Jump to content

Laptop Pc Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Share

Recommended Posts

Evet Beyler  Bu Sene LYS ye giren kuzenim için acil laptop alınması gerekiyor. En geç haftasonu elimizde olması gerekiyor.

mimarlık gibi bölümler hedefimiz vede gircek gibi  :spell:

fiyat aralığı olarak 2000TL üst limit  :thumbsdown:

en azından eğitim döneminde 4-5 sene kadar götürecek bir taptop olsun istiyorlar.

bence;

i5 işlemci

8gb ram

2gb ekran kartı

15inc ekran

750gb 7200 rpm veya

1tb 5400 rpm gibi çok da önemli değil hdd harici takar artık :D

birazda marka takıntıları var malesef :S

birazda hakları var gibi benim laptop göya i7 ama gelin görünkü casper in kasasından ötürü eurotruck 2 de bile su kaynatıyor :S ( eski 2010 nirvana serisinden )

teknolojisi sizler kadar takip eden biri olmadığımdan ustalardan acil tavsiye öneri bekliyorum :)

lütfen en acilinden önerilerinizi bekliyorum. 

Bakan okuyan ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler  :give_rose:

Edited by brhn1

öncelikle çok teşekkürler hocam

bu ilk linkteki asus i7 olmasına rağmen 2ghz  3.sıradaki ürün 2.6 ghz turbo ile 3.4 diyor  bu konudaki bilgi eksikliğimi maruz görün ama bu durumda i5 i i7ye tercih etmek mantıklımıdır hocam ?

peki hocam bide şu dikkatimi çekti  acaba sizin verdiğiniz sony mi yoksa bumu tercih edilmeli ? biri 6 diğeri 8 gb ram li 

kusura bakmayın çok soru soruyorum ama kendim için alsam bu kadar sıkıntı etmem ama başkası adına alacağım için sık düşünmek lazım :)

Edited by brhn1

asıl bu insanı cezbeder ve mükemmel bir laptop ve ben bile almayı düşünüyorum. 1920x1080 yani full hd olması güzel üstelik piyasada şu an bu fiyatın altında dell hariç full hd laptop zor bulursun ve dell'i de fazla tavsiye etmiyorum yani:

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/samsung-np550p7c-t03tr-np550p7c-notebook-core-i7-240ghz-8gb-750gb-173-2gb-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=63969

Markası samsung'dur ve ısınma sorunu yoktur. Ayrıca samsung u donanım üreticileri de tavsiye ediyorlar.

Edit: 2000 TL yi yani fiyat limitini sadece 47 tl kadar geçmiştir.

Edited by Koller_47

asıl bu insanı cezbeder ve mükemmel bir laptop ve ben bile almayı düşünüyorum. 1920x1080 yani full hd olması güzel üstelik piyasada şu an bu fiyatın altında dell hariç full hd laptop zor bulursun ve dell'i de fazla tavsiye etmiyorum yani:

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/samsung-np550p7c-t03tr-np550p7c-notebook-core-i7-240ghz-8gb-750gb-173-2gb-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=63969

Markası samsung'dur ve ısınma sorunu yoktur. Ayrıca samsung u donanım üreticileri de tavsiye ediyorlar.

Edit: 2000 TL yi yani fiyat limitini sadece 47 tl kadar geçmiştir.

usta teşekkürler ama taksitli fiyatı 2193 e geliyor.

ayrıyetten çözünürlük çok fazla önemlimi yani öğrenci için bilmiyorum çözünürlük için yaklaşık 500 tl fazladan vermeye değermi önemli bir nokta  :dribble:

öncelikle çok teşekkürler hocam

bu ilk linkteki asus i7 olmasına rağmen 2ghz  3.sıradaki ürün 2.6 ghz turbo ile 3.4 diyor  bu konudaki bilgi eksikliğimi maruz görün ama bu durumda i5 i i7ye tercih etmek mantıklımıdır hocam ?

peki hocam bide şu dikkatimi çekti  acaba sizin verdiğiniz sony mi yoksa bumu tercih edilmeli ? biri 6 diğeri 8 gb ram li 

kusura bakmayın çok soru soruyorum ama kendim için alsam bu kadar sıkıntı etmem ama başkası adına alacağım için sık düşünmek lazım :)

Hocam asus'taki işlemci ultrabuklarda kullanılan işlemcilerden.. :) + Bana soracak olursan ben o önerdiğim 4'lü içinden asus'u tercih ederim...

Lenovo y500

http://www.webdenal.com/lenovo-ideapad-y500-59-367293_535533.html  2 farklı modeli var dikkat bunu al. webdenal kaliteli sitedir vatanda vs sitelerde de var ama daha pahalı hem webdenal da kapıda nakit ödeme var. yada

http://www.monsternotebook.com.tr/W150ERQ-GT650M-MONSTER®-Q61W150ERQ50-432998-438380-439790-439794-439795.html?srt=UP ya da bunu al 120 gb ssd ,full hd panel ve mat ekran, vs lenovonun eksik yanı parlak ekran olması ve ssd si az (16 gb)ama onun ssd sini kullanamıyorsun pc kendisi kullanıp sistem açılışını hızlandırıyor.

Hocam asus'taki işlemci ultrabuklarda kullanılan işlemcilerden.. :) + Bana soracak olursan ben o önerdiğim 4'lü içinden asus'u tercih ederim...

usta ondada işlemci hızı 2ghz gözüküyor + ramler 1333 mhz  diğerlerine göre handikapı yok değilmi :S 

başkasına alınca çok kararsız kalıyor insan :)