Jump to content

USB Klavyeyi her açılışta yeniden tanıtmam gerekiyor

alimuyan

Recommended Posts

Yeni bir USB klavye aldım. Fakat her windows açılışında klavyeyi görmediğini görüyorum ve yeniden kurmak bazan uzun sürüyor. Mesela; ilk önce bütün USB aygıtlarını kaldırıyorum ve donanım taratınca yeniden kurabiliyor ve klavyenin takılı olduğu USB portunu değiştirdikten sonra kurabiliyor.

Ayrıca klavyeyi sistem açılırken kullanamıytorum. E ben BİOS a girmek istersem ne halt edecem yahu.

Aceba klavyede bi bozukluk mu vardır????

(Klavye: Diana DK 2213 USB Q Klavye) :D

(NOT: Biosta USB Klavye ve Mouse özelliği Enable durumda)

Hayır. Bende Deepfreeze veya Shadowuser gibi programlar kurulu değil.

Bende Rollback RX ve Norton ghost kurulu sadece. Bunlardan olma ihtimali çok zayıf gibi geliyor bana ama....3

Rollback ten kaynaklanabilirmi yoksa...... Neden amaaaaa, işime yarıyorduuuuuu.....

• 1 ay sonra...

Bios'ta 'Usb Keybord Support''u hangi klavye ile actiysan o klavyeyi kullan ;) ( Ben bunu yaptim emin ol ve kullandigim klavye Diana idi bios'a harici PS/2 klavye ile giriyor)

Bios guncellemesi yapmani salik verebilirim...

Anakart'in marka/model'ini de ekleyebilirsen - sorun hakkinda daha detayli bilgi sahibi olabiliriz bizde.

Mesela : " Asus P5800'de boyle bir sorun var. Kullandigin klavye usb ise Bios'a girebiliyorsun ama kurulum sirasinda kullanamiyosun. "

Klavye icin A4Tech yada microsoft oneririm.

Saygilar...

• 4 ay sonra...

Klavye usb'den bağlı değil ve açılışta daha siyah ekranda "klavye yok/klavye tanınmıyor" diyor. Halbuki aynı klavye benim bilgisayarda sürekli kullandığım klavye. Bu durumda klavyeyi bilgisayara tanıtmak için ne yapılabilir?

Biosta Legacy Usb veya Usb keyboard gibi bir seçenek olması gerek. Onu aktifleştirin.

şimdi de kurulum da hata var şöyle; mavi ekrand üstte windows xp kuruluyor yazıyor yanlış hatırlamıyorsam ve sayfanın en altında da "windows eski sürümleri bekliyor/arıyor " şeklinde bir yazı çıkıyor. sayfada başka bir yazı yok ve ekran bu şekilde kalıyor, donanım arızası olabilir mi ne tavsiye edersiniz ? teşekkür ederim :blink:

• Administrator

şimdi de kurulum da hata var şöyle; mavi ekrand üstte windows xp kuruluyor yazıyor yanlış hatırlamıyorsam ve sayfanın en altında da "windows eski sürümleri bekliyor/arıyor " şeklinde bir yazı çıkıyor. sayfada başka bir yazı yok ve ekran bu şekilde kalıyor, donanım arızası olabilir mi ne tavsiye edersiniz ? teşekkür ederim :blink:

Ne desem yalan. Şimdi bu konu ile alakası var mı? Bağlantı kuramadım. Yoksa , cd'den olabilir , hdd'den de olabilir sorun.

Ne desem yalan. Şimdi bu konu ile alakası var mı? Bağlantı kuramadım. Yoksa , cd'den olabilir , hdd'den de olabilir sorun.

Sırf bunun için yeni konu açmayayım diye buradan sordum. Teşekkür ederim silersen memnun olurum, kolay gelsin ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...