Jump to content

Mac Os 10.8 Yükleyemiyorum

enis_simsar
 Share

Recommended Posts

Merhabalar bir şey soralbilir miyim?
Benim casper nirvana laptop ım var 24awcih.png cpu-z bu şekilde mac os 10.8 yüklemeye çalışıyorum ancak gri ekran geliyor ortada dönmeye başlıyor ve hiç tepki vermiyor daha sonra. Ben şundan şüphelendim bilgisayarda casperın recovery bölümü var o nedenden dolayı mı yapıyor? çünkü win 7 ultimate atmak istediğimde boot sorunu yapıyor ilk açılırken. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Konuyu yanlış yerde açmışsınız,mac os konuları vardı altına belirtseydiniz sorununuzu daha hızlı sonuç alabilirdiniz bende ufak bir bilgi düşeyim NTFS disklerinizi silin,Macos'un Mbr ekranından kendi kullandığı dosya biçimine dönüştürmeniz gerekmektedir.

Alttaki linkten Makale yardımcı olabilir göz atınız kolay gelsin. :)

[spoiler]http://www.sihirlielma.com/2012/03/28/windows-mac-disk-ntfs-exfat-fat/[/spoiler]

Öncelikle çok özür dilerim hiç aklıma gelmedi :)

Benim anlamadığım şey ben nasıl değiştiricem ntfs yi kuruluma başlamadan yani orada diski silip yeniden bir bölüm oluşturmuyor muyuz ?Attığınız makalede daha çok kurulumdan sonrası bahsedilmiş çünkü 

Ve bu recovery bölümünü silsem sıkıntı yaşar mıyım acaba ?

Edited by enis_simsar

Recovery bölümünü silerseniz bir sorun olmaz.

MAC, Mac OS Extended dosya sistemi üzerinden çalışır. Bu yüzden bölümü silip bu dosya sistemi ile yeni bir bölüm oluşturmanız gerekmektedir.

Edited by reyiz

Merhabalar bir şey soralbilir miyim?
Benim casper nirvana laptop ım var 24awcih.png cpu-z bu şekilde mac os 10.8 yüklemeye çalışıyorum ancak gri ekran geliyor ortada dönmeye başlıyor ve hiç tepki vermiyor daha sonra. Ben şundan şüphelendim bilgisayarda casperın recovery bölümü var o nedenden dolayı mı yapıyor? çünkü win 7 ultimate atmak istediğimde boot sorunu yapıyor ilk açılırken. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

iAtkos ML2 kurmalısınız en sağlam ve başarılı sonuçlar veren hackintosh sürümüdür Google'da arastırıp indirebilirsiniz kolay gelsin .

iAtkos ML2 kurmalısınız en sağlam ve başarılı sonuçlar veren hackintosh sürümüdür Google'da arastırıp indirebilirsiniz kolay gelsin .

Teşekkürler deneyeceğim lakin bu 8gblik dvdye yazılabilir değil mi usb den kuramayız?