Jump to content

Osym Tercihleri

Bnt1993
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar  2 gün sonra tercihler başlıyor fakat bn daha hangi bölümü tercih edecegime halen karar veremedim bide sizin fikrinizi alayım dedim .

Bölümler=Bilgisayar Programcılıgı---Bankacılık Ve sigortacılık---İnşaat Teknikeri---İlk ve Acil Yardım Ücretli yazacam 

Bide size sorayım dedim Att olmassa sizce hangisi Daha gzl bir bölüm Yada önereceginiz 2 yıllık bölüm varsa paylaşabilirsiniz.

İlk ve Aacil yardım da para var bnde biliyorum iş bulma şansında çk fakat bu bölümün gelme olasılıgı çok düşük Sayısal mezunuyum fakat artık işe yaramıyor hep meslek alınıyor öncelik İlk ve acil yardım hariç hangi bölüm daha güzel bn sizden onu istiyorum 

İlk ve Aacil yardım da para var bnde biliyorum iş bulma şansında çk fakat bu bölümün gelme olasılıgı çok düşük Sayısal mezunuyum fakat artık işe yaramıyor hep meslek alınıyor öncelik İlk ve acil yardım hariç hangi bölüm daha güzel bn sizden onu istiyorum 

Açıkçası bende bilir kişiyle bu durumu konuşarak, eşit ağırlık mezunu olarak sağlıkla ilgili bir bölüm yazmayı düşünüyorum.

Hayırlısı olsun.

Tercihleri neye göre yapıyoruz ? 
Önlisans bölümlerinde YGS-1 yazıyor ve puan yazıyor o puanlar ne oluyor ? 

Bazı puanlar çok yüksek  bayburt bilgisayar programcılığı gibi mesela 500 puan istiyor abartılı değil mi sizce ? 

Tercih yaparken lise türü önemli mi ? 

Bu sorulara cevap verecek ? :D 

Sağlık sektörüne geçebilyorsan oraya geç.

Açıkçası bende bilir kişiyle bu durumu konuşarak, eşit ağırlık mezunu olarak sağlıkla ilgili bir bölüm yazmayı düşünüyorum.

Hayırlısı olsun.

Eşit agırlıkmış sayısalmış bi bqa yaramıyo kardeş her şeyde öncelik lanet olası meslek liselerinde bide bn att yi özel yazdım devlet ble deil ve gelme şansnı çok düşük ah bi gelse hayatım kurtulacak ya :\

arkadaşlar elektrik-elektronik bölümü mezunuyum bilgisayar programcılığı istiyorum ygs 1 puanım 232,257

birde direk 2 yıllığa bilgisayar programcılığına geçiş yapabilirmiyim anadolu teknik lise mezunuyum

yani puanlamı yoksa direkmi yazıcam

Bilg. prog. mezunuyum etrafta çok var. Sağlık sektöründe 2-3 yıldır okuldan çıkan staj yaptığı yerde maaşı hazır iş buluyor. Seviyorsa sağlık sektörünü durma işin garanti, Bankacılık çok gereksiz bir bölüm zaten adamlar okumaya değil geyik yapmaya gidiyor çoğu.( Ulan 2 yıllık okulu 4 yıl okuyan en çok bu bölümden var ne hikmetse) Son olarak inşaat teknikeri, Çok güzel bir iş ancak inşaat sektöründe bir çok firmada olduğu gibi başına mimar gelir inşaat mühendisi gelir herkes 1 kişiye emir verir oda sen olursun oda sinir bozucu. Türkiyede zaten[spoiler] 02.jpg[/spoiler]Resimde ki gibi bir düzen var.

Saglık sektörü olmadı diyelim B.programcılıgı geldi sizce gitmelimiiym güzel bir bölümmü Ben şuan bilgisayar teknik servis olarak çalışıyorum o yüzden bu meslek üzerinde duruyorum üni bitirdigim taktirde iş bulmabiliriyim