Jump to content

Ttnet'in Fişleme Sistemi Phorm Faailyette

kayseri204
 Share

Recommended Posts

r9dKc8Z.png

Pek çok ülkede yoğun tepkiler nedeniyle yasaklanmasına rağmen, ttnet'in geçtiğimiz yıl sistem omurgasına gizlice eklediği ve kullanıcı bilgilerini toplayarak adeta fişleme yaptığı phorm, yaklaşık 3 aylık bir kendini unutturma arasından sonra geçtiğimiz mart ayı sonu itibariyle faaliyetlerini giderek arttırdı.

Gezinti.com sitesindeki hesap ayarımın kapalı konumda olmasına rağmen, firefox ile birlikte kullandığım eklenti sayesinde son dönemde sık sık bu bilgi hırsızlığı ile ilgili uyarılar alıyorum. Benim için kullandığım eklenti her ne kadar bu girişimleri tespit ederek engellemeye çalışsa da, bu bilgi hırsızlığından, phorm'dan ve onu engelleme yöntemlerinden bihaber milyonlarca kullanıcı olduğu aşikar. Zaten bu durum, internet ve teknoloji kullanma bilincinin yüksek olduğu ülkeler tarafından dışlanırken Romanya, Brezilya, Çin ve Türkiye gibi kullanıcıların daha az biligili olduğu ülkelerde ise tam gaz faailyet yürütmelerinin dayanak noktası.

En azında yapabilecekleriniz: https://www.dephormation.org.uk/?page=2 eklentisini bir an önce firefox tarayıcınıza kurup etkinleştirin.

http://enphormasyon.org/index.php#contact sayfanın en altındaki imza kampanyasına katılarak ve kampanyayı paylaşarak bu saçmalığın ülkemizden defolması için destek olun.

Edited by kayseri204

Böyle bir şey yok ya. Dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz, hızımız düşürülüyor, "sınırlı" sınırsız internet paketleri (AKK) kullanıyoruz, üstelik gezinme verilerimiz kullanılarak ve girdiğimiz sayfalara reklam koyarak üstümüzden para kazanıyorlar.

r9dKc8Z.png

Pek çok ülkede yoğun tepkiler nedeniyle yasaklanmasına rağmen, ttnet'in geçtiğimiz yıl sistem omurgasına gizlice eklediği ve kullanıcı bilgilerini toplayarak adeta fişleme yaptığı phorm, yaklaşık 3 aylık bir kendini unutturma arasından sonra geçtiğimiz mart ayı sonu itibariyle faaliyetlerini giderek arttırdı.

Gezinti.com sitesindeki hesap ayarımın kapalı konumda olmasına rağmen, firefox ile birlikte kullandığım eklenti sayesinde son dönemde sık sık bu bilgi hırsızlığı ile ilgili uyarılar alıyorum. Benim için kullandığım eklenti her ne kadar bu girişimleri tespit ederek engellemeye çalışsa da, bu bilgi hırsızlığından, phorm'dan ve onu engelleme yöntemlerinden bihaber milyonlarca kullanıcı olduğu aşikar. Zaten bu durum, internet ve teknoloji kullanma bilincinin yüksek olduğu ülkeler tarafından dışlanırken Romanya, Brezilya, Çin ve Türkiye gibi kullanıcıların daha az biligili olduğu ülkelerde ise tam gaz faailyet yürütmelerinin dayanak noktası.

En azında yapabilecekleriniz: dephormation eklentisini bir an önce firefox tarayıcınıza kurup etkinleştirin.

Buradaki sayfanın en altındaki imza kampanyasına katılarak ve kampanyayı paylaşarak bu saçmalığın ülkemizden defolması için destek olun.

''dephormation ve Buradaki '' bağlantı adresi ''http://www.n11.com/seyahat-otel-bilet-C246?cid=700403_22082013'' n11 alışverişin adresi denen biryer çıkıyor, şaka gibi gizli bir reklam mı? Yoksa bir yanlışlık eseri mi?

• 3 hafta sonra ...

http://www.gezinti.com/davet bu siteye girip kapatın bir daha çıkmıyor..

Yanlışın var.Bende kapattım,hayır dedim fakat adres çubuğuna site adresini yapıp enter dediğinde bazen önce gezinti.com geliyor.Yani adamlar bilgileri çekiyor.Bu ülkede işler böyle yürüyor.Ülkesinin geleceğini düşünen ülkeler diğer ülkelerin bilgilerini toplar fakat bizde durum farklı :)