite süper, sonra takılıyor, crackle düzeltiyoruz, bu müdahaleden sonra daha önce hiç srun yaşanmayan Need For Speed Most Wanted oyunuda kasmaya başlıyor, yani galiba sistemde bir sorun oluşturuyor bu yeni crack ????