Jump to content

Arkada Açık Kalan Programları Otomatik Kapatma

tipitip1i
 Share

Recommended Posts

Merhaba android de bu sıkıntı hem telefonlarda hemde tablette var bende de samsung tablet var kapattığım uygulama ne yazikki arkada calışıyor.bende tablet için cok program denedim ama yok. olmuyor. sürekli görev yöneticisini açıp ram i temizle demekten bıktım. Bu sorunun temeli androidin ara işletim sistemi olması diye biliyorum. Teknoloji sitesinde okumuştum calışma prensibini.. Asıl işletim sistemi linux müş. Önce programı linuxte acıyor sonra androide alıyor. Siz kapattım dediğiniz  program arka planda Linux de çalışıyor. İphone ve phone 8 de böyle arayüz kullanmadığı için android den daha hızlı calışıyorlar. Bu nedenle telefon alacam bir türlü karar veremedim. note 2 diyorsunuzki işlemcisi cok süper bir telefon. ama android işte.

Edited by saglikci_salih

otomatik zamanlayıcı ve kapatma özelliğini bu uygulama ile cep telefonlarınızda da kullanabilirsiniz. Sleep Timer uygulamasının zamanlayıcısını herhangi bir uygulama için ayarladığınızda, müzik dinliyorsanız müzik uygulaması otomatik olarak belli bir süre sonra kapatılıyor. Sadece müzik için değil, uygulamayı aynı zamanda video uygulamalarını kapatmak için, wifi/bluetooth gibi özellikleri kapatmak için ve diğer çoğu uygulamayı otomatik kapatmak için kullanabilirsiniz. Siz uyuduğunuzda tüm bunları otomatik kapattırarak pil ömrünüzden de kazanmış olursunuz. Uygulamanın ücretli versiyonunda reklamlar çıkmıyor ve daha çok özellik kullanılabiliyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.pboos.android.SleepTimer

otomatik zamanlayıcı ve kapatma özelliğini bu uygulama ile cep telefonlarınızda da kullanabilirsiniz. Sleep Timer uygulamasının zamanlayıcısını herhangi bir uygulama için ayarladığınızda, müzik dinliyorsanız müzik uygulaması otomatik olarak belli bir süre sonra kapatılıyor. Sadece müzik için değil, uygulamayı aynı zamanda video uygulamalarını kapatmak için, wifi/bluetooth gibi özellikleri kapatmak için ve diğer çoğu uygulamayı otomatik kapatmak için kullanabilirsiniz. Siz uyuduğunuzda tüm bunları otomatik kapattırarak pil ömrünüzden de kazanmış olursunuz. Uygulamanın ücretli versiyonunda reklamlar çıkmıyor ve daha çok özellik kullanılabiliyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.pboos.android.SleepTimer

Yalnız task kill tarzı bu tür programlar root yetkisiyle çalışır genelde yoksa verim alamazsınız. root yapmakta telefonu garanti dışına çıkarıyormuş. ben ilk gün root yapmışstım telefonu :)

• 4 hafta sonra ...
  • Editor

iOS işletim sisteminde de uygulamalar tam olarak kapanmaz. Arka plana atılır. Apple güçlü donanıma sahip aygıtlar ürettiğinden bu durum pek farkedilmez.

Anlatılan şekilde uygulamaları tamamen sonlandırabilirsiniz:

http://support.apple.com/kb/ht5137?viewlocale=tr_TR&locale=tr_TR

Sleep Timer benim bildiğim Root gerektirmiyor, Üreticinin ayrı olarak yaptığı kısıtlama uygulamanın çalışmamasına sebep olabilir.

Arkadaşın sorunu androidde. Cleanmaster kurup widget ı ana ekrana ekleyip arada bi temizlemen gerekiyor arkaplanda açık uygulamaları ben başka çözümde bulamadım.

iOS işletim sisteminde de uygulamalar tam olarak kapanmaz. Arka plana atılır. Apple güçlü donanıma sahip aygıtlar ürettiğinden bu durum pek farkedilmez.

Reyiz dostum, bende 4s kullanıyorum JB'li, killbackground eklentisi ile bunu activator dan etkinleştirip, telefonu sağa sola sallayarak bile tüm uygulamalarım kapanıyor

Dostum Android telefonda dediğin üzere Root yapmayınca doğru dürüst çalışan program yok.....

Edited by yeniceli2001

Arkadaşın sorunu androidde. Cleanmaster kurup widget ı ana ekrana ekleyip arada bi temizlemen gerekiyor arkaplanda açık uygulamaları ben başka çözümde bulamadım.

İndirip denedim ama otomatik kapatmayı yapmadı. Ekranı kapatınca gerçekleştirmiyormu normalde?

Ortadaki tuşa basılı tutunca açılan menüdeki çöp kutusu işaretine basınca, tüm uygulamalar kapanıyor? kapanmıyor mu yoksa?

Androidde de home tuşuna basılı tutunca görev yöneticisinde açık uygulamalar çıkıyor ordan kapatılabiliyor manuel.

Androidde de home tuşuna basılı tutunca görev yöneticisinde açık uygulamalar çıkıyor ordan kapatılabiliyor manuel.

ee daha ne ariyosunuz ki o zaman? ben iphone'da killbackground uygulamasını activator'le saate atadım, saate çift tıklama yapınca ne var ne yok kapatıyor.

ee daha ne ariyosunuz ki o zaman? ben iphone'da killbackground uygulamasını activator'le saate atadım, saate çift tıklama yapınca ne var ne yok kapatıyor.

Reyizin de dediği gibi tek tek parmak ile sola veya sağa kaydırmak suretiyle kapatılıyor. Bunu el ile manuel yapmak zor  bir iş değil ama işte bazı arkadaşlar otomatik  olmasını istiyor. 

yok hayır çöp kutusuna basınca hepsini birden kapatıyor. En azından S3 ve S3 mini'de öyle, alt modelleri bilmiyorum.

KintaRo usta romlar marka ve modellere göre özelleştirilebiliyor. Benim yeni aldığım telefonda android 4.2.1 sürümü var öyle bir seçenek yok örneğin. 

KintaRo usta romlar marka ve modellere göre özelleştirilebiliyor. Benim yeni aldığım telefonda android 4.2.1 sürümü var öyle bir seçenek yok örneğin. 

hmm bunu bilmiyordum, dedim ya sadece S3 ve S3 mini'de denedim ben.