Jump to content

3 Bilgisayarda Yazıcı Paylaşımı

Adresim
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

Ofiste kullandığım 3 adet bilgisayar var, 2 bilgisayarın işletim sistemi Windows 7 Ultimate X32 diğer bilgisayarın da işletim sistemi Windows XP.

Bilgisayarlardan Windows 7 olan bir bilgisayar modemden gelen kabloyla direk internete bağlanıyor ve diğer kalan 2 bilgisayar TP-LINK Usb ile internete bağlanıyor.

Benim kullandığım W7 işletim sistemli X Bilgisayarın da yazıcının driverları kurulu yazıcıdan kasaya takılacak olan usb kablosu benim bilgisayarımda takılı. 

X bilgisayarında sorunsuz şekilde çıktı scan yapabiliyorum fakat İşletim sistemi W7 Olan Y bilgisayarında ve diğer XP işletim sistemi yüklü olan Z bilgisayarında yapamıyorum. 

Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz?

pbx3d.jpg

pbx43.jpg

Edited by KintaRo

Yazıcının marka modelini yazarmısın. Yazıcında kablosuz özeliliği varsa kablosuz bağlanan ii bilgisayarına kablosuz bağlantısı yaparsın sorun çözülür. Eğer yoksa bir çalışma ağı kurarsın 3 bilgisayarıda aynı ağa ekler dosya ve yazıcı paylaşımını açarsın.

burda ağ kurulumu anlatılıyor aşağı yukarı bütün windowslarda aynıdır
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-vista/setting-up-a-home-network

xp olan makinene yazıcını kur ve paylaşıma aç sorunu büyük olasılıkla çözülecektir. Bende şirkette çalışıyorum xp olan makinede tüm yazıcılar var kablolu kablosuz diğer makineler rahat çıktı alabiliyorlar

kalan 2 bilgisayarı usb ile bağlamışsın o şekilde yazıcı paylaşamazsın

20 tl lik bir hub swich al ağ kablosu ile bağla hiç sorunsuz paylaşırsın dosya falanda atabilirsin böylelikle

hemde internet daha stabil olur

kalan 2 bilgisayarı usb ile bağlamışsın o şekilde yazıcı paylaşamazsın

20 tl lik bir hub swich al ağ kablosu ile bağla hiç sorunsuz paylaşırsın dosya falanda atabilirsin böylelikle

hemde internet daha stabil olur

usb alıcı ile bağlanması bir şeyi değiştirmez öyle olsa laptoplar wireless ile ağa bağlanamazlar sadece bir ağ kurulması ve o ağa bütün bilgisayarları dahil etmesi lazım ağ kurmak kolay halledilir en fazla 5 dk içinde :D

2parmak'ın dediği gibi yazıcıyı usb ile xp olan bilgisayara bağla, paylaşım olayı xp'den diğer işletim sistemlerine çok kolay oluyor. Driver yükleme sıkıntında olmayacaktır. otomatik olarak yükleyemezse windows 7 internetten çekecektir driverları.

Edit:
Yapamazsan teamviewer ile yardımcı olmaya çalışabilirim.

Edited by justpl4y