Jump to content

Autoit Aynı Dizindeki Dosyayı Açma , Okuma, Çalışt

Green_
 Share

Recommended Posts

kb yanlış izah etmişim şimdi çalıştırmam gereken setup'a normal olarak tıkladıgımda bir "Kullanıcı hesabı denetimi" gibi bu bilgisayarda değişiklik yapamasına izin verilsinmi diye bi uyarı veriyo. Ancak autoitle denediğimde tık yok

edit: Yani benim yapmam gereken bu setup u yönetici olarak çalıştırmak ve bunu autoitle yapmak

Edited by Green_

Çok teşekkürler çalıştı Ancak bu seferde açılan pencereye müdahele edemiyorum 

Send("{TAB}{TAB}{TAB}")

çalışmıyor Ayrıca bir ricam olucak autoit ile ilgili ders makale e-book video tutorial bildiklerinizi paylaşır mısınız?

Edited by Green_

Çok teşekkürler çalıştı Ancak bu seferde açılan pencereye müdahele edemiyorum 

Send("{TAB}{TAB}{TAB}")

çalışmıyor Ayrıca bir ricam olucak autoit ile ilgili ders makale e-book video tutorial bildiklerinizi paylaşır mısınız?

WinActivate("Pencere Adı")

Kodunu kullanırsanız sorununuz çözülecektir.Bu kod seçilen pencerenin kod çalışırken aktif olmasını sağlar.

İlk önce işlem yapmak istediğiniz pencereyi aktif haline getirmeniz gerekiyor. Bunu WinActive() fonksiyonu ile yapabilirsiniz.

WinActivate("pencere")
Send("{TAB}{TAB}{TAB}")
İşlem yaparken tekrardan pencerenin pasif olmaması için kullanıcı müdahalesini BlockInput() ile engellemenizi öneririm.
BlockInput(1) ; Kilitle
WinActivate("pencere") ; Pencereyi aktifleştir
Send("{TAB}{TAB}{TAB}")
BlockInput(0) ; Kilidi aç

Ayrıca bir ricam olucak autoit ile ilgili ders makale e-book video tutorial bildiklerinizi paylaşır mısınız?

AutoIt bölümünde her türlü anlatım bulunuyor zaten. Forumda bulunmayan anlatımların isteğini buradan yapabilirsiniz:

http://www.tnctr.com/topic/226752-videolu-resimli-anlatym-ystekleri/

Kendinizi katılımsız kurulum konusunda geliştirmek istiyorsanız örneklerimi incelemenizi tavsiye ederim:

http://www.tnctr.com/topic/130213-autoit-v3-ile-katylymsyz-kurulum-oernekleri/page-6#entry1324319 Edited by reyiz