Jump to content

conveys16

Üye
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Excellent

About conveys16

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1145 profile views
 1. Sağ olun hocam, diskin içindekileri tamamen yedekleyebildim.Biçimlendirdim geri kopyalıyorum şimdi ise yedeklediğim yerlerden her ihtimale karşı silmeyi düşünmüyorum. Dediklerinizin ışığında satmayı düşünebilirim en iyisi clouda taşınmak olacak fiziksel depolamadan endişe duyardım korkum başıma geldi bulutta her verinin yer alması daha iyi olacak hem insan bilinen şirketlerle yıllar boyunca verilerini koruyabilir.
 2. Bir yazılımdan bahsediyorsanız, tam da bir programa başvurmadan çabucak olan kalıcı bir komutla işi halledelim diye düşündüm. Bu konuda belki farklı seçenekleri/yöntemleri herkes paylaşırsa faydalı olur.Güncellemeler üzerine tek bir başlık altında fikir alışverişi oldu mu bilmiyorum.
 3. Bu komut geçmiş windows sürümlerinde de denenebilir.Windows 10'da hızlıca kullanabilirsiniz. Cmd'yi yönetici olarak çalıştırın. 'sc delete wuauserv' yazın enterleyin, 'SUCCESS' ifadesinden sonra windows güncellemelerinin beklenmedik şekilde açılıp yüklenmesi mümkün olmayacaktır.
 4. Uzun zamandır böyle bir iso arıyordum entegre olan fakat hantallaştıran güncellemelerden arınmış stabil bir sistem arayışım sona erdi sanırım.Kullanan arkadaşların yorumlara baktım ram kullanımı olsun gayet hoş görünüyor.Ben de deneyeyim sağ ol.
 5. Hocam bugün hariciyi tekrar taktım düne kadar bilgilerime ulaşabiliyordum şimdi windows üzerinden diski okuyamıyor .Partedmagic ile dosya yöneticisinden girmeyi düşündüm disk içinde oluşan yeni dosyalar var 'found.001 'şeklinde başlayarak sırayla ilerleyen ve dosyalarımı parça parça kopyalamayı denedim fakat kopyalama yapamıyorum,disk kendine res atıyor, bu kadar veriyi kaybetme noktasına geldim mi şimdi düşünüyorum.
 6. Model no: 15-af110nt hp cihazımda tümleşik amd r5 graphics ve performanslı r5 330m grafik kartı bulunuyor. Değiştirilebilir grafik ayarlarından oyunları ve bazı uygulamaları yüksek performansa alıyorum fakat yüksek çözünürlüklü video izlemek istediğimde "Vlc.exe" kilitli şekilde güç tasarrufu modunda çalışıyor. Bir uygulamayı güç tasarrufu modundan nasıl çıkarırız?Bilgili arkadaşları bekliyorum.
 7. Varolan verilerimi kullanabiliyorum hasarlı yalnızca hasar yaratan kısma dokunamıyorum , bir live sistemle veya windows üzerinden diski tarayıp düzeltme 700 gb civarındaki veriyi yok eder mi etmeyecekse yapayım kesinlik iyi olacak daha önce bir diske denemediğim bir işlem. Demek istediğin live sistemle verileri yedekleyip diski biçimlendirmek mi ?
 8. Harici diske veri kopyalaması sırasında elektriğin gitmesiyle harici diskin boş alan kısmında artış var varolan verilen toplam kapladığı alan daha düşük olmasına rağmen kullanılabilir alanım oldukça azaldı ve kopyalanan ana klasör harici diskten silinmiyor.Dİski her taktığımda tara ve düzelt isteği geliyor fakat aceleci davranmak istemedim. Deneyim sahibi olan tnctr üyelerinden yardım bekliyorum. Haricideki dosyaları bir yere taşıma imkanım yok şuan mevcut sorunum yarım kalan kopyalama dosyası diskten gitmiyor ve tara düzelt isteğiyle karşı karşıyayım. Disk sağlığını eski haline nasıl getiririm? Aldırış etmezsem diskteki dosyaları zaman içinde tamamen kaybetme olasılığım var mı?
 9. Rufus ile yazdırdım, Kurulum ekranında işletim sistemi görünmüyor satırda "kullanılabilen görüntü yok" ifadesi var kaç defa usbye yazdırdım hep aynı durumla kalıyorum.
 10. Paylaşımın üzerinden epey zaman geçmiş fakat diğer Win8.1 up3 çalışmaları bu kadar titizlikle gerçekleştirilmediğini görüyorum linkleri yenileme imkanın var mı? Hatta GoogleDrive,medifafire,mega üzerinden.
 11. Hocam konu linkini yenileyebilir misin ?
 12. Sistemin ram kullanımı ne kadar ? Adobe Photoshop ve diğer adobe yazılımlarını kullanılmasında sıkıntı yaşayan var mı ?
 13. Hocam bu sürümün linkini yenileyebilir misin güncellemesiz stabil ve yalın bir İndustry x64 arıyordum
 14. konu oldukça eski linki düşmüş yenileyebilir misiniz ?
 15. HOCAM MASAÜSTÜNDE SAĞ TIK YAPTIĞIMIZDA   "DOSYA UZANTILARI GÖSTER/GİZLE" BUNU NASIL DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRİM ??
×
×
 • Create New...