Jump to content

Bu Isı Değerlerinde Pc Zarar Görürmü?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Sıcaklıklar    
Anakart    68 °C  (154 °F)
CPU    37 °C  (50 °F)
Aux    45 °C  (113 °F)
WDC WD800BB-00JHC0    36 °C  (97 °F)

Voltaj Değerleri    
CPU Çekirdek    1.34 V
+2.5 V    1.90 V
+3.3 V    3.26 V
+12 V    11.84 V
+5 V Beklemede    4.97 V
VBAT Akü    3.31 V

çok ses yapıyor diye kasadaki egsoz fanını durdurdum. diğer elemanların sıcaklığı normalde, anakart eğer çok sekme pencere v.s açarsam birden 86 c ye kadar  çıkıyor gerçi hemen de düşüşe geçiyor. ama genelde anakart sıcaklığı 55-70 arası. nedenide firefoxun açılışının son oturumdaki sekme ve sayfaları göstere ayarlı olması ve 9 sekmenin sürekli açık olması ve dediğim gibi egsoz fanı gibi önem arz etmeyen fanı durdurmuş olmam çok ses yapması nedeni ile. ayrıca biostanda aşırı sıcak olması durumunda pc yi kapatma ayarınıda kapattım yoksa normalde 70 derecede falan kapanıyordu. dediğim gibi nedeni fanların aşırı ses yapması. pc sağlığını aşırı ses nedeni ile kendi sağlığıma biraz kurban ettim anlayacağınız :)

şimdi bu durumda anakart veya diğer elemanlar yanar veya zarar görürmü? veya hemen zarar görmesede şu kadar süre sonra pcnin işi biter gibi bir şey söyleyebilirmisiniz? teşekkürler.

Ara ara ısıları kontrol et , çok fazla yükselme durumunda 1 elemanın sıcaklığı diğerlerinide etkiler. Hava sirkülasyonunun bozulmaması açısından sessiz bir egsoz fanı alabilirsin.

O normal boştaki sıcaklık

evet kayseri204 demin boşta baktım yine 60 larda idi gerçi arka planda ilk açılışta çalışan bir çok şey olabilir. sonra yavaşça 55 e kadar düştü. anlamadığım boşta niye bu kadar sıcak??