Jump to content

Notebook Ilk Açılışta Kapanıyor

Manyaksey
 Share

Recommended Posts

Devamlı xp kullanıcısıydım az önce burdan indirdiğim win 7 sürümünü laptop'a kurdum fakat ilk acılışta kendiliğinden tekrar kapanıyor.

2. acılışta pil kritik oldugu icin kapandı uyarısı gelip acılıyor.

Laptop'un bataryası ölü fakat xp'de bu sorunu hic vermemişti. Bataryasız kullanmayı denedim bu sefer hic acılmadı.

Umarım yardım edecek arkadaslar olur simdiden tesekkürler.

http://imgim.com/dnnm.jpg

Edited by Manyaksey

Devamlı xp kullanıcısıydım az önce burdan indirdiğim win 7 sürümünü laptop'a kurdum fakat ilk acılışta kendiliğinden tekrar kapanıyor.

2 acılışta pil kritik oldugu icin kapandı uyarısı gelip acılıyor.

Laptop'un bataryası ölü fakat xp'de bu sorunu hic vermemişti. Bataryasız kullanmayı denedim bu sefer hic acılmadı.

Umarım yardım edecek arkadaslar olur simdiden tesekkürler.

Batarya yok iken bilgisayara elektirik geldiğine emin olun. Normalde bunun sorun olmaması gerekir.

kullandıgınız donanımı yazmamıssınız wın7 xp ye gore daha fazla donanım kaynagı kullanır sorunun sebebı bu olabılır

http://imgim.com/dnnm.jpg burdaki bilgiler yeterlidir umarım

Batarya yok iken bilgisayara elektirik geldiğine emin olun. Normalde bunun sorun olmaması gerekir.

Batarya olmadıgı zaman power tuşuna bastıgımda turuncu ışık sadece bir kez yanıp hemen sönüyor ve acılmıyor.

Cihazın adaptörü bozulmuş...

laptop direk fişi bağlı ve açılmıyor ise makine tetik almıyo demektir fazla uğraşmadan bir notebook tamircisine götürün bırakın

Adam xp'de böyle olmuyor demiş. Kullandığı bilgisayar zaten... 7 yükleyincemi bozuldu pc... Böyle bir ihtimal de var ama % kaç?

senın muhtemelen adaptorun bozuk.bilgisayara adaptor takılı ıken power tusuna bastığımda bır kere ısık yanım sonuyor yazmıssın.baska adaptor dene sorunun duzelıcektır.(yeterlı akımı sağlıyamıyor adaptorun)kullandığın ısletım sıtemı ıle alakası yok.adaptor değişcek senın

büyük bir ihtimalle sistemi değiştirdiğin zamana denk gelmiştir arıza...sistemle bir alakası yok...2 seçenek var ya anakartta yahut anakartın güç soketinde veya adaptaörde bir sıkıntı ollmuş olabilir..yapıcağın ilk iş başka bir adaptörle denemek...

Tavsiyem İlk önce senin modelin ile birebir aynı olan bir adaptör ile denemen eğer sorun hala devam ediyorsa 

Adaptör sorunu olabileceği gibi ana kart üzerindeki kontrol devresi veya soket problemi gibi sorunlar olabilir.

Edited by OrphanBlack