Jump to content

Hangi Işletim Sistemini Kullanmalıyım?

persia92
 Share

Recommended Posts

yorumlarınız için çok teşekkürler.şuanda razor x64 win 7 sini indiriyorum.yorumlarınız baya etkili oldu.

:D Sonunda Win8den VazGeçirdik Beyler Kaçın Kaçın :D Bide Aga  ben geçen sefer neden win7den tekrar xpye geçip ordan 8e geçtim bilyonmu 7den xpye geçişim 7 nin donmalarıydı fakat orjinalleştirmemiştim ve açılış süresi hep 1 dkdan fazla süremi alıyordu şimdi orjinal yaptım açılış süresi 4 saniye düşenebiliyomusun açılış süresini geç bide Bayağı Hızlandı Pc Yani Kurunca Orjinalleştir.

Edited by birincikurt

• 3 hafta sonra ...

Windows 7 ile 8 arasında hız konusunda dağlar kadar fark yok. %30 işlemci kullanımı farkedeceğini zannetmiyorum. Kullandığınız başka programlardan dolayı işlemci kullanımı yüksek olabilir.

%30 demek 3 de bir demek nası farketmez? nasıl bir matemetiktir bu?

ama şu var 8 çok sıkıntı bir sistem

benim 80 gb hdd mi sild tamamen

tıpkı vistanın hafıza kartlarını durduk yere formatlaması gibi

Arkadaş Sonuna Kadar Her Kelimesinde Her Harfinde Haklı. Ve Windows 8 Kullanıyorum şuan Ama Birazdan tekrar 7ye geçeceğim neden derseniz win7de svchost diye birşey yoktu ve belleği hiç yemiyordu   ve 1gb ram ile 2 hafta formatsız dayanıyordu. ama windows 8de 10-15 tane svchost var ve hepside %4-5 cpu ve %3-4 ram yiyor yani toplasan 1gb ram için en fazla 4-5 gün formatsız dayanır. Yani Uzun Lafın Kısası. Xp Kraldır. Windows7 Prenses misali :D  fakat win7 nin xpden biraz üstünlüğü var şu bakımdanki win7 de ekran kartı xpden daha fazla oluyor mesela benm xpde 256mb iken 7ve 8de 314 mb oluyor ve xpde mesela farcry2den tam performans almadan oynuyordum fakat 7ve8de tam performans alarak oynuyorum Ben 2gb ram daha alıp taksam pcm uçar. Ztn 12 Ağustosta 2bin tl lik laptop alcam boşveriyim ramı :D

bilgisayarına iki hafta da bir format mı atıyorsun

hdd mahvolur

win 7 32 bit kur bak keyfine ne uğraıyon

%30 demek 3 de bir demek nası farketmez? nasıl bir matemetiktir bu?

Arkadaşım Dün Gece Tekrar Win7 kurdum Ondan Öncede Kurmuştum Yani Görev Yöneticisinde Veya Everestin işlemler Bölümünde Hiçbirinde Svchost.exe yi göremiyorum yok çünkü fakat Windows 8de bakıyorum işlemlerde 8-9 tane svchost var ve dediğim gibi hepside %3-4 cpu ile ramı yiyordu. Fakat Şuan Windows7deyim Cpu Çok Rahat Windows8de Bi Oyun Açtığımda %100e Kadar Gelen Cpu 7de %70den fazlasını bulmuyor. Fakat Windows7 Ramı biraz daha fazla kullanıyor bunuda aeroyu kapatarak hallediyorum.

...

Arkadaş Sonuna Kadar Her Kelimesinde Her Harfinde Haklı. Ve Windows 8 Kullanıyorum şuan Ama Birazdan tekrar 7ye geçeceğim neden derseniz win7de svchost diye birşey yoktu ve belleği hiç yemiyordu   ve 1gb ram ile 2 hafta formatsız dayanıyordu. ama windows 8de 10-15 tane svchost var ve hepside %4-5 cpu ve %3-4 ram yiyor yani toplasan 1gb ram için en fazla 4-5 gün formatsız dayanır. Yani Uzun Lafın Kısası. Xp Kraldır. Windows7 Prenses misali  :D  fakat win7 nin xpden biraz üstünlüğü var şu bakımdanki win7 de ekran kartı xpden daha fazla oluyor mesela benm xpde 256mb iken 7ve 8de 314 mb oluyor ve xpde mesela farcry2den tam performans almadan oynuyordum fakat 7ve8de tam performans alarak oynuyorum Ben 2gb ram daha alıp taksam pcm uçar. Ztn 12 Ağustosta 2bin tl lik laptop alcam boşveriyim ramı  :D

2 hafta'da bir format atmak yerine 2 haftada bir disk birleştirme yaparsan hem bilgisayarınız hızlandırmış olursun hemde HDD'nin ömrünü uzatmış olursun.

Svchost sistem hizmetlerini çalıştıran bir programdır. Kullanmadığın hizmetleri kapatırsan svchost'un sistem kaynağını daha az harcamasını sağlarsın.