Jump to content

Tuhaf Internet Sorunu

caner_sago
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bir arkadaşım doping net kullanıyor sorun internettemi modemdemi anlayamadım ama bana göre internette gibi bu sorun 2 haftadan beğri varmış modemi yeniden başlatınca ilk 5dk sorun yok sonra net gidiyor modemdeki diğer ışıklar sabit kalıyor normalde yanıp sönmesigerek tp link modemde dopingi arıyoruz adamlar ilgilenmiyorlar ne yapmalıyım sizce.

Hocam bende anlamadım modemi bugün alıp başka bi yerde denyeceğim işte.

modemi sıfırla sonra arayüze girip kullanıcı adı ve şifreyi gir dhcp sunucusunu devre dışı bırak ve pppoe yi seç ama net ilk 5 dk geliyor sonra gidiyorsa sorun modemde değildir ;)

başka bilgiyara veya telefondan denedinmi bilgisayardada olabilir belki dns veya ıp yapılandırmasını kabul etmiyordur 

hocam başka bikgisayara denemedim bugün laptopta deneyeceğim ama işin tuhaf yanı arkadaş diyor dopingi arıyorum oradan oraya yönlendiriyorlar ama hiç birşey yapan yok diyorlar.

size katılıyorum hocam kötünün iyisi şuanda ttnet gibi gözüküyor gerçi önceden şöyle 1-1.5 yıl gibi önce destek kötüydü ama şimdi iyi gibiler.Sorun durumu burdan yazacağım.

internet konusunda berbat olmasına ragmen satış sonrası destek konusunda kötünün iyisi şuan ttnet :) başka bilgisayarı dene oda olmazsa dediğim gibi modem sıfırlarsan düzelme ihtimali olabilir bi umut :D

hocam TTNET  sakın gırme.10gun 6-7mbps veriyorlar sonra 2-3mbps ye dusuruyorlar aramazsan kızmazsan mmusterı temsılcılerıne 3 mbps kullanırsın ama arayıp kızarsan hemen 6-7mbps oluyor.pişman oldum haftada bır arıyorum ki 59TL ınternet parası verıyorum onun yarısı kadarda TTNET i aradığım ıcın telefon parası gelıyor.Sozlesmem 1 ay sonra bıtıcek kacıncıya arıyorlar dsmart'ın ınternetını denıcem bklm bırde dsmart+ınternet 8mbps 59tl mıs süper fiyat bence