Jump to content

Kayan Yazılı & Sesli Video Hazırlama!

enesce
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar muhtemelen görmüşünüzdür, görmedinizse kesinlikle tavsiye ederim sesli makale sitesini. Orada günlük seçme köşe yazıları hem kayan yazı olarak gösteriliyor hem de sesli olarak ilgili makale okunuyor. İlgili arkadaş bunu nasıl yapmış çok merak ediyorum. Hangi programla yapılabilir?  

Anlayacağınız sadece balık yemek istemiyorum. Balık tutmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olursanız müteşekkir olurum....

Videolara kayan yazıyı TRS1'in dediği gibi PowerPoint ile ekleyebilirsiniz.

HTML'den kayan yazı eklemek istiyorsanız aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz:

http://www.sitekodlari.com/kayanyazikodu.php

bu yazılar video editleme prgramları ile yapılmış ve ses editleme programı ile ses kaydı yapılmış işlenmiş ve video edit prgramlarıylada görüntüler birleştirilerek yukarı doğru kayan yazı yazma işlemi yaparak bu video oluşturmuştur

edius ve sony audio programları ile yapılmış olabilir.

PowerPoint hem basit hem de gelişmiş bir video editörü. PowerPoint ile kayma efekti ekleyip çok kolay bir şekilde efektinizin zamanını, hızını vs. ayarlayabilirsiniz.

Edited by reyiz

PowerPoint hem basit hem de gelişmiş bir video editörü. PowerPoint ile kayma efekti ekleyip çok kolay bir şekilde efektinizin zamanını, hızını vs. ayarlayabilirsiniz.

teşekkürler. powerpointte denedim. kullandığım yazı miktarı fazla. ve kayan yazı da sadece bir miktarı görünüyor tekrar baştan başlıyor. yani tam olarak yapamadım maalesef :shiftyninja:  :thumbsdown: .  resimli/video anlatım yapabilir misiniz? çok dua alırsınız. (ofis 2013 kullanıyorum.!)

Edited by enesce