Jump to content

Xp Bilgisayardaki Yazıcıyı Win7'ye Paylaştırma

MetinSamanc305
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

İş yerinde Windows XP yüklü eski bir bilgisayara bağlı bir yazıcı var. Bu yazıcıyı win7 yüklü dizüstü bilgisayarların kullanımına açmak istiyorum. Forumlarda söylenenlerden bir şey anlamadım. Hatta şimdi yazıcıyı görmüyor bilgisayar. Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Windows XP bilgisayardaki Yazıcının ayarlarında "diğer sürümler için driverları yükle" gibi bir ibare olması lazım. Çok zaman oldu hatırlayamadım tam ,ismini. Ya bu şekilde bu ayardan yazıcının windows 7 için olan driverini yükleyeceksiniz, ya da windows 7 bilgisayara gidip o yazının driverini yükledikten sonra yazıcıyı tanıtacaksınız.

Bende benzer durum olmuştu da  ben Antivirüsü devre dışı bıraktığımda düzelmişti sende de buna benzer bir şey olabilir . Antivirüs var mı varsa devre dışı bırak(Güvenlik duvarını kapatmalısın emin ol kapattığından) her iki bilgisayarda da . Antivirüs değilse bile sadece bir güvenlik duvarı programı ise onu kapatmalısın.  Sonra tekrar dene görecektir diye düşünüyorum

Edited by conveys16

dostum öncelikle, ağ üzerinde yazıcını paylaştırmalısın ve bu kurmuş olduğun ağa kendi laptopun ile de bağlanmalısın, hadi onu geçtim en kolay yol, GOOGLE CLOUD PRINT

yazıcını google cloud printe kaydet, diğer her türlü  OS'tan google chrome ve chome os kulladığın müddetçe/drive dahil yazıcına erişip yazdırma etkinleştirebilirsin,

yazıcı orada açık kalsın(bağlu bulunduğu pc de) sen erişim yaptıktan sonra amerikadan burdaki yazıcıya yazdırabilriisin, gerekli bilgi için aşağıdaki linki takip et

xp için SP3 kurulu olmalı.

*Mesela bir örnek veriyorum, şu an Chrome'dan yazıyorum, telefonumda Chrome yüklü, ve gmail hesabım ile chrome kullandığım iki hesabım etkin kısacası, telefonumda ve pc deki GOOGLE CHROME e mailimle oturum açılmış durumda, şimdi burada CTRL+P yazdır dediğimde Yazıcı hedef kısmına Değiştir diyerek Google CLOUDa kayıtlı telefonumu yazıcı gösterip bu dosyayı telefonuma pdf olarak gönderiyor ve açıyor

https://support.google.com/cloudprint/?hl=tr#2541639

Edited by yeniceli2001

dostum öncelikle, ağ üzerinde yazıcını paylaştırmalısın ve bu kurmuş olduğun ağa kendi laptopun ile de bağlanmalısın, hadi onu geçtim en kolay yol, GOOGLE CLOUD PRINT

yazıcını google cloud printe kaydet, diğer her türlü  OS'tan google chrome ve chome os kulladığın müddetçe/drive dahil yazıcına erişip yazdırma etkinleştirebilirsin,

yazıcı orada açık kalsın(bağlu bulunduğu pc de) sen erişim yaptıktan sonra amerikadan burdaki yazıcıya yazdırabilriisin, gerekli bilgi için aşağıdaki linki takip et

xp için SP3 kurulu olmalı.

*Mesela bir örnek veriyorum, şu an Chrome'dan yazıyorum, telefonumda Chrome yüklü, ve gmail hesabım ile chrome kullandığım iki hesabım etkin kısacası, telefonumda ve pc deki GOOGLE CHROME e mailimle oturum açılmış durumda, şimdi burada CTRL+P yazdır dediğimde Yazıcı hedef kısmına Değiştir diyerek Google CLOUDa kayıtlı telefonumu yazıcı gösterip bu dosyayı telefonuma pdf olarak gönderiyor ve açıyor

Bunu kullanacağım, bakalım nasıl olacak. Teşekkürler.

satjdayken windows 7 ve XP SP3 arasında sorunsuz paylaştırma yapıyordum.Tam hatırlayamıyorum ama yazıcıyı ağda paylaşıma açıp "ağ yolu adresini"kopyalayıp  windows 7 'de ağ paylaşımından yazıcıyı ekleyerek yapıyordum 7-8 ay geçince aradan unutuyor insan

Edited by kacaksevgilim

Şöyle yardımcı olmaya çalışıyım bakalım işine yarıyacakmı :) aygıtlar ve yazıcılardan hangi yazıcıyı paylaştırmak istiyorsan yazıcı özelliklerden paylaştırman gerekiyor daha sonrada windows xp olan bilgisayarın ip adresini windows 7 bilgisayarına bağlayıp o yazıcının windows 7 driverini seçip rahatlıkla tanıtabilirsin 1  2 dakika önce denedim çalışıyor. umarım sendede çalışır kolay gelsin saygılar :)

• 3 hafta sonra ...

Şöyle yardımcı olmaya çalışıyım bakalım işine yarıyacakmı :) aygıtlar ve yazıcılardan hangi yazıcıyı paylaştırmak istiyorsan yazıcı özelliklerden paylaştırman gerekiyor daha sonrada windows xp olan bilgisayarın ip adresini windows 7 bilgisayarına bağlayıp o yazıcının windows 7 driverini seçip rahatlıkla tanıtabilirsin 1  2 dakika önce denedim çalışıyor. umarım sendede çalışır kolay gelsin saygılar :)

Söylediklerinizi yapamadım, ip ile bağlanırken şifre istedi. Normalde yazıcının olduğu bilgisayarda şifre yok.

ev grubuna girip paylaşımlarda parola korumalı paylaşım açık onu kapatırsan düzelir

Şu an yazıcıyı benim bilgisayarıma tanıtmayı başardım en sonunda ama yazdırmayı tıkladığımda yazıcı simgesindeki yeşil ok işareti sarı ünleme dönüşüyor. Yazıcıya bağlanmıyor.