Jump to content

C# Hatırlatıcı Örneği

Share

Recommended Posts

Uzun zaman önce hazırladığım bu programı biraz düzenleyerek size sunmak istedim.. İşlerim yoğun olduğunda belirlediğim saatte beni uyarması için bir programa ihtiyacım vardı fakat bu denli bir şey yazacağımı tahmin etmiyorum. Hem işimi gördü hemde bazı kod yapılarını hatırlamış oldum. Program C# da yazılmıştır, çalışması için .NET Framework pc nizde kurulu olması gerekmektedir.. Programa başlamadan fikir konusunda yardım aldığım [member=pairs] e ve takıldığım bazı yerlerde işini gücünü bırakıp bana yardımcı olan [member=cumman] a teşekkürlerimi sunarım.. Kaynak kodlar paket içersinde mevcut incelemeyi unutmayın.

Program Özellikleri:

Dilediğiniz kadar hatırlatma ekleyebilir bunları düzenleyebilir; silebilir, aktif veya pasif yapabilir, tekrar hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.
Basit arayüzü ile kullanıcı dostudur.Yalnızca 188 KB boyutundadır.
Program kendisini gizleyerek sistem tepsisinde çalışabilir. Buradan da işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Hatırlatma ayarlarından programı windows başlangıcında çalıştırabilir ve isteğiniz şekilde uyarı vermesini sağlayabilirsiniz.
Program penceresi aktif iken CTRL + E kısayolu ile  ekle menüsünü açabilirsiniz.
Aynı şekilde CTRL + F kısayolu ile programı sonlandırabilirsiniz. CTRL + G ile programı gizleyebilir, CTRL + D programı minimize edebilir CTRL + S ile ses çalıyorsa sesi kapatabilirsiniz.
Programı gizlediğiniz kapanmayıp sessiz şekilde arka planda çalışmaktadır yine buradan işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz.

Programdan Görüntüler :

[spoiler]

cgUB2QX.png

D9lQh3u.png

uq4Lf3Z.png

YmAFpUk.png

S6eAuER.png[/spoiler]

Programı katılımsız olarak da kurabilirsiniz. Kolay gelsin.

https://www.box.com/s/hyc2a4uur0wkp0dgmb0p

Kardeş eline sağlık çok güzel olmuş bunu ams demi yaptın

C#' ta yaptığını üstüne basa basa söylemiş. Eline sağlık benimde böyle bir şeye ihtiyacım vardı.