Jump to content

Yerel Diisk D: Normal açılmıyor

excellent

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarımda c ve d diye iki tane bölüm var ve 7 yıldır kullanıyorum ama ilkez aşağıda anlatacağım hatayı verdi.

Hata şu; Bilgisayarıma girip D sürücüsüne çift tıkladığımda Birlikte aç penceresi çıkıyor ve uygun olan programı seçmemi istiyor.Ben Explorer seçince pencere içinde açılıyor ve bu kapat açmama rağmen devam ediyor.

Ne yapabilirim lüütfen yardım!!!

...ama öyle bir dosya yok kardeş.

gerçekten ilginç bi durum

Büyük bir olasılıkla sistem dosyası olarak gizlenmiştir. bu yüzden yapmanız gerekn şu;

Klasörün birinden, Araçalar->Klasör Seçenekleri->Görünüm den aşağıdaki kırmızı yerlerin aynısını yapın ve tamam diyin.

giznw4.jpg

Daha sonra D: sürücüsüne girip autorun inf ve içine bir bakın herhengi bir dosya ile ilişkilendirilmiş ise onunla birlikte silin.

1. Yol :

Baslat / Calistir'a edit yaz ve enterla.

Daha sonra Dosyayi tikla ve acilan pencerede d:\autorun.inf yaz ve enterla.

Autorun.inf dosyasinin icindeki satirlari goreceksin. Tum satirlari sec ve daha sonra da sil. Bu islemi yaptiktan sonra dosya/kaydet'i tikla ve D: surucusune sag tiklayip ac diyerek gir. Ve karsina cikan autorun.inf dosyasini sil. Bilgisayarini yeniden baslattigin vakit sorun ortadan kalkmis olacaktir.

2. Yol : Minipe - vb Cd uzerinden calisan sistemler ile bilgisayarini boot et. Ve daha sonra D: surucusune gir ve autorun.inf dosyasini sil.

3. Yol : D: surucunde az sayida ve boyutta dosya varsa bu dosyalari baska bir ortama tasi ve D: surucusunu bicimlendir.

autorun.inf dosyasi muhtemelen Bluetooth cihazini tanittigin sirada d: surucusune yerlesmis bir dosyadir.

Yada son zamanlarda SIKLIKLA karsilastigimiz bittorrent.exe ile birlikte gelmistir. ( Virus bulasmis bir flashdisk yada harici bir surucu kullanmis olman da muhtemeldir. )

3 yol ile de yapamayacak olursan, Uzaktan Yardim yada Yakindan Yardim :D ile sorunu cozumleyebilirsin.

evet arkadaşlar eve yeni geldim ve hemen denedim:)

Sonuç mükemmel En son Olarak autorun.inf dosyasıını not defteriyle açtım ve karşımdaki satırlara baktım bittorrent.exe yazıyor onu sildim sonra osyayı silim ve en son olarak meteora07 isimli arkadaşın programını kullanarak temizledim şimdi oldu hepinize teşekkür ederim

Sağolun iyi çalışmalar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...